Skocz do zawartości

mObywatel


witus

Rekomendowane odpowiedzi

@jacekzoo Zależy co Ci jest potrzebne i jakiej globalnej domeny używasz. (np. domeny .pl są tańsze niż .com. Prawie każda "końcówka" ma inną cenę)
Jeżeli masz tylko prostą stronę (wizytówkę) która nie używa ani silnika skryptów (php) ani  bazy danych, to cena będzie niższa niż w przypadku gdy potrzebujesz hosting na którym pracuje aplikacja php z bazą danych.

Ja np. mam wykupioną domenę z hostingiem i pocztą, na którym jest silnik php ale nie ma bazy (czyli można postawić prostą stronę albo nawet aplikację php która nie używa bazy.) w domenie .pl za 10 zł netto pierwszy rok i przedłużenie 40zł (ceny netto).

Mi to wystarcza - ale nie mam żadnej strony, trzymam domenę żeby mi nikt nie pod####ł domeny, no i dla maila. Ja mam wykupione usługi  w OVH, a mój plan ma takie specyfikacje: link
W razie potrzeby w każdej chwili mogę dokupić bazę danych czy inne bardziej zaawansowane usługi.

Więc nie powiem czy przepłacasz czy nie, bo nie znam Twoich potrzeb ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słuchajcie, pomóżcie bo już wymiękam. Wykupiłem hosting zaproponowany przez @witus zmieniłem dns’y i chciałem zrobić import maili, okazało się że nie mam dostępu do maila bo jest na starym serwerze, po rozmowie na czacie pomocy technicznej nowego serwera stanęło na tym że mam zmienić dns na stare, te z sosnowca, zrobić import i znowu zmienić dnsy na nowe. Zmieniłem na sosnowiec i chcąc wejść na moją stronę widzę takie coś 30382E27-4BBB-40A8-BE75-860F70242839.thumb.png.b726031b8eed566844df05415d1699ce.png

napisałem nieźle wkurzony do tego sosnowca, sprawdzili że u nich działa. Sprawdziłem u kumpla i też nie działa. To polecili żebym się zgłosił do mojego operatora czyli plusa, myślę co ma piernik do wiatraka. Ale ten kumpel też ma plusa. Dzwonie do innego co ma t-mobile i cholera faktycznie działa.... jak mogę się zalogować na moją pocztę żeby zrobić import? Dlaczego plus blokuje moją stronę po zmianie dns? 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czeski film, u mnie na iphonie w plusie nie działa, u kumpla na iphonie w plusie nie działa. u Artura w pracy na kompie się otwiera, na iphonie w orange nie. u kumpla na samsungu w t-mobile się otwiera. u mnie na kompie podłączonym pod wifi w plusie się nie otwiera.... nie lubie takich sytuacji, niby wszystko ok a nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propagacja zmian w DNS ma swoją bezwładność rzędu kilku do kilkunastu godzin więc trzeba odczekać po dokonaniu zmian.
Możesz też spróbować wyczyścić pamieć podręczną w Twoim kompie bo już mógł zapamiętać nowe IP z DNS i dopiero za kilka godzin standardowo odczyta ponownie kontrolnie z serwera nadrzędnego a tak pamięta i korzysta z danych podrecznych. Tak samo pierwszy serwer DNS z twojej sieci mógł już zaczytać nowe IP i znów trzeba czasu zanim ponownie je odczyta i zmieni.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dns zmieniłem 40h temu, na żony telefonie nigdy moja strona nie była otwierana także nie mógł mieć nic w pamięci, tak samo u kumpla od iphona.  to nie o to chodzi...

 

edytka: po wyczyszczeniu pamięci podręcznej bez zmian

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle się naprawiło, znikąd się pobrały maile do apki na telefonie i w tym momencie zaczęła strona działać na wszystkich urządzeniach. Maila oczyściłem, zgłosiłem do migracji, mam nadzieję że sprawa załatwiona. Jak już wszystko ogarnę i nie będę potrzebował pomocy z tym mailem to zgłoszę do administracji  żeby ktoś posprzątał ten ot, bo w sumie całkowicie rozjechałem temat mObywatela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Nagle się naprawiło, znikąd się pobrały maile do apki na telefonie i w tym momencie zaczęła strona działać na wszystkich urządzeniach. Maila oczyściłem, zgłosiłem do migracji, mam nadzieję że sprawa załatwiona. Jak już wszystko ogarnę i nie będę potrzebował pomocy z tym mailem to zgłoszę do administracji  żeby ktoś posprzątał ten ot, bo w sumie całkowicie rozjechałem temat mObywatela

.. właśnie uruchomiłem komputer żeby zerknąć co z Twoją sprawą, a tu niespodzianka mogę iść pobiegać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Wracając do głównego tematu, wie ktoś kiedy można spodziewać się aktualizacji na iOs? Żeby można było mieć więcej dokumentów niż tylko dowód osobisty?

poczekamy, obecna wersja w której był DO też była później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.