Skocz do zawartości

Przestał zapalać piecyk


pawbub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ogólnie od momentu zakupu tj od tygodnia zapaliłem w piecyku kilka razy i było ok. Dzisiaj za diabła nie mogę zapalić. Co może być przyczyną. Gaz jest nie wiem czy iskra jest. Czy powinna być iskra na końcu tego zapalnika? 

IMG_20200102_144125.jpg

IMG_20200102_144147.jpg

IMG_20200102_144159.jpg

IMG_20200102_144213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest iskorownik iskrownik piezoelektryczny po przciskaniu powina

Iskra powinna pojawić się w tym okienku. Tylko słabo widoczna.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Gaz jest ? zawór na piec otwarty ?  kuchenka pali ?

Krzysiu pisał że jest.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pawbub napisał:

Gaz jest nie wiem czy iskra jest. Czy powinna być iskra na końcu tego zapalnika?

Za szybko przeczytałem sorki pytanie o gaz nieaktualne oczywiście - lećmy po kolei zawór butli, zawór na piec, kuchenka ?

23 minuty temu, klonik058 napisał:

To jest iskorownik iskrownik piezoelektryczny po przciskaniu powina  Iskra powinna pojawić się w tym okienku.

Dokładnie tak - mam taki sam w 3002 -  właśnie słabawo iskrę tam czasem widać  jeśli możesz sprawdż po zmroku
U Kolegi to będzie chyba Carver ale zasada działania jest identyczna
Kolejny typowy przypadek można już wyeliminować na podst zdjęcia ale spróbuj ruszyć tym konektorkiem i kablem czasem konektor spada lub śniedzieje a kabel idący w dól do iskrownika tak na wszelki wypadek popróbuj czy  nie przełamany/

Między próbami daj sobie luz i przewietrz piec coby jakiego bum nie było - fajerwerki to wczoraj :) 

Dla sprawdzenia samego  iskrownika możesz wziąc kawałek izolowanego drutu z konektorkiem  zdjąć ori i założyć ten próbny a drugi koniec umocować czymkolwiek dość blisko np. radiatora pieca - iskra powinna być lepiej widoczna przeskakując do masy. Nie trzymaj drutu w łapkach bo Cię kopnie :)  próbę iskrownika możesz a nawet powinieneś przeprowadzić na zamkniętym gazie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dokładnie tak - mam taki sam w 3002 -  właśnie słabawo iskrę tam czasem widać  jeśli możesz sprawdż po zmroku



Można jeszcze palcem. Nie przyjemne, ale nie zabije.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie masz rozrusznika pikawy :) 
to tak samo jak ze świecą zapłonową w staruszkach - jak motocyklem jeździłem pokopało mnie parę razy niefart miałem i żona widziała teraz ma jak twierdzić żem pokopany a ja nie mogę zaprzeczyć  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc waszą oraz ciemności :) Po ciemku dopiero widziałem kiedy podaje iskrę, nie było uziemienia i nie strzelało. Teraz już załozyłem obudowe i pali. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - drobiazg
Bardzo fajnie też że napisałeś o rozwiązaniu problemu i przyczynie - tak właśnie powinny sie kończyć watki bo następnym co bedą mieć ten problem to pomaga.
Piszesz o uziemieniu - jakie to uziemienie ? sądzę że gdzieś masy nie było - przybliż kapkę gdzie fizycznie miał miejsce ten problem 

A propos tak przy okazji i na wszelki wypadek - w oczku lodóweczki też najlepiej iskierkę oglądać po ciemku :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc waszą oraz ciemności  Po ciemku dopiero widziałem kiedy podaje iskrę, nie było uziemienia i nie strzelało. Teraz już załozyłem obudowe i pali. Dziękuje i pozdrawiam
A widzisz myślałem o tej obudowie. Umnie bez obudowy odpali, ale u wuja juz nie
Super, że jest ok.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko - nawiasem mówiąc muszę kiedy sprawdzić jak to jest o mnie czy bez blachy strzela
Naprawdę nie ma za co - cieszę się że udało się usunąć problem.

Mozna by sie zastanowić czy nie zmasować obudowy z korpusem kawałkiem linki

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem się pogłębił. Wczoraj malowalem w łazience i piecyk grzał kilka godzin. Dzisiaj rano chciałem odpalić i nie strzela zapalnik. Tak jakby ten PSTRYK znikł. Ktoś może rozbierał ten zapalnik? A teraz odkryłem że jak popukam w obudowę tego iskrownika to coś przeskakuje i raz można strzelić normalnie a potem znowu to samo. 

IMG_20200104_113024.jpg

IMG_20200104_113418.jpg

IMG_20200104_113450.jpg

IMG_20200104_113951.jpg

Edytowane przez pawbub (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.