Skocz do zawartości

Krzywa kula haka


gaduliks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Dopatrzyłem się wadliwej części kuli haka , problem polega na tym że wygląda to jakby cała ta część wkładana do samochodu była krzywa . Po przyjrzeniu się dokładniej wygląda to na wadę fabryczną , coś jakby maszynie nie wyszło (wygląda to na kute mechanicznie i jakby z jednej strony maszyna nie" klepła" jeden raz ). Porównywałem to z innymi takimi wyciąganymi hakami i w żadnej innej takiego objawu nie zauważyłem . Całość była zamontowana w ASO Forda i jest jeszcze na gwarancji , było wysłane to do producenta - thule a obecnie brink . Odpisali mi że reklamacji mi nie uznają  i zacytuję " Ciężko nam uznać czy kula jest w jakikolwiek sposób wykrzywiona oraz czy ewentualne skrzywienie nie powstało w wyniku użytkowania haka przez klienta ." Proponują mi zakup nowej kuli z gniazdem za 400 zł . Pytanie czy z taką kulą będę miał problem przy holowaniu przyczepy kempingowej ? Zamieszczę zdjęcie ale trochę słabo to widać na fotografii .1493868214_20191003_1848311.thumb.jpg.4950d6ecd255a4c3fb12546d6029144c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Cię troszkę zmartwię. brink to największe padło jakie miałem. też montowałem w aso ale w cytrynie. pierwsza reklamacja, główka patrząc od góry wychodziła pod kątem, brink odpisał że tak ma być i wysłali rysunek techniczny że faktycznie tak ma być, jest pod kątem 93st względem belki. 

druga reklamacja, po roku holowania któregoś dnia oparłem nogę o kulę i poczułem że kula się kiwa.... problem był taki że citroen na dokładane akcesoria daje rok gwarancji, a to było 1,5 roku po zakupie auta. a drugi zonk że dealer wpisał na fakturze auto, cena była powiększona o cenę haka, ale hak nie był wyszczególniony i nie chcieli przyjąć reklamacji. wyczarowałem jakieś pismo powołując się na jakieś bzdurne paragrafy, odpisali że nie mogą przyjąć reklamacji ale w ramach super ukłonu w stronę klienta :D żebym wysłał kulę razem z mocowaniem. faktycznie mocowanie było ,,wygniecione,, i dlatego kula się kiwała. jeżeli znowu się rozkiwa to wywalam to badziewie i montuję westfalię. mam nauczkę że jak hak to tylko westa, żadne wynalazki

 

podsumowując, nie ździwiłbym się gdyby się okazało że deformacja Twojej kuli jest zamierzona przez jakiegos pijanego inżyniera

 

p.s. na zdjęciu nic nie widać, zrób w ciągu dnia kiedy cienie nie będą latały. i zaznacz tą krzywiznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gaduliks napisał:

Ciężko nam uznać czy kula jest w jakikolwiek sposób wykrzywiona

Zaraz zaraz! Wysyłasz im hak a oni nie wiedzą czy jest prosty czy krzywy? Jak mogą nie wiedzieć? No chyba że reklamacja trafia na burko handlowca który suwmiarki w łapie nie trzymał. Ale to mało możliwe. Sam to wysyłałeś czy salon ściemnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś hak, Polskiej produkcji - tzw pełen ocynk - i faktycznie nie rdzewiał po roku pojawiły się na nim mikro pęknięcia - po długości, ok 3-5 cm i kilka sztuk. Stwierdziłem, że zaryzykuje i zgłoszę do producenta. Dostałem za kilka dni paczkę z kolejnym, który również miał takie pęknięcia. Odesłałem i trzecia sztuka była idealna, pewnie dalej służy.

Masz na piśmie zgłoszenie gwarancji itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać poniżej kuli jakby przesunięcie w prawą stronę . 

A hak wysłało ASO i taką dostałem odpowiedz i mam ją na piśmie . 

Czy to będzie miało negatywne skutki w holowaniu przyczepy ? , bo widzę że chyba nic nie ugram w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.