Skocz do zawartości

Płacenie na Węgrzech


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam fakt, że możliwość kupowania waluty po dobrym kursie jest złudna. Kurs dobry teraz, za pół roku okazuje się zawyżonym, bo kursy spadły. No i jeszcze kwestia tego, że zimą mogę zupełnie nie wiedzieć gdzie pojadę latem. Rozmawiamy o karawaningu, gdzie zdarza się, że wyjeżdżając z domu nie wiem gdzie się ostatecznie zatrzymam.


Subkonta w poszczególnych walutach nawet w Revolut są przydatne.

1. Odkładam sobie na narty na najbliższe ferie w Euro - taka skarbonka.

2. Jak dojadę do kwatery w sobotę kiedy kursy są gorsze, lepiej kupić kilka złotych taniej w piątek wiedząc, że w sobotę zapłacisz więcej. Jeden klik i kilka dodatkowych złotych w kieszeni przy kwotach kilkuset E może mieć znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie, że tak. Tego nie podważam. Natomiast kwestia kupowania wszystkich możliwych walut i robienia sobie subkont jest już uciążliwa. O ile na Węgrzy zdarza się jeździć po parę razy, to np. w takiej Rumunii byłem raz, a kolejny pewnie pojadę za parę lat. Tworzenie subkonta mija się z celem. Zaś względem EUR, to bez względu, czy kupisz po lepszym, czy gorszym kursie - jak coś zostanie zawsze się przyda. I tu subkonto jest zdecydowanie wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bułgarii, Rumunii i na Wegrzech.
Mój zestaw to Revolut, Curve i karta kredytowa Visa Getin Banku bez przewalutowań.
Na Revolucie to już tanio było.
Kupowalem za ok 600 zl lewa w Bułgarii. Najtanszy był Revolut ale różnica na 600 zl wzgledem Curve na Mastercardzie byla 70 groszy na korzyść Revo. Visa byla droższa o 90 groszy. Różnice są minimalne przy takiej kwocie.
Jedynie wyciąganie pieniędzy z bankomatu kredytowka Visy jest nieopłacalne, bo Curve i Revo maja wypłaty za darmo do wysokości kwot w zależności od planów taryfowych. W darmowych jest to równowartość 800 PLN. Ja z tym problemów nie miałem bo 2 karty (revo i Curve) i jeszcze żony wiec wszystko obskoczylem darmowymi limitami.
Karty wielowalutowe z mbanku nie sa opłacalne bo rocznie musisz zapłacić 120 PLN za jej użytkowanie.
Jak chcesz używać debetowki z dorbym przelicznikiem do np od Envelo banku lub pocztowego (to w zasadzie to samo). Na forum CT kilka miesięcy temu powiesilem posta z calym zestawieniem które karty są najtańsze.
Pozdrawiam

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tamtam napisał:

Karty wielowalutowe z mbanku nie sa opłacalne bo rocznie musisz zapłacić 120 PLN za jej użytkowanie.

Mam od 7 miesięcy i na razie żadna opłata nie została naliczona, nie wiedziałem też w tabeli opłat i prowizji żadnej opłaty rocznej. Jest jakaś miesięczna opłata w wypadku zbyt małej ilości/wartości transakcji. Zresztą opłata nie dotyczy usługi wielowariantowej, tylko karty niezależnie czy ktoś używa jej jako wielowalutowej czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2019 o 12:53, Łza Włóczynutka napisał:

Mam od 7 miesięcy i na razie żadna opłata nie została naliczona, nie wiedziałem też w tabeli opłat i prowizji żadnej opłaty rocznej. Jest jakaś miesięczna opłata w wypadku zbyt małej ilości/wartości transakcji. Zresztą opłata nie dotyczy usługi wielowariantowej, tylko karty niezależnie czy ktoś używa jej jako wielowalutowej czy nie.

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-debetowe/visa-swiat-intensive/

opłaty:

https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/karty/visa/visa-swiat-intensive/mkonto-intensive/

Jeśli jesteś nowym klientem masz promocję na kartę bezpłatną na 2 lata, potem 10 zł za miesiąc czyli 120 zł rocznie.

Jak jesteś obecnym klientem to masz 5 miesięcy za darmo, potem płacisz 10 zł miesięcznie: "0 zł za kartę Visa Świat Intensive przez 5 miesięcy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-debetowe/visa-swiat-intensive/
opłaty:
https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/karty/visa/visa-swiat-intensive/mkonto-intensive/
Jeśli jesteś nowym klientem masz promocję na kartę bezpłatną na 2 lata, potem 10 zł za miesiąc czyli 120 zł rocznie.
Jak jesteś obecnym klientem to masz 5 miesięcy za darmo, potem płacisz 10 zł miesięcznie: "0 zł za kartę Visa Świat Intensive przez 5 miesięcy"
 


Czyli jednak nieopłacalne. To co oszczędzasz na walucie to oddajesz w prowizji. Dodając do tego konieczność posiadania odrębnych rachunków dla każdej waluty czyni ten produkt całkowicie niekonkurencyjny nie tylko pod względem opłat ale i użyteczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Czyli jednak nieopłacalne. To co oszczędzasz na walucie to oddajesz w prowizji. Dodając do tego konieczność posiadania odrębnych rachunków dla każdej waluty czyni ten produkt całkowicie niekonkurencyjny nie tylko pod względem opłat ale i użyteczności.


Ew. przed upływem 2 lat można zamknąć konto i skorzystać z promocji w innym banku, za dwa lata rynek tych usług będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

A to jakiś rchunek premium, ja mam zwykłe darmowe ekonto i do tego kartę visa paywave. Żadnych opłat nie ma.

Przecież karta do ekonta nie jest darmowa. Ja z tego powodu wywaliłem swoją kartę z nieużywanego ekonta, bo miesiąc w miesiąc pobierali mi jakąś opłatę za kartę właśnie. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

pisałem wyżej, jak się karty nie używa, to wtedy są opłaty. Jak się używa to opłaty nie są naliczane

Jak się ma 2 ekonta to się nie każdego używa. U mnie tak mam, po tym jak Multibank przemianowali na mbank - trochę bez sensu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.