Skocz do zawartości

Płacenie na Węgrzech


Pjoter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W środę ruszam więc na to za późno.

Rozumie że euro nie brać tylko normalnie  forintami płacić ?

Od at nie byłem na zagranicznych wakacjach więc człowiek zacofany...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Pjoter napisał:

W środę ruszam więc na to za późno.

Rozumie że euro nie brać tylko normalnie  forintami płacić ?

Od at nie byłem na zagranicznych wakacjach więc człowiek zacofany...?

Jeśli możesz u siebie kupić euro po dobrym kursie to chyba brał bym euro i na miejscu zamieniał na forint.. Forinty w pl raczej ciężko dostać w dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bank, w którym juz masz konto w PLN wprowadził już podobną usłogę jak Revolut?

Na pewno mBank ma coś podobnego. Ja zamierzam korzystać z obu: Revoult i mBank, tak dla pewności :).

A dodanie w mBanku tej opcji to kwestia minut, karta zostaje ta sama, którą już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbudowując offtopika dodam tylko, że coraz więcej banków prowadzi za friko rachunki walutowe z przypisana jedną kartą - ja mam tak, że na internetowym kantorze walutowym mogę za friko założyć rachunki w max. 23 walutach i mam do tego jedną kartę, którą mogę wypłacać/rozliczać bez prowizji w tych walutach - oczywiście pod warunkiem, że przed wyjazdem zapewnię środki na rachunkach tych walut i tylko do wysokości tych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pjoter napisał:

Santander na moich kartach nalicza 2,5% od kursu bankowego.

Wypłata z bankomatu 4% nie mniej niż 10zl

to trza zmienić bank ;)

faktycznie późno się obudziłeś 

płacę karta ile się da, kurs w ING nie był zły (w CITY wychodziło dużo drożej), obecnie używam karty USD kantoru Alior 

jeśli gotówka to bierz euro i wymienisz na miejscu na forint, czasem też można wymienić złotówki na forinty po dobrym kursie

najgorsze rozwiązanie to zakup forintów w PL 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, konrad_b napisał:

to trza zmienić bank ;)

faktycznie późno się obudziłeś 

płacę karta ile się da, kurs w ING nie był zły (w CITY wychodziło dużo drożej), obecnie używam karty USD kantoru Alior 

jeśli gotówka to bierz euro i wymienisz na miejscu na forint, czasem też można wymienić złotówki na forinty po dobrym kursie

najgorsze rozwiązanie to zakup forintów w PL 

 

 

A jak wychodzi płatność  kartą USD  z Alior w HUF? Jak oni to przeliczają?

To jest Mastercard czy Visa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tsport napisał:

A jak wychodzi płatność  kartą USD  z Alior w HUF? Jak oni to przeliczają?

To jest Mastercard czy Visa?

 

master dlatego w USD - masz jedno przeliczenie po kursie MC z HUF na USD

a jak wychodzi, różnie ;)

kiedyś takie zestawienie robiłem RSD - Serbia, HUF i LEK - Albania

Bank (visa) 1 060,00 RSD 37,57 1,12 zł 38,69 zł 27,40 RSD/1zł 3,65 zł /100RSD
ALIOR Kantor (mc) 3 228,13 RSD 31,67 3,72 zł 117,79 zł 27,41 RSD/1zł 3,65 zł /100RSD
                   
Bank (visa) 5 124,00 HUF 72,18 2,17 zł 74,35 zł 68,92 HUF/1zł 1,45 zł /100HUF
ALIOR Kantor (mc) 6 000,00 HUF 22,52 3,72 zł 83,76 zł 71,63 HUF/1zł 1,40 zł /100HUF
                   
ALIOR Kantor (mc) 2 350,00 ALB 20,78 3,72 zł 77,29 zł 30,41 LEK/1zł 3,29 zł /100ALB
Gotówka 19 800,00 ALB 150,00 4,26 zł 639,00 zł 30,99 LEK/1zł 3,23 zł /100ALB
Gotówka 19 500,00 ALB 150,00 4,26 zł 639,00 zł 30,52 LEK/1zł 3,28 zł /100ALB

 

jak widać czasem w/s do visa jest 1gr różnicy a czasem 5gr, ale zawsze MC jest tańszy

gotówki nie wożę, to ciężko mi porównać, ale to można sprawdzić on-line,

w Albanii gotówka (EUR) wychodziła najlepiej ;)

najgorszy wynik miałem z MC Citybanku, ale oni mają jakiś złodziejski kurs bankowy i dlatego 

i raz naciąłem się przy wypłacie na Euronet, przeliczyło po złodziejskim kursie Euronetu (ja widziałem transakcję w PLN)

 

 

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.07.2019 o 23:12, Pjoter napisał:

A jaka waluta najlepiej placic na Węgrzech?

Właśnie wróciłem z nad Balatonu. Miałem zarówno forinty jak i zwykłą kartę debetową. Okazało się że różnica między zakupem forintów w Polsce a płatność kartą na Węgrzech wyniosła mnie 2gr na 100 forinatach drożej przy zakupie kartą. Szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens zabierania dużej ilości gotówki skoro nie ma dużej różnicy. Ja na tydzień miałem 90 tys forintów i resztę opłacałem kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, GregPower napisał:

Właśnie wróciłem z nad Balatonu. Miałem zarówno forinty jak i zwykłą kartę debetową. Okazało się że różnica między zakupem forintów w Polsce a płatność kartą na Węgrzech wyniosła mnie 2gr na 100 forinatach drożej przy zakupie kartą. Szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens zabierania dużej ilości gotówki skoro nie ma dużej różnicy. Ja na tydzień miałem 90 tys forintów i resztę opłacałem kartą.

Ja zabrałem euro i tam wymieniłem na forinty, ale też płaciłem karta i faktycznie nie ma co przesadzać z zabieraniem dużej ilości gotówki.

U mnie w Sieradzu za forinta powiedzieli mi więcej o 20gr jak kurs w necie.

Dodam tylko że jeden kantor miał na stanie węgierską walutę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 09:51, Pjoter napisał:

Od at nie byłem na zagranicznych wakacjach więc człowiek zacofany...

Teraz się uruchamia usługę wielowalutową na karcie, zakłada subkonto w walucie kraju gdzie jedziesz, kupujesz walutę online i płacisz kartą. Albo płaczesz bo się nie da nigdzie zapłacić kartą ;)

A tak na poważnie, to na paliwo, campingi i zakupy w marketach zabieram pieniądze plastikowe (własnie na karcie z aktywowaną usługą wielowalutową). Na resztę wydatków zabieram papierowe. Stacje paliw, markety campingi prawie zawsze akceptują karty, pozostałe atrakcje prawie zawsze kart nie akceptują.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.