Skocz do zawartości

Podsumowanie roku 2019, czyli chwalimy się ... Wiosna w Grecji.


nomadka

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2020 o 09:32, Dariusz Czarnecki napisał:

Pierwszy termin to 2.08 niedziela. Chcemy zabrać wnuczke. Ona wraca z obozu 1.08. Na razie to plan. Oczywiście trasa na Poloponez. Docelowo Drepano przez Stomio. Pozdrawiam

No to super!!!! W tamtej okolicy jest co zwiedzać. My już tam byliśmy cztery lata temu na campingu Kastraki ( w Assini Beach, ale na drugim końcu tej plaży jest Drepano). A Majka ze Staśiem byli tam dwa lata temu w miejscowości Iria.

Na pewno wybierzemy się na Hydrę ( stateczkiem z Porto Cheli), Kalavritę ( Kolejką z Diakofto)), połazimy znów po Nafplio, Epidavros (Teatr z niezwykłą akustyką), Mykeny  itp:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Olimpia po drugiej stronie Peloponezu..Nie wystarczą Ci Mykeny? Epidavros? Olimpię zaliczycie jak pojedziecie na zachodnie wybrżeże Peloponezu - moim zdaniem, poza samym południem zdecydowanie mniej atrakcyjne niż Mani i Nafplio - ale to Wasza decyzja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 16:25, nomadka napisał:

Zapożyczyłam tytuł tematu, bo chociaż będzie krótko, to nie aż tak, żeby się zmieścić w poście założonym przez Ibuster.

Ja nikomu nie zabraniam pisać długo ;) Natomiast jak już jest taki plan, to warto napisać tak jak Ty, czyli oddzielną relację w dedykowanym miejscu :ok:

Piękna relacja i zdjęcia :serducha: Też chcę Grecję kiedyś "zaliczyć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 20:33, lbuster napisał:

Ja nikomu nie zabraniam pisać długo ;) Natomiast jak już jest taki plan, to warto napisać tak jak Ty, czyli oddzielną relację w dedykowanym miejscu :ok:

Piękna relacja i zdjęcia :serducha: Też chcę Grecję kiedyś "zaliczyć" :)

jeszcze nie zaliczyłeś???im prędzej tym lepiej bo się pewnie zacznie zmieniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem @pawel1966, jednak ja mam mały staż karawaningowy a fajnych miejsc do odwiedzenia milion. Tak więc powoli, powoli. Grecja jest w pierwszej piątce "to do", choć temperatury mnie trochę niepokoją :wrrr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lbuster napisał:

Tak, wiem @pawel1966, jednak ja mam mały staż karawaningowy a fajnych miejsc do odwiedzenia milion. Tak więc powoli, powoli. Grecja jest w pierwszej piątce "to do", choć temperatury mnie trochę niepokoją :wrrr:

A Ty chyba byłeś w Albanii? tam jest tak samo jak w Grecji albo jeszcze bardziej gorąco. Przeżyjesz na pewno:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawel1966 napisał:

jeszcze nie zaliczyłeś???im prędzej tym lepiej bo się pewnie zacznie zmieniać...

Grecja z mojej perspektywy pierwszego wyjazdu a było to 31 lat temu , ciągle ulega zmianie. Ale dalej jest to piękny kraj zamieszkały w większości przez przyjaznych ludzi a słowo xenos  oznacza nie tylko obcego ale również gościa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to byłem blisko granicy z Grecją i dlatego mnie martwią te temperatury :wrrr: Ale wiadomo, da się przeżyć B)
Nie ma się czego bać. Byliśmy od połowy lipca + cały sierpień. W dzień ok było gorąco, ale nie jakoś strasznie. Za to wieczorami temperatura spadała do 25 czasem 21 stopni. Serio... Raz tylko w Olimpii do 1 w nocy było ponad 30 i w dodatu nic nie wiało... Oczywiście najlepiej mieliśmy na dziko zaraz przy morzu bo wiało i tak nie odczuwało się temp. Na kempingach już gorzej z wiatrem ale zawsze można było iść do Pawła, u niego był mega wiatrak
Pozdrowionka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kobi07 napisał:

Nie ma się czego bać. Byliśmy od połowy lipca + cały sierpień. W dzień ok było gorąco, ale nie jakoś strasznie. Za to wieczorami temperatura spadała do 25 czasem 21 stopni. Serio... Raz tylko w Olimpii do 1 w nocy było ponad 30 i w dodatu nic nie wiało... Oczywiście najlepiej mieliśmy na dziko zaraz przy morzu bo wiało i tak nie odczuwało się temp. Na kempingach już gorzej z wiatrem ale zawsze można było iść do Pawła, u niego był mega wiatrak emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Pozdrowionka...

haha:) hej ! my również pozdrawiamy ! bez wiatraka, a nawet dwóch się nigdzie nie ruszam:)

BTW...proponuję założyć już nowy temat Grecja 2020 - i tam planować nasze  tegoroczne wyjazdy, jesli oczywiście ktoś się wybiera tam po raz kolejny lub po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.