Skocz do zawartości

Przestał zapalać piecyk


pawbub

Rekomendowane odpowiedzi

Te mechaniczne zapalacze często "fiksują". Zastąp go generatorem iskry 

https://www.tme.eu/pl/details/w09-2a-1v5/generatory-wn/miflex/

niezawodny daje pewną iskrę, i nie robi hałasu, szczególnie nad ranem. U siebie w piecu i w lodówce wymieniłem i  od dwóch lat święty spokój. Na wszelki wypadek kupiłem jeden na zapas i  gdyby któryś padł to tylko przekładam konektory i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ed napisał:

Te mechaniczne zapalacze często "fiksują". Zastąp go generatorem iskry 

Nie powiedziałbym a użytkuje długo, to prościzna jak w zapalniczce o ile sprężyna nie walnie to nie bardzo ma się tam co zepsuć .
Głośny jest to fakt może nie on sam ale  blacha pokrywy stanowi niezłe pudło rezonansowe ze wzmacniaczem  :)

Miflexa - znam  jak najbardziej fajne tanie i niezłe urządzono i prosty montaż tak jak piszesz  - wada bateria która jak to przedmiot martwy daje nam w kość rozładowując sie zwykle w mało odpowiednim momencie - trzeba ja  po prostu prewencyjnie okresowo wymieniać

A propos @pawbub na jednej z fot widać płaskowniczek mosiężny idący wzdłuż iskrownika  - to właśnie masa i ona musi mieś dobry styk poprzez pokrywę z korpusem pieca  - tu można próbować tego zmasowania co CI pisałem

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Nie powiedziałbym a użytkuje długo, to prościzna jak w zapalniczce o ile sprężyna nie walnie to nie bardzo ma się tam co zepsuć .

 

Mnie się zdarzyło, że nie pstrykał i się

blokował

 

 

 

Miflexa - znam  jak najbardziej fajne tanie i niezłe urządzono i prosty montaż tak jak piszesz  - wada bateria która jak to przedmiot martwy daje nam w kość rozładowując sie zwykle w mało odpowiednim momencie -

 

 

Zawsze można na 12v do instalacji.

 

https://www.tme.eu/pl/details/w09-4a/generatory-wn/miflex/w09-4a-12v/

 

 

https://www.tme.eu/pl/details/w09-2a/generatory-wn/miflex/

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, klonik058 napisał:

Mnie się zdarzyło, że nie pstrykał i się  blokował

oj tam, o jtam  - słabo cisłeś pewnie przed obiadem byłeś,   albo trza było tak jak kolega zrobił jak sie popieści to zawsze inaczej :bevil:

Nie no spoko - zawsze dobra elektronika będzie mniej zawodna od mechaniki  z wyjątkiem tej parszywej wady że pada niespodziewanie ale te elementy nie są drogie tak jak Kolega pisał - zapasik i po problemie tyłek nam nie zmarznie i ciepły browar nie grozi  :) 
Właśnie te Miflexy na 12v mam zamiar w puszce do kuchenki zastosować bo różnica - wer bez iskierki a ta sama z iskierka to była cos ok 150zł montaż max godzinka  Miflexy 5 dych - dobra stawka 100 zeta/h wychodzi :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.