Skocz do zawartości

Lazienka hobby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyczepa Hobby Prestige 1992 rok. W tym roku przyczepa po raz pierwszy zimowała pod chmurką. Niestety sufit zaciekł w lazience przez brak dostatecznego uszczelnienia wywietrznika. Cała łazienka jest zabudowana. Sufit jest plastikowy. Jedna ze ścian się odkształciła i jest szpara. Na lustrze zrobiły się ciemne plamy. Wiem że jak zdemontuje sufit i resztę łazienki będzie armagedon ale czy ktoś mógłby doradzić od czego zacząć rozbieranie łazienki?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Bartek

IMG_20190722_135905.jpg

IMG_20190722_135911.jpg

IMG_20190722_135913.jpg

IMG_20190722_135916.jpg

IMG_20190722_140018.jpg

Edytowane przez lamaczhasel
Dodanie zdjęcia (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zacznę najpierw od tego jak zdemontować łazienkę i przejdę do tego co odkryłem po demontażu.  Na początek trzeba zdjąć kwadratową osłonę wywietrznika przy suficie. Bodajże na 6 śrub. Moje były już pordzewiałe i wykręciłem tylko 2. Następnie odkręcamy zamykaną szafkę nad WC. 2 śruby od góry przez otwory na śrubokręt krzyżakowy. 2 śruby na ściance szafki. Demontujemy szafkę i zabieramy się za demontaż lampy narożnej. Następnie demontujemy lustra żeby nam nie wypadły. Później na 2 długich śrubach o góry z lewej i prawej jest ostatnie mocowanie plastikowego pokrycia. Śruby znajdują się na zewnątrz łazienki. Jeden w prawym górnym roku drzwi a drugi po lewej stronie drzwi u góry.

Jak zdemontowałem sufit to generalnie było tam z 2 litry wody która się nazbierała, sklejka sufitowa była w strzępach i generalnie jeden wielki gnój i woda. Wyczyściłem i usunąłem sklejkę razem z osłoną ze styropianu. Styropian był tak namoczony przez wodę że można było wyciskać jak gąbkę. Przyczepa już 10 dzień się wietrzy i suszy.

Całą uszczelniłem z góry, na bokach i od przodu. Nad przednią szybą już prawie nie było uszczelnienia przez co też trochę zaciekło. Na ten sezon zmontuje wszystko tak jak jest natomiast na przyszły sezon planuje wszystko ze środka wywalić i przebudować.

Tak się kończy jak nie pilnuje się uszczelnień w przyczepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum śmiali się z KIKI ŚWIAT że butylową taśmą zrobił przecież to wstyd.... Tylko że on zapobiega a nie leczy.
Wracają do tematu to tam prześwit to ściana boczna się rozwarstwiła od tyłu? To nieźle musiało siąpić. Będziesz konstrukcje wymieniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazienka sklada sie z 2 scian bocznych z płyty i przedniej plyty z drzwiami. I po prostu sobie odeszla jedna scianka od sciany przyczepy tak jak na zdjeciu. I jest szpara miedzy lazienka a sypialnia. W przyszłym roku bede robil nowe ściany od lazienki bo chce ja powiekszyc i inaczej zagospodarowac.

 

Na szczęście nie czuc plesni, nie widać grzyba. Wszystko ladnie osuszylem. Lalo 2 tygodnie a moje dzialania uszczelniajace zdały egzamin bo w srodku nic nie cieknie. Sucho.

IMG_20190722_135911.jpg

IMG_20190724_145605.jpg

IMG_20190724_145650.jpg

IMG_20190722_140018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszczelnianie do najpiekniejszych nie należy ale ważne ze szczelne! 

Niestety zacieki w suficie wyszły poza lazienke ale wszystko wyschlo i mimo 2 tygodni deszczu nie powiekszylo sie. 

Najgorsze zrobione. Tj. Uszczelnienie dachu, okien, laczen. Wybebeszenie sufitu w lazience. Jesli wszystko bedzie nadal szczelne to wtedy wywalam meble w srodku i robie od nowa. 

Przyczepa ma ogromny potencjal. 7 metrow długości z hakiem.  Jestem stolarzem hobbysta, mechanikiem, i trochę projektantem. Zarys przebudowy mam.  Chce dołożyc prysznic, zalozyc klime ale nie dachowa. Z racji ze mam rozprowadzony nawiew w całej przyczepie myslalem zeby klimatyzator postawić zamiast grzejnika i podlaczyc go pod nawiewy. Poza tym chce zeby bylo tak ze z zewnatrz rok 1992 a w środku 2020.

I fajnie byłoby miec kuchenke mikrofalowa pod zabudowe albo minipiekarnik. 

 

Edytowane przez lamaczhasel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



..., zalozyc klime ale nie dachowa. Z racji ze mam rozprowadzony nawiew w całej przyczepie myslalem zeby klimatyzator postawić zamiast grzejnika i podlaczyc go pod nawiewy...
 


No nie Bardo pod tę nawiewy. Nawiewy ciepłego powietrza są na dole a od klimy powinny być u góry. Moim zdaniem lepiej zrobić nowe. Dodatkowo spotkałem się z przewodami które mają dziurki z aby dogrzewac luki pod łóżkami.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.