Skocz do zawartości

zapowietrzony??? bojler lub instalacja cieplej wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po uszkodzeniu pompy wody i wymianie na nowa nie ma problemu z zimna woda ale pojawil sie problem z ciepla. Po "odkreceniu" kranu tylko na ciepla wode i odsluchaniu prychania i parchania przez kilka minut woda zaczyna lecciec lecz nie nagrzewa sie. po wylaczeniu wody i wlaczeniu po chwili problem prychania i parchania ( ewidentnie dmucha powietrze ) znika lecz gdy przerwa jest dluzsza niz zaledwie kilka minut  znow " ciepla woda" musi sie opowietrzyc. Czy sa koledzyw stanie cos pomoc i wyjasnic sprawe. Bojler Truma Cobi w Burstner z 2013 roku. Dzieki za ewentualna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 20:57, arturber napisał:

Witam,

po uszkodzeniu pompy wody i wymianie na nowa nie ma problemu z zimna woda ale pojawil sie problem z ciepla. Po "odkreceniu" kranu tylko na ciepla wode i odsluchaniu prychania i parchania przez kilka minut woda zaczyna lecciec lecz nie nagrzewa sie. po wylaczeniu wody i wlaczeniu po chwili problem prychania i parchania ( ewidentnie dmucha powietrze ) znika lecz gdy przerwa jest dluzsza niz zaledwie kilka minut  znow " ciepla woda" musi sie opowietrzyc. Czy sa koledzyw stanie cos pomoc i wyjasnic sprawe. Bojler Truma Cobi w Burstner z 2013 roku. Dzieki za ewentualna pomoc.

W pierwszej kolejności idź do biblioteki, zapewne domyślasz się po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Ja mam przy samym zbiorniku. Z tym że ja mam bojler gaz/el.

To u mnie pewnie będzie podobnie, tylko mam w takim miejscu bojler że masakra do niego się dostać ? na jesień będę klimę montował to się do niego dobiorę, za jednym rozbieraniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ED skoro cenisz swoj czas to po co marnowales go na odpowiedz ktora nic nie wnosi. jesli wszystkie 2886 Twoich odpowiedzi jest takie wlasnie to gratujacje. Szkoda na czasu na podbijanie tematu takimi odpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Nie mam pojęcia co może być tym tajemniczym zaworkiem. Oczywiscie jak system się już "odpowietrzyc to leci zimna woda. Mam wrażenie jakby że zbiornika woda się cofala.

20190724_115538.jpg

20190724_115602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować szanownych kolegów że problem wyniknal i z mojej niewiedzy oraz czasem błędnych lub błędnie zrozumianych wskazówek z forum. Po zamontowaniu nowej pompki wody która przyszła bez "zabezpieczenia cofania wody" zamontowane ja bezpośrednio na weżu. Powodowało to cofanie się wody z bojlera po zakreceniu wody ciepłej a co za tym idzie bojler nie miał co podgrzać:-) . Dziś kupiłem brakujący element, zamontowalem i działa. Dziękuję wszystkim za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie czy mozna wymienić pompka 12v 1,1 bar 19 litrów na mocniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 07:42, arturber napisał:

ED skoro cenisz swoj czas to po co marnowales go na odpowiedz ktora nic nie wnosi. jesli wszystkie 2886 Twoich odpowiedzi jest takie wlasnie to gratujacje. Szkoda na czasu na podbijanie tematu takimi odpowiedziami.

Widzę, że czytałeś tylko jeden z tych 2886 postów. i nie wyciągnąłeś z niego  żadnych wniosków - wielka szkoda. Czy też tak mówisz jak piszesz?

pozdrawiam i czasami coś czytam, nawet ze stratą własnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, arturber napisał:

Ed z pełnym szacunkiem ale to nie jest forum polonistyczne. Mówię i pisze zdecydowanie lepiej w innym języku. Pozdrawiam Cię ?

Ale jest to polskie Forum i elementarne zasady poszanowania tych co je czytają wymagają poprawnej pisowni i nie ma tu znaczenia znajomość dobra czy biegła innych języków. Zacytowany post świadczy o tym, że da się pisać poprawnie, trzeba tylko odrobiny dobrej woli i tego o czy wspomniałem wcześniej. Oczywiście z pełnym szacunkiem i pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ed nie "bij już piany" bo niczego tym nie osiągniesz A jeśli mój język jest tak zły lub tak bardzo niezrozumiały to od tego są osoby zajmujące się tym forum ( moderatorzy ) którzy mogą mnie upomnieć lub usunąć A Ty cóż marnujesz tylko swój cenny czas i przy okazji mój który mógłbym przeznaczyć na naukę poprawnej polszczyzny. I myślę że jak jeszcze masz jakieś uwagi to pi priv. bo szkoda zaśmiecać tematu. Podobno są choroby ktore nazywają się dysleksja i dysgrafia ( mnie to nie dotyczy ) i osoby z tą ułomności mają Cię pytać o zgodę na pisanie lub przedstawić Ci zaświadczenie od lekarza ??? I tak wlasciwie to mogly by sie poczuc poruszone lub obrazone...Sorry... Zajmijmy sie swoimi sprawami i jesli mamy cos do powiedzenia w temacie postu to to zróbmy A jeśli nie to nie śmiecmy 

 

Moderator mógłby usunac te wątki ktore nie dotyczą tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.