Skocz do zawartości

Hobby 400 - ciemne plamy


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Znalazłem ładna przyczepę. Wszystko mi w niej pasuje ale... jak zwykle ale... właściciel przysłał mi zdjęcia o które prosiłem i z przodu przy oknie są takie oto plamy. Czy się tym martwić czy nie?? Szczególnie pytanie do właścicieli Hobby. Jest to prod. przyczepy rok 2004.

Przyczepa stoi 550km ode mnie. Stąd takie trochę wstępne oględziny na odległość.

WhatsApp Image 2019-09-17 at 13.03.03.jpeg

WhatsApp Image 2019-09-17 at 13.03.04.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych od 2004r rozszczelniają się w tych miejscach 37E8C76A-3EB7-4ADE-963D-6CFD826E3EDD.thumb.jpeg.afb82c8d842a4084b2c54956337b9af6.jpeg

jeżeli już wylazło w środku to raczej ściana już pływa. Taki kawał drogi bym się nie fatygował. A skąd ona jest? 

 

Generalnie na tyle hobby z tych roczników na jednej ręce bym policzył sztuki które nie były tam ordynarnie łatane silikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, stef said:

Poznań.

WhatsApp Image 2019-09-17 at 13.03.04(1).jpeg

Pomijając stan przyczepy, odradzałbym bardzo to miejsce i sprzedających jako miejsce potencjalnego zakupu przyczepy. Lekko ujmując bardzo nieuczciwi i niesłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuty (zgniły parapet). Ta listewka nie jest oryginalna i maskuje o wiele więcej niż sie wydaje. Miałem u siebie to samo. Po oderwaniu listewki okazało się że parapet i cześć ściany przedniej jest zgnita. Naprawa ok 4 tys złotych. Te modele tak mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 tys zł to przy obecnym braku fachowców to chyba promocja lub robota we własnym zakresie... to wtedy się zgodzę...

 

Trza przednią ścianę zdjąć, pospawać plastiki, polakierować, uszczelnić na nowo wsio, szkielet i ściany i okno i to co zgniło odbudować i od środka później wypucować czyli nowe  parapet, sklejki i tapetę nowe wrzucić itp...

Remont samej przedniej ściany we własnym zakresie będzie kosztował materiałowo co najmniej 2 tysie ( nie licząc robocizny która będzie 2 razy większa ) w zależności od stopnia uszkodzeń ale aż tak to źle nie wygląda na pierwszy rzut oka... chyba że przednie boki już dostały wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze że robiąc to w pełni w zgodzie ze sztuką skończy się na tylnym zderzaku :)

("rozszywając" przód i listwy krawędziowe należałoby już zdjąć je całe i wymienić uszczelnienia na całej długości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patriks pewnie masz poczęci rację, ale tak jak pisałem miałem to i naprawiałem w tym roku. Fachowcy ograniczają się do wyciągnięcia parapetu bez rozszywania blachy, spawania plastików itp. Od środka można ocenić ile przedniej ściany ucierpiało. U mnie było to ok 10-15cm która zostało dosztukowane, sklejone i do tego przykręcony parapet. Brałem wycenę/kosztorys w paru firmach i na hasło "parapet Hobby" od razu rzucali cenę 3,5 - 4 tys.  Piszę to co miałem i przerabiałem, a nie to co mi się wydaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa wystawiona jest za 28tyś zł... trochę dużo by od razu robić jej remont. Sam bym ogarnął ale nie za takie pieniądze.

Co do samej firmy... szerze uważam, że sprzedawca zachował się bardzo uczciwie wysyłając mi te zdjęcia i naprawdę mu za to dziękuję. Napisałem, ze mam 550km i nie chcę się rozczarować. Obiecał, że dokładnie obejrzy i prześle zdjęcia - tak tez się stało. Tak więc nie będę dyskutował o samej firmie, bo uważam, że uczciwie postąpili. A że każdy chce sprzedać... po to jest firma by zarabiała kasę.

Co do samej przyczepy to odpuszczam i szukam dalej czegoś do DMC 1150kg i chyba odpuszczę hobby. Bardzo mi się podobają ale każda jaka oglądałem miała ten przód już ostro sfatygowany.

Jeszcze raz dziękuje za podpowiedzi i chyba temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.