Skocz do zawartości

Kupno przyczepy - Pomóżcie obrać kierunek :)


lukaszskiera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przymierzam się do zakupu - Wraz z Żoną jesteśmy zachwyceni pomysłem kupna przyczepy, ale wiadomo że nie jest to takie proste i różowe ;)

Potrzebuję Waszej pomocy, więc krótko i na temat:

Budżet: ok. 20 000 zł (czy w ogóle za tę kwotę można kupić coś czym pojeździ się przez najbliższych kilka lat?)

Jeżdżę Corollą Verso 1,8 VVTI 95KM + LPG.

DCM 2035 , O1. - 1300KG (Czyli DMC Przyczepy), W DR F.3 brak liczby tylko ---- 

  1. Jakiej przyczepy szukać? Chodzi mi o DMC w przypadku mojego auta?
  2. Czy podpowiecie jakiś model (oprócz anglików) dla 4 os rodzinki (preferujemy łóżko piętrowe dla dzieciaków)? Może są jakieś "klasyki" które pomimo wieku są uznawane za najlepsze ever?
  3. Gdzie w Woj. War-Maz lub Podlaskim warto pojechać i pooglądać co mają? Są jakieś sprawdzone miejsca?

Nie liczę na cuda :) Z Waszymi podpowiedziami łatwiej będzie nam wybrać model, a później już tylko mozolne poszukiwania i dogłębne oględziny :)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.  1300 kg dmc max ( duży wybór przyczep, wygodna przyczepa dla 2+2 ma ok 450cm )

2.  Są marki premium jak wszędzie ale najważniejsze kupić przyczepę bez uszkodzeń w konstrukcji i "januszowych" napraw. Każda ingerencja w konstrukcję to prawdopodobna mina. Niestety w przyczepach nie ma passata w tdi. 

20 tys to niezła kupka pieniędzy, za które bez problemu znajdziesz przyczepę ale musisz być czujnym bo większość nadaje się na schowki na budowie. Słusznie odrzucasz angliki bo to co został do PL sprowadzone nadaje się na wspomniane schowki. Kilka przyczep już miałem i najlepsze choć nie najtańsze były od prywatnych właścicieli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam angielkę od 10 lat jestem z niej bardzo zadowolony. Zgniłka możesz kupić w każdej marce. Dobrze by było aby przy oglądaniu był z Tobą doświadczony użytkownik przyczepy. Poczytaj też na Forum na co zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielki to temat dyskusyjny. Mają swoich zwolenników i przeciwników.

Moje subiektywne zdanie: Jeśli kupisz suchą i w dobrym stanie to problemów nie będzie.

Większość przyczep sprowadzanych do Polski jest niestety po przejściach, wady są maskowane. Stąd złe opinie. Ale jest trochę osób, które nie narzekają, jeżdżą, wypoczywają co potwierdza, że jak się dobrze kupi i standardowo dba to Angielka przestaje być koszmarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzieki za zainteresowanie ale wybaczcie ze moze smiesznie pytam ale jestem debiutantem w tym swiecie ....podpowiedzcie jak sprwdzic i gdzie standardowo trzeba zagladnac przy zakupie przyczepy w Irlandii i czy sa jakies lepsze gorsze marki??? mi w oko wpadla Bailey rocznik ok 2000-2005 do ok 5500-6000 funtów co myslicie o tej firmie???? i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sprawdzić, oglądać masz napisane w tym wątku, w poradnikach na samym początku. Przeczytaj też kilka tematów o zakupie przyczepy. Wszystko już zostało napisane, chociaż trochę musisz poczytać ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Angielkach" nie ma wyraźnego podziału pod kątem jakości. Są bardziej i mniej popularne marki co sam stwierdzisz po nazwach powtarzających się w ogłoszeniach.

W budżecie do 20 tys. PLN szaleństwa nie ma. Jeżeli w tej kwocie zaczniesz zawężać pole wyboru to może być ciężko i nierealnie ... . Szukaj po prostu suchej, zadbanej przyczepy, która pomieści twoją rodzinę i zmieści się w parametrach prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.