Skocz do zawartości

Uszkodzona kula haka Westfalia


Przemysław

Rekomendowane odpowiedzi

Stabilizator Alko AKS 1300. Zastanawiam się co mogło się wydarzyć. Okładziny stabilizatora w dobrym stanie, także nie wiem. A może ten materiał to już plastelina a nie porządnej jakości stal. Chociaż nie wydaje mi się żeby Westfalia robiła słabej jakości produkty. Wydaje mi się też że kula haka powinna być najtrwalsza w tym ogniwie tzn. kula, zaczep, okładziny, a tu coś takiego.

Edytowane przez Przemysław (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator Alko AKS 1300. Zastanawiam się co mogło się wydarzyć. Okładziny stabilizatora w dobrym stanie, także nie wiem. A może ten materiał to już plastelina a nie porządnej jakości stal. Chociaż nie wydaje mi się żeby Westfalia robiła słabej jakości produkty. Wydaje mi się też że kula haka powinna być najtrwalsza w tym ogniwie tzn. kula, zaczep, okładziny, a tu coś takiego.


Wygląda na uszkodzony AKS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zapytałem o stabilizator, w alko nawet jak sie zjedzie to baza jest z tworzywa, w winterhoffie jest stalowa. A masz fakture żeby zareklamować?

Edytka: @witus ale nawet ten trzpień co trzyma okładzine jest z kompozytu, u mnie w ogóle była pod kątem wsadzona i nic sie nie wydarzyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris_66 napisał:

Stare akaesy miały korpus blaszany. Ale piszczały jak potępione dusze jak wkładki się skończyły.
Wygląda na kulę z g00wnolitu emoji33.png

U mnie raczej jest korpus blaszany, no ale nie powinien być twardszy niż kula wg mnie.

Raczej kula z plasteliny, chociaż dzwoniłem dziś do Westfalii to powiedzieli że nie mieli takich przypadków, hmmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój hak z D3 po 5 latach. 3.5r Winterhoff i 1.5 AKS

zdjecia nie są idealne bo robione w garażu  - powierzchnia w dotyku bardzo gładka.   

C34BACB7-7754-4A33-843B-B694737C07B4.thumb.jpeg.795571fe1af009ca1010f55e73366b4d.jpeg85381DB5-C094-458A-AD98-3702942C7365.thumb.jpeg.3cc1f254882cebe17dfad404315b002a.jpeg

Byc może stal o nieco innych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Przemysław napisał:

U Ciebie wygląda o niebo lepiej niż mój, Twój to można powiedzieć że jak nowy w porównaniu do mojego.

Też uważam że „nowka sztuka nie śmigana” dlatego wkleiłem te zdjęcia bo u Ciebie coś dziwnego się dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli coś było by nie tak w zaczepie to mogłoby dojść do takiego uszkodzenia kuli wg Was, wg mnie nie.

1 minutę temu, vrs napisał:

Też uważam że „nowka sztuka nie śmigana” dlatego wkleiłem te zdjęcia bo u Ciebie coś dziwnego się dzieje. 

Dlatego go zareklamowałem, zobaczymy jak sprawa się potoczy, jeśli nie uznają reklamacji będzie trzeba kupić nowy i szukać innej przyczyny.

Zajrzałbym jeszcze raz do tego zaczepu ale przyczepa niestety 100km ode mnie, czeka na wiosnę w zamkniętym pomieszczeniu albo na nowego nabywcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli coś było by nie tak w zaczepie to mogłoby dojść do takiego uszkodzenia kuli wg Was, wg mnie nie.
Dlatego go zareklamowałem, zobaczymy jak sprawa się potoczy, jeśli nie uznają reklamacji będzie trzeba kupić nowy i szukać innej przyczyny.
Zajrzałbym jeszcze raz do tego zaczepu ale przyczepa niestety 100km ode mnie, czeka na wiosnę w zamkniętym pomieszczeniu albo na nowego nabywcę



A tak z ciekawości nie wiesz kiedy się to stało ? Wyglada jakby ktoś lawetę Twoją kulą ciągnął z jakimś syfem, który dostał się do smaru niestabilizowwnego zaczepu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.