Skocz do zawartości

Węgry - mandat za parkowanie


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  po ostatniej podróży turystycznej do Szentendre,  powróciłem do kraju bogatszy o mandat za niepoprawne parkowanie.

Zna ktoś sposób, w jaki można uregulować taki mandat,  mając tylko węgierskie konto bankowe.

Jak twierdzą forumowicze z "Forum węgierskiego"   takim niezapłaconym mandatem  może zająć się firma windykacyjna, a wówczas jest to bardzo kosztowne.

https://forum.wegierskie.com/Mandat-z-Węgier?pid=38556&highlight=mandat+za+parkowanie#pid38556

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎09 o 15:17, chris_66 napisał:

Przelać forinty na ich konto. Koniecznie z numerem sprawy i numerem rejestracji.
I to szybko bo po 14 dniach wzrasta kwota.
Niestety windykują dosyć sprawnie. Parę lat temu można było ich olać, teraz już nie.

Nie est to takie proste, przelać forinty z polskiego banku / konta,  kiedy to z węgierskiego mandatu nie wszystkie dane są  jasne,  itp.   Wykonałem 1-szy przelew i nastąpił zwrot.  Nie tylko strata czasu ale i pieniędzy. Koszt przelewu w moim przypadku 40 zł,  no i różnica w kursie waluty  na moją niekorzyść.   W Banku (Credit Agricole)  też nie do końca mogli mi pomóc, wiec pozostał "wujek gogle".  No i udało się. Odnalazłem pomocna stronkę, nie tylko dla przelewów węgierskich.  Można odszukać Bank, nr konta, BIC, itp.  Może się kiedyś przyda innym :

https://pl.ibancalculator.com/validate_account_no.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem  mandat do Węgier i nie było problemu. Każdą pozycję na kwitku wpłaty po Węgiersku przetłumaczyłem i wysłałem przelew. Było to z 5 lat temu, dalej tam jeżdżę i nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zbyszek napisał:

Nie est to takie proste, przelać forinty z polskiego banku / konta,  kiedy to z węgierskiego mandatu nie wszystkie dane są  jasne,  itp.   Wykonałem 1-szy przelew i nastąpił zwrot.  Nie tylko strata czasu ale i pieniędzy. Koszt przelewu w moim przypadku 40 zł,  no i różnica w kursie waluty  na moją niekorzyść.   W Banku (Credit Agricole)  też nie do końca mogli mi pomóc, wiec pozostał "wujek gogle".  No i udało się. Odnalazłem pomocna stronkę, nie tylko dla przelewów węgierskich.  Można odszukać Bank, nr konta, BIC, itp.  Może się kiedyś przyda innym :

https://pl.ibancalculator.com/validate_account_no.html

A wystarczyło użyć Revoluta :D Byłoby za darmo, i po dobrym kursie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jacek00 napisał:

A wystarczyło użyć Revoluta :D Byłoby za darmo, i po dobrym kursie.

płaciłem z banku , bez revoluta i było za darmo i po dobrym kursie

 

Godzinę temu, Zbyszek napisał:

Nie est to takie proste, przelać forinty z polskiego banku / konta,  kiedy to z węgierskiego mandatu nie wszystkie dane są  jasne,  itp.

wszystkie dane są jasne, węgierskie i międzynarodowe konto, numer sprawy itp

kwestia jaki bank , bo nie wszystkie dają możliwość przelewów z dowolnych walutach

i pewnie nie wszystkie za darmo i w dobrym kursie i pewnie jeszcze milion innych problemów po drodze

ja zadzwoniłem do opiekuna konta i załatwił wszystko sam, wystarczył mu skan mandatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dane są jasne, węgierskie i międzynarodowe konto, numer sprawy itp
kwestia jaki bank , bo nie wszystkie dają możliwość przelewów z dowolnych walutach
i pewnie nie wszystkie za darmo i w dobrym kursie i pewnie jeszcze milion innych problemów po drodze
ja zadzwoniłem do opiekuna konta i załatwił wszystko sam, wystarczył mu skan mandatu


Nie rozumiesz, że revolut jest dla każdego dostępny bezpłatnie, a Twój wypasiony rodzaj konta nie. Dodaj, że żeby mieć takie usługi musisz robić duże obroty, zarabiać dużo, mieć sporo subkont walutowych itd. To nie jest proste i osiągalne dla zwykłego przeciętnego zjadacza chleba, a są tacy na forum. Pamiętaj o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest proste i osiągalne dla zwykłego przeciętnego zjadacza chleba, a są tacy na forum. Pamiętaj o tym.

Nie wyróżniam się niczym szczególnym jeśli chodzi o finanse, więc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.

Nie lubię revoluta, nic więcej.

A ty jesteś jego fanem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyróżniam się niczym szczególnym jeśli chodzi o finanse, więc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.
Nie lubię revoluta, nic więcej.
A ty jesteś jego fanem


Nie jestem :) martwię się tylko o „Zbyszka” bo zrobiłeś z niego nieudacznika, który nie potrafi zrobić prostego przelewu. A napisał, że taki przelew wcale nie jest łatwy, pojawia się tam kilka dziwnych zwrotów np:

fbcf477f87c7458ed402f08a7ba4fc84.jpg

Nie ma znaczenia zresztą :) podaj Zbyszkowi jakie konto ma otworzyć na wakacje bo szkoda tych dodatkowych 40 zł na mandaty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2019‎-‎05‎-‎21 o 13:56, witus napisał:

 

 


Nie jestem :) martwię się tylko o „Zbyszka” bo zrobiłeś z niego nieudacznika, który nie potrafi zrobić prostego przelewu. A napisał, że taki przelew wcale nie jest łatwy, pojawia się tam kilka dziwnych zwrotów np:

Dziękuję wszystkim za wsparcie i  lepsze - gorsze porady.

To że opłata wynosiła 40 zł, nie użalam się.

To że były problemy, ale innego problemu.  System bankowy nie podaje z urzędu nazwy banku, kodu banku odbiorcy (BIC)   a to rodziło  problemy.

W końcu udało się, ale nie za 1-szym razem

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 12:32, witus napisał:

 


Nie rozumiesz, że revolut jest dla każdego dostępny bezpłatnie, a Twój wypasiony rodzaj konta nie. Dodaj, że żeby mieć takie usługi musisz robić duże obroty, zarabiać dużo, mieć sporo subkont walutowych itd. To nie jest proste i osiągalne dla zwykłego przeciętnego zjadacza chleba, a są tacy na forum. Pamiętaj o tym.

 

Jaka rzecz jest jeszcze na świecie bezpłatnie oprócz Revoluta?

Mandat w Chorwacji za parkowanie dostałem...i olałem. No i cisza z tym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.