Skocz do zawartości

Przetwornica do auta który zasila wyposażenie kempingu.


radek999991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  jestem  szczęśliwym posiadaczem kempingu.  Moim hobby jest wędkarstwo karpiowe. Związku z tym jeżdżę  kempingiem  w tzw.  dzicz ( odcięty od świata bez prądu i wody).  Chciałbym umilić sobie  zasiadkę na rybach  prądem który wykorzystam do np. Oświetlenia kempingu, zasilanie lodówki w skrajnych przypadkach , ewentualnie uruchomieniem wentylacji kempingu, i najważniejsze- zasilić serwis AGD ( np.tostownice , mikrofale , czy czajnik elektryczny,  i  mały TV.  Zdaje sobie sprawe ze przetwornica nie jest wstanie mi zasilić wszystkiego naraz. Tylko załóżmy jedno urządzenie. Mam kilka pytań odnośnie przetwornic bo jestem w tym kompletnie zielony i nie mogę sobie tego wyobrazić jak to działa w praktyce , wiem tylko że w moim przypadku potrzebna będzie przetwornica sinusowa. 

Pytanie  

1. Czy używając przetwornice musi być cały czas odpalony  samochod do ładowania akumulatora  ? Jeśli nie musi? To jak długo? 

2. Jaki akumulator muszę mieć w samochodzie żeby sprostał moim wymaganiom?

3. Jaka przetwornice możecie mi doradzić oczywiście taka która  sprosta moim wymaganiom a nie będzie kosztować,,miliony" ( może znacie jakieś modele ?) 

4. Jak dlugo może pracowac przetwornica w aucie żeby zasilić światło w kempingu?? ( zaznaczam że  chce przerobić światło na ledowe żeby pobierało mniej pradu )

5. Dodam że mam dostęp do akumulatorów do samochodów ciężarowych, czy mogę też je wykorzystać do pracy przetwornicy? 

Z góry dziękuję za odpowiedź, i liczę na wyrozumiałość :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping to raczej miejsce i raczej nie mobilne (ciężko jest jeździć placem pod przyczepy i namioty a wręcz moim zdaniem to niemożliwe ?).  W Twoim przypadku to jest po prostu kamper,

Niestety na Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba znać moce urządzeń które chcesz zasilać. Akumulatory rozruchowe nawet te do samochodów ciężarowych średnio nadają się do pracy cyklicznej. To samo dotyczy przetwornicy napięcia - bez znanych mocy urządzeń ciężko jest dobrać sprzęt. 

Informacji na temat instalacji jest całe mnóstwo na forum użyj wyszukiwarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz instalacji gazowej do lodówki. W/g mnie przetwornica to złe rozwiązanie - spore straty na  przetwarzaniu. Wodę zagotujesz na gazie, TV na 12 V. Po co Ci wentylacja na prąd, wystarczy na kilkanaście sekund otworzyć drzwi, sprawdź. Już Ci zmalało zużycie prądu a gdy zastosujesz LEDowe oświetlenie to akumulator powiedzmy 80Ah wystarczy Ci na dwa tygodnie. Zamontuj niewielkie solar na dachu i jesteś totalnie niezależny. Szkoda kasy na przetwarzanie prądu w tą i nazad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.