Skocz do zawartości

Australijska przyczepa, sprowadzanie


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, pisze w temacie sciagniecia przyczepy namiotowej z Australii, gdzie w tym momencie mieszkam. Planuje kupic przyczepe namiotowa I po kilku latach sciagnac ja do Polski, ale niestety nie spotkalem sie jeszcze z kimkolwiek kto interesowalby sie tym tematem

.

Znacie moze kogos kto jest w stanie pomoc? Chodzi mi o informacje zwiazane z rejestracja takowej w Pl

 Dzieki!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaroslaw69, bardzo podoba mi sie australijski sposob campingowania, a moze bardziej namiotowania. Tak, przyczepa namiotowa o charakterze typowo offroadowym z niezaleznym zawieszeniem, w polaczeniu z wiekszoscia terenowek, tylko zeby wyjechac lekko po za uczeszczane szlaki-bezcenne. 

Do0h, wracajac do tematu, clo, transport I koszta zwiazane z przetransporowaniem to inna kwestia. Interesuje mnie informacje czy rejestracja I przeglad takiej przyczepy jest w Polsce problemem. Jezeli ktos chce zerknac o jaka mi dokladnie chodzi, podsylam link . https://www.blackseriescamper.com/pop-up-campers/dominator.html

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Bardzo podobną widziałem na korsyce, w połączeniu z jeepem rubicon. Bardzi mi się to podobało 

83F4A71E-0694-4E1A-AEDC-8D761313C07F.jpeg

 

Swietny system, korzystalem ze zrobionej I przygotowanej przez siebie przyczepki ale w tym momencie najwygodniejszy I najszybszy system dla mnie namiot dachowy z setapem w aucie. 

Screenshot_20190802-183953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gawrychlukasz napisał:

Jaroslaw69, bardzo podoba mi sie australijski sposob campingowania, a moze bardziej namiotowania. Tak, przyczepa namiotowa o charakterze typowo offroadowym z niezaleznym zawieszeniem, w polaczeniu z wiekszoscia terenowek, tylko zeby wyjechac lekko po za uczeszczane szlaki-bezcenne. 

Do0h, wracajac do tematu, clo, transport I koszta zwiazane z przetransporowaniem to inna kwestia. Interesuje mnie informacje czy rejestracja I przeglad takiej przyczepy jest w Polsce problemem. Jezeli ktos chce zerknac o jaka mi dokladnie chodzi, podsylam link . https://www.blackseriescamper.com/pop-up-campers/dominator.html

 

Pozdrawiam. 

Trochę spędziłem czasu na YT oglądając jazdy 4x4+ przyczepy po terenie w Australii. Praca zawieszeń robi wrażenie . Podobnie jak wodowania blaszanek w dzikim terenie na wyciąganych dyszlach. Mega zabawa. Tyle tylko ,że to Australia i specyficzny sprzęt. Tu.....w jełuropie raczej tak się nie da pobawić. Szczególnie na nabrzeżach.

Tak więc te rozwiązania najfajniejsze są na YT a w naszym realu to czysta egzotyka niekoniecznie mogąca się sprawdzić. Dlatego pytałem czy warto - nie biorąc wcale pod uwagę $$$$.

Z naszych terenów to będzie pewnie trawnik na Polanie Sosny .....  :-)

Nigdzie nie znalazłem info jak to pracuje przy prędkościach autostradowych ale powiedzmy ,że 100/110 nie powinno być szczególnie jakąś barierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gawrychlukasz napisał:

Co sadzisz o wschodnich blizszych I dalszych sasiadach? 

?????  Szerzej ?

 

A co do przyczepy namiotowej - nie chcę tu się "wymądrzać" ale weź proszę przyziemne aspekty posiadania takiej niby fajnej namiotówki.

1/W Australii jest dużo cieplej niż w naszych regionach więc spanie pod płótnem jest łatwiejsze

2/Ze względu na obszar kraju i sposób podróżowania przyczepa od przyczepy stoi czasami w odległości..... 10 kilometrów :-), W naszych realiach to czasami 1 metr. 

Jeśli jesteś gotowy na akustykę (bo przez szmatę dociera wszystko) dźwięków  oddechowych , trawiennych i czasami seksualnych sąsiada :-)))  + toaleta i inne to bardzo proszę.

Miałeś już praktykę w tym temacie czy na razie masz tylko wyobrażenia ?  Przemyśl bo to naprawdę ważne acz banalne aspekty.

Z poważniejszych aspektów - bezpieczeństwo. Zawsze w konstrukcji bezpieczniej jak w namiocie itd , itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, moim zdaniem mam wystarczajace argumenty do posiadania takiego systemu, pomijajac plusy I minusy posiadania takowej przyczepy, postem moim nie chce przekonywac do takiego sposobu podrozowania, Chce tylko uzyskac informacje zwiazane z formosciami. Powracam do pytania, czy ktos kiedykolwiek sprowadzal przyczepe z dalekich krajow? I zna proces przegladu I rejestracji? Dzieki. 

Edytowane przez gawrychlukasz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej pamięci nie przypominam sobie przypadku ,żeby na tym forum ktoś ściągał przyczepę aż z Australii. Nawet nie wiem czy z USA. Wszystko raczej europejskie.

Tak więc nie znajdziesz tu odpowiedzi..raczej.

Zacznij od urzędów.  Skarbowy , celny i jakiś mądrzejszy komunikacyjny.  Telefon i tam uderz - jak trzeba to droga emaliowa i muszą odpowiedzieć.

To chyba jedyna droga do uzyskania informacji .  / ps  i trochę to potrwa bo wywołasz panikę wśród wymienionych ze względu na nietypowość sprawy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli mieszkasz w Australii to wystarczy, ze przyczepa bedzie kupiona ,zarejestrowana i ubezpieczona przez szesc miesiecy na twoje imie i nazwisko i mozesz ja smialo sciagac na mienie przesiedlencze. Podatek clo i akcyza zostana wyliczone, ale zostaniesz ostatecznie z nich zwolniony. Upewnij sie co do jej homologacji, bo mozliwym jest, ze bedzie to pierwszy egzemplarz w Europie i wtedy, moze byc problem.

Sam mam problem ze swoja lodzia i choc dzwonilem do urzedu celnego i dostalem odpowiedz, ze skoro mam ja i uzywam w USA to problemu nie widza, to znajac polske w praktyce, obawiam sie, ze odpuszcze i ja jednak tutaj sprzedam.

Edytowane przez Robert W (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Robert za odpowiedz. Dokladnie tego sie obawiam, przyczepy tych firm ktorymi jestem zainteresowany, produktowane sa w malych prywatnych fabrykach i szansa na znalezienie takiej w Europe jest malo prawpopodobne, Co prowadzi do zapewne niekonczacej sie przygody z urzedami z brakiem gwarancji na pozytywny final. Gdyby byla mozliwosc uzyskania jakiekolwiek informacji Co do przyczep tego typu zarejestrowanych w eu, byloby to latwiejsze. Ale takiej informacji nigdzie nie uzyskam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.