Skocz do zawartości

Proszę o wsparcie przy wyborze


Liberty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytam już z miesiąc źródła/fora, kilka obejrzałem na żywo i mam coraz większy dylemat. Co wybrać? Ciągnik mocny. Jeep Liberty 210 KM DMC 2575 kg, oryginał hak. Max zestaw kg 4250 DMC. Dwie osoby dorosłe i chłopak 8 lat. Budżet < 30 tyś. Nie chcę zbyt dużej 4-5 m. Preferowane zmiany miejsca parkowania i szybkie weekendowe wyjazdy, łatwość manewrowania. Przedsionek mniej istotny. W innym wątku już trochę dyskutowałem z Kolegą. Z początku był Tabbert 460-470, ale prawie wszystkie po narodowości romskiej. Bez WC. Nawet chciałem wstawiać, ale koszt itd. bez sensu. Później preferencja się zmieniła (i to jest najlepszy układ dla nas, poniżej) Hobby 440 SF  lub ostatecznie Hobby 400 SF, trochę się obawiam wymiarów "łazienki" z podnoszoną umywalka. Podaż ich jest większa. Roczniki od 2003 w górę. Są jeszcze LMC, Knausy, Fendt itd. ale o tych gabarytach, rozkładzie, kompletnych, relatywnie nie zniszczonych/wyeksploatowanych nie wiele. Prawie wszystkie daleko od domu.

Wniosek. To trudniejsze niż kupienie auta. Kilka propozycji do skomentowania, zasugerowania kierunku (o co Was bardzo proszę):

  1. https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-campingowa-hobby-440-de-luxe-easy-CID5-IDzoZsX.html
  2. https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-easy-400-2005-ID6BmB2k.html
  3. https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-fendt-400-dmc-1000-CID5-IDzK2lX.html
  4. https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-400-sd-markiza-przedsionek-sprawdz-1-z-2-przedsionkow-do-wyboru-markiza-ogrzewanie-gazowe-i-elektr-ID6BRXMl.html 
  5. https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-vivaldi-480-ID6z6R29.html
  6. https://www.otomoto.pl/oferta/bergland-430-arizona-deluxe-10-1500dmc-3xheki-mover-przedsionek-ID6BD17G.html

7. bita lewy przód, 8, fajna, rzadki model, niestety bez natrysku.

Sezon w pełni za moment, a tu dylemat.

Pozdr.

Liberty

 

układ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) z wypożyczalni, może być zjechana

4) walnięta lewy przód

 

generalnie na te prysznice się nie nastawiaj,  bardzo ciasno i żeby nie lać po ścianach musi być zasłonka które klei się do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety.

Tego mi potrzeba. Dzięki już na wstępie.

Fakt, niektóre mogą być z wypożyczalni, inne po małych/większych przejściach inaczej ceny byłby "zachodnie".

W RP też osoby fizyczne, podobnie jak w samochodach sprzedają na "niemca", "holendra" itd. jakie są  Wasze opinie w tym także temacie. Ja mam obawy.

Zarejestrowanych, sensownych o parametrach m.in. jak wyżej .... śladowe oferty.

 

Edytowane przez Liberty
Uzupełnienie. (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Liberty napisał:

sprzedają na "niemca", "holendra

To samo jak przy autach, sprzedawca chce ominąć US, ale w razie jakiejkolwiek wtopy jest czysty, jakby się okazało że buda np kradziona Ty obrywasz po zadku. 

 

Przyczepa nie musi być zarejestrowana w PL ale umowę powinieneś mieć od sprzedawcy. Umowę albo fakturę najczęściej vat marża

A to że po wypożyczalni to nie problem, tylko większe ryzyko wycieczki na darmo bo często są już zużyte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego dwu letniego doświadczenia mogę ci podpowiedzieć że łazienka powinna być w miarę duża, jak kupowałem przyczepę kiwałem na to ręką ale teraz widzę że się przydaje, nieraz już tak się zdarzyło ze prysznice na polu pełne, woda zimna a my nic kompiu u siebie, w takiej małej przyczepie jak szukasz pewno ciężko z większym prysznicem, sam pomału rozglądam się za mniejszą przyczepą i ciężko z dużym prysznicem. Każda przyczepa wydaje nam się mała, może latem starcza ale jesień, wiosna to duża lepsza nie trzeba wyciągać przedsionka ni rolety, komfort o niebo lepszy, pewno więc zostanę przy większej. Pomału wychodzimy z założenia że jednak więcej się przebywa w przyczepie jak z nią jedzie, więc lepiej żeby była większa. Kupił bym na twoim miejscu maksymalną jaką możesz ciągnąć bo jadąc na krótkie wypady ogarniasz wszystko w przyczepie, nie wyciągając przedsionka i nic z przyczepy.

Ze niema WC to nie znaczy że po narodowości Romskiej, mam przyczepę z miejscem na WC ale przenośne, przyczepę kupowałem od pierwszego właściciela z Francji i wybrał opcje z dużym oddzielnym prysznicem oddzielnym miejscem na umywalkę i miejscem na przenośną toaletę,  był rodowitym Francuzem mającym firmę budowlaną. Przyczepę miał postawioną  REGIONAL NATURAL PARK OFTHE CAPS AND OPAL MARS,  jak słyszę że ktoś wróży z fusów i od razu że nie ma WC to po Romach, to śmiać mi się  chce

Poniżej zdjęcia jak rozwiązana jest łazienka w mojej przyczepie

 

 

20190310_135002.jpg

 

20190310_134935.jpg

20190310_134903.jpg

20190310_134909.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bw81 napisał:

jeszcze brakuje info układu np. Dethleffs Camper 650 QMK, DR, FMK lub inne

Gdzie to pisze, tak to ja się na przyczepach nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałeś papierów od pierwszego właściciela? Mam na myśli instrukcję, książkę serwisową etc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "peja76" ,

Twoja argumentacja jest spójna i sensowna, poparta doświadczeniem. Namieszałeś mi całkiem, ale pozytywnie. Masz piękny sprzęt, gratuluje, ale to chyba nie mmoja "poprzeczka cenowa" i rzadki model. Na B96 mogę ciągnąć 1675 kg DMC. W Holandii mają czasami po dwie w rodzinie, może dlatego jak piszesz.? Ja niestety muszę wybrać coś za coś lub od czegoś zacząć. Później ew. zmiana. Nie da się wszystkiego pogodzić i znaleźć jeszcze zadbany egzemplarz.

Pojadę w sobotę do jakiegoś "dużego handlarza" i pooglądam na żywo różne. Niekoniecznie kupić, wolałbym od osoby fizycznej, jak już zdecyduję się na model.

To nie ma końca. najpierw zaczynałem do 15 tyś, później <20, teraz <30, a zaczynają mi się podobać około 40 tyś. np.:

https://www.otomoto.pl/oferta/dethleffs-camper-dethleffs-camper-lifestyle-2008r-klima-bezwypadkowa-motylek-ID6AUQre.html#7421951a33

no może bez tego wymiennika na dyszlu .?25 kg za ciężka.

Skończy się masakrą na koncie....

Pozd.

Liberty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.