Skocz do zawartości

Poszukujemy przyczepy w 2 poł. lipca- północ Polski


Agawa

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Braci Karawaningowa, 

 Nie wiem, czy to dobre miejsce na taki post, adminów proszę o wyrozumiałość i w razie czego, poinstruowanie, gdzie mogę zamieścić ogłoszenie. 

Jakiś czas temu zalogowałam się na forum, bo spontanicznie, po pierwszych w życiu wakacjach z przyczepą zaczęłam przeglądać ogłoszenia z przyczepami na Ebayu :) Ale trochę ostudziliście mój zapał, za co dziękuję. Nie mielibyśmy gdzie trzymać przyczepy (mieszkamy w Wawie)

Jednak bakcyla złapaliśmy, bo chcemy wybrać się w tym roku po raz kolejny w podróż z przyczepką (i rowerami). Tym razem na północ (Szwecja, Norwegia) - w drugiej połowie lipca. 

 

Poszukujemy jakiejś fajnej wypożyczalni z wybrzeża lub północno-zachodniej Polski.

A może ktoś z Was wypożyczyłby nam przyczepę na 2 tygodnie (2 połowa lipca)?

Jest nas troje: Ja, mąż i syn lat 8, zmieścimy się w trzyosobowej.

Jesteśmy dość świeżymi entuzjastami przyczep - ale przygodę zaczęliśmy dość intensywnie - w ubiegłym roku objechaliśmy wraz z wypożyczoną angielką Czechy, Austrię i Węgry.

O przyczepę obiecujemy bardzo dbać :) Mąż jest arcyostrożnym kierowcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Agawa

Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym oraz roczniku to polecam moją staruszkę Hobby z 1990 roku z DMC1050 i MW794. Przyczepka zaprawiona w skandynawskich bojach- w 2014 roku przejechała z nami prawie 10 tyś. km:

Będziesz musiała trochę kilometrów nadrobić, żeby po nią przyjechać na Śląsk. My też myśleliśmy, że podjedziemy po naszą przyczepkę w drodze do Gdyni ale po przygotowaniu wszystkich gratów podjąłem decyzję, że trzeba zrobić te 420km do wypożyczalni, przywieźć ją na nasze podwórko i spokojnie się spakować. Tak więc w Twoim przypadku musiałabyś pogonić 600km ale nie martw się- te 2 dni na odbiór i zwrot nie liczę tak jak i mnie nie policzono;) Więc jeśli jesteś zainteresowana to pisz proszę na PW...

Wybacz, co napiszę ale osobiście uważam, że 2 tygodnie na Szwecję i Norwegię z przyczepą to zdecydowanie za mało. Nie wiem jakie macie plany, co chcecie zwiedzić ale nie nastawiaj się na pokonywanie dużej ilości kilometrów. W Szwecji jeszcze pogonisz autostradami ale w Norwegii możecie przejechać czasem 200-300km/dzień a czasem jeszcze mniej. Poza tym mandaty w Norway są bardzo drogie ale o tym już pewnie słyszałaś. Ale nie o tym mowa- jedźcie i zwiedzajcie bo to kraj stworzony do karawaningu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mandrol napisał:

Cześć @Agawa

Jeśli nie zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym oraz roczniku to polecam moją staruszkę Hobby z 1990 roku z DMC1050 i MW794. Przyczepka zaprawiona w skandynawskich bojach- w 2014 roku przejechała z nami prawie 10 tyś. km:

Będziesz musiała trochę kilometrów nadrobić, żeby po nią przyjechać na Śląsk. My też myśleliśmy, że podjedziemy po naszą przyczepkę w drodze do Gdyni ale po przygotowaniu wszystkich gratów podjąłem decyzję, że trzeba zrobić te 420km do wypożyczalni, przywieźć ją na nasze podwórko i spokojnie się spakować. Tak więc w Twoim przypadku musiałabyś pogonić 600km ale nie martw się- te 2 dni na odbiór i zwrot nie liczę tak jak i mnie nie policzono;) Więc jeśli jesteś zainteresowana to pisz proszę na PW...

Wybacz, co napiszę ale osobiście uważam, że 2 tygodnie na Szwecję i Norwegię z przyczepą to zdecydowanie za mało. Nie wiem jakie macie plany, co chcecie zwiedzić ale nie nastawiaj się na pokonywanie dużej ilości kilometrów. W Szwecji jeszcze pogonisz autostradami ale w Norwegii możecie przejechać czasem 200-300km/dzień a czasem jeszcze mniej. Poza tym mandaty w Norway są bardzo drogie ale o tym już pewnie słyszałaś. Ale nie o tym mowa- jedźcie i zwiedzajcie bo to kraj stworzony do karawaningu!!!

Dziękuję za info! Nie mamy zbyt dużego doświadczenia w podróżowaniu z przyczepą więc wszystkie rady są cenne :). Tak naprawdę to planujemy przeprawić się promem z Gdańska do Szwecji i dalej w drogę. Tam, gdzie można będzie też pojeździć na rowerach, bo my łączymy to i to :). Niestety, dwa tygodnie plus weekendy to nasz limit urlopowy w tym roku :( Jeżeli nie uda się z Norwegią, to mamy nadzieję, że chociaż Szwecję pozwiedzamy. Na Śląsk trochę trudno, mamy zresztą znajomą wypożyczalnię w tym rejonie - w zeszłym roku jechaliśmy na południe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tak, w sumie, krótki czas, darowałbym sobie Norwegię i skupił się na Szwecji lub...odwrotnie. Ale ze Szwecją będzie nieco łatwiej-promy bezpośrednio z Polski. I minimalnie taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.