Skocz do zawartości

mObywatel


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem tego pewny, ale jednak dziwna sytuacja. Od majówki ciągle z mojego maila wychodzi kilkaset maili spamu, zmieniałem hasło kilkukrotnie i nic to nie dało, za chwilę znowu. Ostatnie hasło ma 18 znaków, wielkie, małe litery i cyfry. Dalej to samo, administrator poczty też z tym walczy ale u nich ponoć wszystko ok. Rozmawiałem dzisiaj ze wsparciem apple ale nic to nie wniosło, usłyszałem że nie ma wirusów i żebym zmienił apple id. 
Logowań jest cała masa w ciągu dnia, ciągle z innego ip. 
No i dochodzę do wniosku że mam jakiegoś wirusa, tylko skąd to już nie mam pojęcia. 
 
Do maila używam tylko ios


Ale maile te wysyła Twój e-mail w Apple czyli Jacek@icloud.com ?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli dostawcą usług poczty jest jakiś mały operator, może mieć serwer skonfigurowany po staremu, albo lukę w oprogramowaniu. Dawniej serwery nie wymagały uwierzytelniania przy wysyłce maila, więc praktycznie każdy mógł wysyłać maile z każdego konta, wystarczyło znać username i adresy, porty serwera SMTP czyli zasadniczo publicznie znane informacje.

Przełóż kartę do innego telefonu, ten wyłącz na 1 dzień i zmień hasło na serwerze poczty. Jeśli to wirus na Twoim telefonie, to żaden mail się nie wyśle. Jeśli źle skonfigurowany jest serwer pocztowy i wpuszcza każdego, to spam znów pójdzie. Będziesz wtedy na 100% pewny, czy wina leży po stronie źle zabezpieczonego serwera czy jakiejś złośliwej aplikacji na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Jeśli dostawcą usług poczty jest jakiś mały operator, może mieć serwer skonfigurowany po staremu, albo lukę w oprogramowaniu. Dawniej serwery nie wymagały uwierzytelniania przy wysyłce maila, więc praktycznie każdy mógł wysyłać maile z każdego konta, wystarczyło znać username i adresy, porty serwera SMTP czyli zasadniczo publicznie znane informacje.

Przełóż kartę do innego telefonu, ten wyłącz na 1 dzień i zmień hasło na serwerze poczty. Jeśli to wirus na Twoim telefonie, to żaden mail się nie wyśle. Jeśli źle skonfigurowany jest serwer pocztowy i wpuszcza każdego, to spam znów pójdzie. Będziesz wtedy na 100% pewny, czy wina leży po stronie źle zabezpieczonego serwera czy jakiejś złośliwej aplikacji na telefonie

Aktualnie nie mam dostępu do maila, administrator zmienił u siebie hasło i zobaczą czy dalej będzie lewe logowanie. Przed godz 16 ma mi zadzwonić co ustalili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witus @Łza Włóczynutka Faktycznie, dziura usługodawcy. Teraz myślą co z tym zrobić, najprościej wyrżnąć całe konto mailowe i postawić na nowo tylko mam za dużo ważnych maili. Zobaczymy, najważniejsze że to nie u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacekzoo napisał:

@witus @Łza Włóczynutka Faktycznie, dziura usługodawcy. Teraz myślą co z tym zrobić, najprościej wyrżnąć całe konto mailowe i postawić na nowo tylko mam za dużo ważnych maili. Zobaczymy, najważniejsze że to nie u mnie

LOL. Proponuję zmienić dostawcę jednak. Przenieść maile z jednej poczty na drugą to naprawdę nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=373]witus[/mention] [mention=17565]Łza Włóczynutka[/mention] Faktycznie, dziura usługodawcy. Teraz myślą co z tym zrobić, najprościej wyrżnąć całe konto mailowe i postawić na nowo tylko mam za dużo ważnych maili. Zobaczymy, najważniejsze że to nie u mnie


To Ci pomogli - dramat. Serio najrozsądniej szukać nowego dostawcy, zawartość skrzynki można przenieść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

 


To Ci pomogli - dramat. Serio najrozsądniej szukać nowego dostawcy, zawartość skrzynki można przenieść.

 

Jestem kompletnie zielony w temacie, co znaczy przenieść do innego dostawcy? Przenoszę hosting? Czy co mam przenieść? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jacekzoo napisał:

Jestem kompletnie zielony w temacie, co znaczy przenieść do innego dostawcy? Przenoszę hosting? Czy co mam przenieść? ?

Możesz mieć domeny u obecnego operatora, a hosting a nawet sam mail gdzieś indziej - nawet do gmaila możesz podpiąc swoją domenę. To się zmienia za pomocą DNSów i tyle. Swoją drogą gdzie masz teraz to wszystko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://doneta.pl/ u nich, pare lat temu do nich trafiłem jak potrzebowałem zrobić najtańszą stronę z szablonu, gdzieś na allegro. I tak u nich zostałem. 
 



Sosnowiec !!! Nie widziałeś memów w internecie ?! Człowieku.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę, jeden znajomy który zawodowo zajmuje się tworzeniem stron polecił mi administratora kei.pl. Taką ofertę od nich dostałem, to jest dobra oferta? W ogóle nie mam orientacji  w cenach. W tym momencie w tym sosnowcu płacę 60zl za rok i hosting 1,5gb, co generalnie mi wystarcza. tam jest aż 60gb i trochę bym płacił za ,,powietrze,,

 

9C5EC5AB-22E0-4E06-86CE-81CBA149820D.png

D8004FF4-5F65-448F-8E83-D701647D5859.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę, jeden znajomy który zawodowo zajmuje się tworzeniem stron polecił mi administratora kei.pl. Taką ofertę od nich dostałem, to jest dobra oferta? W ogóle nie mam orientacji  w cenach. W tym momencie w tym sosnowcu płacę 60zl za rok i hosting 1,5gb, co generalnie mi wystarcza. tam jest aż 60gb i trochę bym płacił za ,,powietrze,,
 
9C5EC5AB-22E0-4E06-86CE-81CBA149820D.thumb.png.22fd597dc8e2ff3b3782a4f0332e98d6.png
D8004FF4-5F65-448F-8E83-D701647D5859.thumb.png.ca4401d9272ab1c498e5433568e3a62b.png


Ja mam tu stronę żony i swoją https://linuxpl.com/?gclid=CjwKCAjwq-TmBRBdEiwAaO1en06EukyD62MMW--HibZyd7TvksEbeLJiGHNEbCb0Cj0zxt-pHvn-nRoCyU4QAvD_BwE

Dwa razy w ciągu 5 lat potrzebowałem ich pomocy. Rozwiązali mi problemy bezpłatnie i od ręki. Kontakt był natychmiast na czacie nawet w weekend.

Spróbuj napisać, zadać pytania, zobacz jak szybko reagują.

Choć ty potrzebujesz głównie maila więc może najlepiej przenieść się do Google.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.