Skocz do zawartości

Prawo Jazdy C


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, Cezarr napisał:

To będzie coś jak 1,33 do holowania przyczep, u nas obowiązuje a tam nie.

I tak to jest w różnych krajach. Ja oczywiście miałem  zrobioną kategorię D i DE, jak również z automatu D1 i D1E, ale nie wbili mi w ichnie prawko i to z prostej przyczyny. Jak wymieniałem prawko na tamto, to w urzędzie przyhaczyła mnie baba, że mam donieść jej  tzw. P-Schein czyli tzw. pozwolenie na przewóz osób (coś na styl jak u Nas  robią taksówkarze). Trzeba zrobić tam drobny kurs i zapłacić może z 300 Euronów - wtedy dopiero panu wbiję jak to określiła. Jeżeli nie to tylko kod 171 i 172. W związku z tym, że nie miałem zamiaru być kierowcą autobusu i odnawiać ciągle tego ścierwa, to wbili mi tylko te dwa, a nawet 3 kody, bo jeszcze 174 jest.Czyli jak widać - mało ambitny kiedyś byłem, albo leniwy. Szkoda było tylko kiedyś tam w Polsce wydawać tyle kasy na  kat. D, bo i tak nigdy z niego nie skorzystałem, choć nie raz prowadziłem w DE autobus warsztatowy i to przegubowy do tego  :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Commander napisał:

To załóżcie nowy temat...bo się wszystko rozjechało.

Może nie tak do końca się rozjechało, ja uważam, że dobrą alternatywą do prawka B , BE jest zrobienie prawka C1 , C1E.  Pewnie jest trochę ludzi, którzy by chcieli  przykładowo większego kampera czy większą furę i landarę przyczepę ciągnąć, a wtedy B i BE im niewiele pomoże . Mimo wszystko C1 i C1E jest jakąś alternatywą jeżeli ktoś nie ma aspiracji zaraz na kierowcę zawodowego, chociaż tak po prawdzie nawet nie wiem ile kosztuje i czy się opłaca, czy jednak lepiej machnąć ręką i robić od strzału C i CE.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kalapan napisał:

I tak to jest w różnych krajach. Ja oczywiście miałem  zrobioną kategorię D i DE, jak również z automatu D1 i D1E, ale nie wbili mi w ichnie prawko i to z prostej przyczyny. Jak wymieniałem prawko na tamto, to w urzędzie przyhaczyła mnie baba, że mam donieść jej  tzw. P-Schein czyli tzw. pozwolenie na przewóz osób (coś na styl jak u Nas  robią taksówkarze). Trzeba zrobić tam drobny kurs i zapłacić może z 300 Euronów - wtedy dopiero panu wbiję jak to określiła. Jeżeli nie to tylko kod 171 i 172. W związku z tym, że nie miałem zamiaru być kierowcą autobusu i odnawiać ciągle tego ścierwa, to wbili mi tylko te dwa, a nawet 3 kody, bo jeszcze 174 jest.Czyli jak widać - mało ambitny kiedyś byłem, albo leniwy. Szkoda było tylko kiedyś tam w Polsce wydawać tyle kasy na  kat. D, bo i tak nigdy z niego nie skorzystałem, choć nie raz prowadziłem w DE autobus warsztatowy i to przegubowy do tego  :) :) 

... ale kategoria "nie przepada" - nie ma jej widocznej w otrzymanym dokumencie - bo przy braku kursu na przewóz osób (lub rzeczy przy C) czy w dalszej kolejności okresowego kursu (+badania/psychotesty itd.) - w obecnych PJ uwidocznione są tylko te kategorie "aktualne".

Jak byś zrobił w/w kurs, składasz wniosek do WK i kategorie masz ponownie wbitą po wymienie PJ (w Cepik-u wszystko jest zapisane).

TOM

 

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekKnaus napisał:

... ale kategoria "nie przepada" - nie ma jej widocznej w otrzymanym dokumencie - bo przy braku kursu na przewóz osób (lub rzeczy przy C) czy w dalszej kolejności okresowego kursu (+badania/psychotesty itd.) - w obecnych PJ uwidocznione są tylko te kategorie "aktualne".

No nie jest tak do końca - już o tym pisałem. Nie wiem jak jest w Polsce, ale w DE jest inaczej. Z jednej strony piszesz, że kategoria  "nie przepada", dalej piszesz, że nie ma jej widocznej w otrzymanym dokumencie. I to się nie zgadza .Pokazywałem zdjęcie mojego prawka, nie mam aktualnych badań , ani psychotestów itd. na kat.C  i to już od 2008 roku. A mimo wszystko mam kategorię C, CE, C1, C1E wbitą w prawo jazdy. Prywatnie mogę sobie największe bydle wraz z czołgiem na pace przewozić dlatego nie mogą mi "nie wbić" posiadanej przez lata kategorii C1 , C1E , C, CE. Oczywiście nie mam badań itd. Dlatego nie mogę na tę kategorię jeździć zawodowo, ale prywatnie mam prawo, dlatego ta kategoria jest jednak wbita w PJ

 

Prawko.thumb.jpg.d029686aab507bb0bf5226f771619da9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.