Jump to content
Drbrew

Kto pomoże rozwiązać zagadkę ?

Recommended Posts

Astrah
Posted (edited)
13 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tym autem nie możesz holować takiej przyczepy. W ogóle chyba żadnej nie możesz. DMC zespołu pojazdów masz 0. Auto pewnie jest lub było zarejestrowane kiedyś jako ciężarowe.

Ale wyskoczyłeś chłopie. To auto ciężarowe nie może ciągać przyczepy ? W dowodzie określone są masy przyczep które to auto może ciągnąć . 

Edited by Astrah (see edit history)

Drbrew

Panowie, można holować tym wrakiem czy fakt pustego f3 coś zmienia .... jak to jest

Astrah

A masz hak holowniczy wbity w dowód?

Łza Włóczynutka
Posted (edited)
7 minut temu, Astrah napisał:

To auta ciężarowe nie może ciągać przyczepy

Kiedyś była taka moda, że osobówki się rejestrowało jako ciężarowe (żeby odliczać coś tam w ramach DG). one wtedy miały narzucone jakieś absurdalne ograniczenia, np. nie mogły ciągnąć przyczep, mogły mieć tylko 3 pasażerów (+ kierowca) itp. musiał byś pogrzebać w przepisach z okolic roku 2000. Poźniej to wycofano. Miałem kiedyś takie auto i tak właśnie było zarejestrowane. Miało 5 siedzeń, ale w DR tylko 4 osoby, miało hak, ale nie mogło ciągnąć przyczepy. Do tego jakieś kratki i inne bzdury. Musiałem robić uosobowienie, żeby przywrócić do stanu normalnego.

5 minut temu, Drbrew napisał:

Panowie, można holować tym wrakiem czy fakt pustego f3 coś zmienia

imho nie możesz, musisz iść do WK i załatwić odpowiedni wpis.

Edited by Łza Włóczynutka (see edit history)

Drbrew

Pisałem do Opla o zmianę dmc zespołu pojazdów ale stwierdzili ostatecznie ze tak ma być i nic nie zmienia. 

Zadziwia mnie o wiele większe dmc  mniejszych holowników od mojego

Łza Włóczynutka

dmc zależy od konstrukcji pojazdu a nie od jego wielkości

Drbrew

Krzyżuje mi to całkowicie plany związane z zakupem przyczepy:( W każdym razie dziekuje za zainteresowania i wszelakie opinie. 

Rozumiem, że mogę holować przyczepę do dmc 1100 kg aczkolwiek po uzupełnieniu F3 przez WK

Astrah
Teraz, Drbrew napisał:

Rozumiem, że mogę holować przyczepę do dmc 1100 kg aczkolwiek po uzupełnieniu F3 przez WK

A masz  hak wbity w dowód ?   

Łza Włóczynutka

2 minuty temu, Drbrew napisał:

Zależy co Ci wpiszą w dowód. Wcale to nie musi być wartość z tabliczki, choć najprawdopodobniej tak zrobią.

Drbrew

Hak wbity w dowód, załączam ponownie foto. Tak to wyglada 

F1E7B2F4-AFE2-42EB-B15B-5A5763A25BED.jpeg

BD9B4CD0-D334-471C-8FB7-22924984561B.jpeg

A można ich w jakiś sposób nakierunkować by wpis F1 i f3 równał się 3500 ?

Łza Włóczynutka

nie - to zależy nie od urzędników, a o od homologacji. (czyli gdzieś tam głęboko od konstrukcji samochodu)

Drbrew

Wiec prawdopodobnie w f3 wpiszą  wartość F1 + O1

Jednak w chwili obecnej przez brak f3 nie mogę nic holować ?

Astrah

Czyli błąd , jakiś diagnosta przy badaniu haka nie określił F3 , urzędnik nie wychwycił tego błędu i nie uzupełnili tego parametru.  Osobiście kompletnie bym się tym nie przejmował , w tej chwili jest to nie do wychwycenia przez policę - przecież nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rej.

Łza Włóczynutka
Posted (edited)

Dlaczego mieli by tak wpisywać? Gdyby F3 miała by być zawsze sumą F1 i O1 to by tego pola nie było w DR. F3 Nie jest sumą mas, tylko zależy od konstrukcji, własności technicznych samochodu. W bardzo, bardzo wielu samochodach F1 + O1 jest różne od F3

2 minuty temu, Astrah napisał:

przecież nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rej

Co to ma do rzeczy? Policja ma dostęp live do jego cyfrowej kopii w CEPIK2 i w czasie kontroli od razu zaciągają sobie cyfrowy DR

Edited by Łza Włóczynutka (see edit history)

Drbrew

Odnośnie policji , bardziej bym się obawiał ITD. Kart za nawet niewielkie przekroczenie masy są w grubych setkach. 

Co do tabliczki znamionowej. W oplu pierwsza pozycja oznacza dmc pojazdu - w moim przypadku 2075 natomiast druga oznacza dmc zespołu pojazdów i u mnie wynosi niestety tylko 3170 kg