Skocz do zawartości

carver cascade rapide podgrzewacz wody problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem przy załączaniu zapala się zielona lampka słychać iskrownik odpala 6-8 sek elektrozawór wyłącza palnik dioda czerwona czyściłem już palnik sprawdziłem oringi bez zmian u mnie jest tylko jedna ta elektroda do iskry zastanawiam się czy czasem nie uszkodzony jest termik w tym plasticzku jak sprawdzić ominąć go u mnie nie ma regulacji temperatury czy ktoś miał jeszcze taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kolego, 

współczuję problemu ale zarejestrowałeś się 10 godz temu i zdążyłeś 2 razy zapytać o to samo. Powitania ani nic o sobie. Co do problemu to może być skomplikowany albo pierdoła. Znasz zasadę działania ww. palnika?  Który to " termik w plasticzku"? Polecam przejrzeć forum - na pewno to już był albo to: 

Poznasz zasadę działania i jak nie masz dwóch "lewych" to dasz radę. Powodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Magneto61 napisał:

Cześć Kolego, 

współczuję problemu ale zarejestrowałeś się 10 godz temu i zdążyłeś 2 razy zapytać o to samo. Powitania ani nic o sobie. Co do problemu to może być skomplikowany albo pierdoła. Znasz zasadę działania ww. palnika?  Który to " termik w plasticzku"? Polecam przejrzeć forum - na pewno to już był albo to: 

Poznasz zasadę działania i jak nie masz dwóch "lewych" to dasz radę. Powodzenia?

Witam przepraszam dopiero zaczynam na forum a jesli chodzi o dwie ręce to spokojnie dam sobie radę tylko  może ktoś miał podobny przypadek czytałem bardzo dużo i każdy miał co innego dlatego postanowiłem zasięgnąć info .Miałem kilka przyczep ale angielkę mam pierwszy raz i podgrzewacz tez troche co nie co u znajomych widziałem ten podgrzewacz lodówki mam w małym palcu ale tu na razie stawiam na ten czujnik temperatury podgrzewałem i nic czyściłem nic ale na razie nie wiem czy go odłaczyć i sprawdzić żeby nie uszkodzić elektroniki.Jak macie jakieś namiary na sklep z częściami do angielek to poproszę bo kilka już widziałem a zwykłej słuchawki do prysznica brak chyba że ebay...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku od 2.55 masz co jak. To co nazywasz "termikiem w plasticzku" albo "czujnikiem temperatury" (lepiej) pełni rolę zapalacza i czujnika płomienia. Bardzo ważne jest jego ustawienie w odległości jak na filmiku: ok. 5 mm nad górną powierzchnią palnika ale w płomieniu. To jest ta "pierdoła". Czujnik (termopara) powinna się rozgrzewać do czerwoności. Jeżeli jest ok. to problem ? może być w elektronice sterującej a to już...... ?. Oczywiście pominąłem problem z gazem typu brak albo kończący się gaz, zapowietrzona instalacja, za mała przepustowość (wydatek) reduktora lub jakieś inne problemy z dostarczaniem gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest jego ustawienie w odległości jak na filmiku: ok. 5 mm nad górną powierzchnią palnika ale w płomieniu. To jest ta "pierdoła". Czujnik (termopara) powinna się rozgrzewać do czerwoności. 

Nie rozumiem.W tym plastiku o którym pisze i jest pokazany na filmiku jest jak rozumiem termostat temperatury (thermister housing) i uważam ze on jest uszkodzony .Ale nie rozumiem jak mam utawić go 5mm nad górną powierzchnią palnika w płomieniu .U mnie termopara i iskrownik są w jednej elektrodzie tak jak na filmiku  i chyba piszesz o tej części która jest nad paleniskiem a ja mówię o termiku w plastikowej obudowie u góry tak jak jest na filmiku 3.10  Thermister temperature sensor .Jeśli chodzi o gas to cisnienie jest a termopare to rozgrzałem i też nic.Może podgrzac ten czujnik sensor temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!!!!! Widzisz jak ważne są zdjęcia dokładny opis i nazewnictwo. Niesłusznie posądzamłem Cię, że termoparę bierzesz za jakiś termistor. I tu wkraczamy do świata elektroniki sterującej, i zaczynają się problemy ð  ?. Nie podgrzewaj tego termistora bo to prawdopodobnie a raczej na pewno nic nie da. Poza tym ten bojler nie ma regulacji temperatury. Nagrzewa wodę do określonej temperatury i się wyłącza, a jak temperatura spada to się ponownie włącza. Przypuszczając że winny jest ten właśnie termistor to rozwiązaniem może być jego pomierzenie albo wymiana. Jednak w każdym przypadku trzeba znać jego parametry. Tych nie znam. Jednak obstawiam błąd w wykrywaniu płomienia, a oprócz termopary to dalej już tylko elektronika czyli jak mawiał mój kolega "złośliwa kupa krzemu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli błąd wykrywania płomienia co jest za to odpowiedzialny??? ale może ta termopara bo wszystko wskazuje że nie trzyma kiedyś w kuchence miałem wymieniać ale wyczyściłem i hula tylko że tu jest w tej porcelance i nie wiem czy czyszczenie cos pomoże ...

 

A jeszcze wyczytałem że może ten guziczek test czerwony z tyłu bojlera (reset jak podłaczymy do pradu.  to coś nie tak bo u mnie on drynda nie jest sztywny i może nie odbił ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyczytałem że może ten guziczek test czerwony z tyłu bojlera (reset jak podłączymy do prądu" - to nie to. Tył bojlera to typowa elektryka czyli podgrzewanie wody grzałką i ten guziczek służy do resetu (przywrócenia) zasilania 230 V. Nie ma nic wspólnego z gazem. 

"czyli błąd wykrywania płomienia co jest za to odpowiedzialny???" - właśnie ten drut w porcelance pełni podwójną funkcje: zapalarki i wykrywacza płomienia. Dlatego jest tak ważne jego ustawienie. Jeśli jest dobrze ustawiony rozgrzewa się do czerwoności ale dalej już rolę sterowania przejmuje elektronika. Jeśli nie nastąpi zapłon, nie ma płomienia i właściwej temperatury elektronika sterująca zamyka dopływ gazu. 

Powtórzę: w moim mniemaniu i jeśli dobrze zrozumiałem Twoje opisy wszystko wskazuje na problemy z termoparą lub elektroniką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zobacze  to ustawienie

 tej termopary w każdym razie dziękuje za informacje i będe szukał dalej jak sobie poradze napisze pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam podobny problem z odpalaniem podgrzewa działa wszystko bez zarzutu, ale tylko przy podłączeniu 220 v, czy taki ogrzewacz działa też na 12 v, bez podłączenia zasilania 220 v, na akumulatorze żadna dioda się świeci na sterowniku, proszę o pomoc.

36331DEC-CCC5-4B39-85B6-094645FDEDBA.jpeg

Edytowane przez Adam1970 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.03.2020 o 10:50, Adam1970 napisał:

Witam

Mam podobny problem z odpalaniem podgrzewa działa wszystko bez zarzutu, ale tylko przy podłączeniu 220 v, czy taki ogrzewacz działa też na 12 v, bez podłączenia zasilania 220 v, na akumulatorze żadna dioda się świeci na sterowniku, proszę o pomoc.

36331DEC-CCC5-4B39-85B6-094645FDEDBA.jpeg

Odkręcić zawór gazu dla bojlera , włącz włącznikiem Heater i odpala na gaz samoczynnie

Edytowane przez DarekSłupsk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.