Skocz do zawartości

marcelliZ - taka przyczepka - proszę o ocenę


marcelliZ

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, BUMERANG napisał:

Przepraszam Cię bardzo ale bzdury piszesz. Przeczytaj uważnie kodeks odnośnie obowiązkowego wyposażenia pojazdów w oświetlenie.

Diagności pewnie wg. Ciebie też brali w łapę jak podbijali mi przegląd :no:

Np. 86' 

O czym Ty piszesz? Jacy diagności? Jakie łapówki? Chyba za dużo alko. ale Cię ponioslo?

Ja mówię o jeździe z wł światłem przeciwglowym w aucie.

9 minut temu, filipert napisał:

 

 

Dethleffs 

Ale koszmar?

6 minut temu, BUMERANG napisał:

Burstner . No same dziady :>

No nic nie poradzę.? 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, danielpoz napisał:

Ja mówię o jeździe z wł światłem przeciwglowym w aucie

Przecież światło zasłania przyczepa. Odnośnie "alkoale" to nie mierz innych swoją miarą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wadźcie się, bo znowu posty znikną jak w temacie wężykowania i po co to. Raczej każdy z nas jest kierowcą i wie jakich świateł kiedy się używa, nie ma sensu sobie tego wykazywać czy udowadniać  ?

Sugerowanie że ktoś dał w łapę, czy pisze po spożyciu, są nie na miejscu, bo oba te zwroty zawierają niemoralne pomówienia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmiało jak sprawdzić 12V w przyczepie. Przeczytaj swoje posty i odpowiedz sobie co wniosłeś do dyskusji.

7 minut temu, danielpoz napisał:

Czyli twierdzisz że można jeździć z wł światłem przeciwglowym nawet gdy warunki na drodze zabraniają jego używania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filipert napisał:

Moja na przykład :)

A wracając do wątku

Czy ta sklejka do wymiany nie będzie właśnie skutkiem nieszczelności przedniej ściany? 

sprzedający wspominał o tej sklejce, że można by wymienić w najbliższym czasie,

to sklejka o szer ok 20 cm od tylnego zderzaka na spodzie podłogi...

jeżeli chodzi o przednią szybę i parapet zapewnia, że szczelne i suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BUMERANG napisał:

Tak były robione instalacje w starszych przyczepach.

Oczywiście, że tak było.Ja również w swojej Adrii z 90 roku nie miałem światła przeciwmgłowego. Na  NL fabrycznie w przyczepach podłączano światło  z gniazda 7 pin na bazie światła przeciwmgłowego.Ja miałem tak fabrycznie zrobione i nie mogło być mowy o żadnym druciarstwie, bowiem nikt nie byłby w stanie przeciągnąć dodatkowych kabli przez fabryczne peszle .Tak miało wiele osób, którzy sprowadzali przyczepy z NL, zresztą o tym było już pisane na forum setki razy. Oczywiście , jeżeli ktoś pod to podpinał lodówkę, to rzeczywiście nie wiedział co robi, ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylna cześć podłogi jest do wymiany do bardzo niedobrze. Tzn trzeba obadac czy jest to tylko rozwarstwienie powierzchowne wywołane częsta jazda w czasie deszczu czy agonia podłogi spowodowana nieszczelnością gdzieś powyżej. Jeśli to drugie to naprawa jest droga lub niezwykle czasochłonna. Z wyglądu poszanowania, ale mam wrażenie, ze można kupić w tej cenie lepiej(ciut nowsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vinyl napisał:

Jeżeli tylna cześć podłogi jest do wymiany do bardzo niedobrze. Tzn trzeba obadac czy jest to tylko rozwarstwienie powierzchowne wywołane częsta jazda w czasie deszczu czy agonia podłogi spowodowana nieszczelnością gdzieś powyżej. Jeśli to drugie to naprawa jest droga lub niezwykle czasochłonna. Z wyglądu poszanowania, ale mam wrażenie, ze można kupić w tej cenie lepiej(ciut nowsza)

czy do wymiany i w jakim zakresie i tak na prawdę z jakiego powodu dowiem się tylko na miejscu, w czwartek wybiorę się pomacać wszystko ze znajomym,

porobię fotki jak coś wypatrzę i wrzucę tu fotki celem weryfikacji,

jeśli to tylko rozwarstwienie to chyba nie tragedia... (wymiana od dołu czy trzeba dobierać się od środka ?)

jeśli zaś zacieka po rantach w środku oczywiście daję na luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli twierdzisz że można jeździć z wł światłem przeciwglowym nawet gdy warunki na drodze zabraniają jego używania? No coraz lepiej... 
Ja w knausie z 86 roku też nie miałem przeciwmgłowego, a 12v było z przeciwmgłoweto holownika. A zresztą są gniazda z wyłącznikiem przeciwmgłowego holownikaaa3309bd5b105877ad4bc324bf8df01f.jpg

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie co do zasilania 12 v

w jaki sposób podłączyć zasilanie z akumulatora nie używając wtyczki auto-przyczepa

kabelki z akumulatora + - do czego ? do tyczki PIN przyczepy ? pewnie do jakiegoś PIN-a ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna wiadomość do co pasa sklejki do wymiany na dolnym końcu podłogi...

sprzedający mówi że woda prawdopodobnie dostawała się pomiędzy zderzakiem, a przyczepą w poziomym pasie, i przed nim ktoś to uszczelnił silikonem,

on tego nie robił, a ta płyta od kiedy posiada przyczepę taka jest

na pewno woda nie dostaje się poprzez skorupę do środka i nie zalewa podłogi.... twierdzi

 

co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcelliZ napisał:

w jaki sposób podłączyć zasilanie z akumulatora nie używając wtyczki auto-przyczepa

Nie ogarniam. Chodzi Ci o dodatkowy akumulator w przyczepie czy z holownika obok wtyczki 7PIN

Godzinę temu, marcelliZ napisał:

co myślicie ?

Że trzeba to najpierw oglądnąć, a potem zweryfikować. To może być banał za 15 zeta albo remont za 5 tysi. Nie ma innego sposobu. 

Chyba, że się jakiś wróż ujawni na forum ?

Poproś o dokładne zdjęcia uszkodzenia. Od zewnątrz i wewnątrz.  Może się czegoś dopatrzymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.