Skocz do zawartości

NORDKAPP 2019


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 29.09.2021 o 22:50, marmatjul napisał:

Nie rozumie tych którzy twierdzą że tam nic nie ma i nie warto tam jechać.

Też tak parę razy już słyszałem, ale faktycznie pokazujesz że to nie prawda. Dzięki za podzielenie się wrażeniami i relację.

Czy z przyczepą tej długości były jakiekolwiek problemy na trasie?

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja również czuję się skutecznie natchniony. Zwłaszcza że był plan zrobić to w tym roku jak u innych ale u mnie zbyt późne otwarcie się Skandynawii przeważyło na korzyść ciepłych kierunków. U mnie to trochę jest obawa przed długą jazdą codziennie. My lubimy się zatrzymać na dzień dwa i eksplorować okolice, a potem znów jechać choćby kilkanaście godzin. Wtedy 3 tygodnie to mało .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepą nie było żabych problemów na trasie z powodu jej wielkości itd. Zreszta taka przyczepa to jak na skandynawskie warunki to jest standard. Tam wszyscy jeżdza z dużymi przyczepami. Odniosłem nawet wrazenie ze niekiedy samochód tak na oko był za mały w stosunku do przyczepy która ciagnął. Ciekawostka dot. Finlandi , tam wszyscy podróżujący camperami i przyczepami pozdrawiają się na drodze coś w tym stylu jak u nas motocykliści.

Sposób parkowania przed sklepem też został zapożyczony od lokalsów. Pod marketami są   gniazdka do podłaczenia sie kamperem lub przyczepą. Ja nie korzystałem ale widziłem jak korzystali inni.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marmatjul napisał:

Pod marketami są   gniazdka do podłaczenia sie kamperem lub przyczepą. Ja nie korzystałem ale widziłem jak korzystali inni

Te gniazdka są głównie na zimę - oni mają w samochodach grzałki elektryczne w misce olejowej i podłączają się do prądu, żeby nie odpalać zupełnie zimnego silnika na mrozie. A mrozy tam mają konkretne :)

A latem faktycznie te gniazdka są wykorzystywane przez karawaningowców. I nikt nie ma z tym problemu, jest to jak najbardziej dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marmatjul Mam do Ciebie jeszcze pytanie o agregat, bo ja kupiłem niedawno taki sam (Honda  EU22i). Chodzi mi o zużycie paliwa. moja do tej pory przepracowała może ze 20 godzin ale dolewałem paliwo "na oko" więc nie wiem ile faktycznie pali i na ile starcza zbiornik (chyba ma 3,6 litra pojemności). Używałem jej właściwie tylko w trybie eko, żeby podładować akumulator. Sprawdzałeś jakoś  faktyczne zużycie beznyny?

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawel1966 napisał:

@marmatjul Mam do Ciebie jeszcze pytanie o agregat, bo ja kupiłem niedawno taki sam (Honda  EU22i). Chodzi mi o zużycie paliwa. moja do tej pory przepracowała może ze 20 godzin ale dolewałem paliwo "na oko" więc nie wiem ile faktycznie pali i na ile starcza zbiornik (chyba ma 3,6 litra pojemności). Używałem jej właściwie tylko w trybie eko, żeby podładować akumulator. Sprawdzałeś jakoś  faktyczne zużycie beznyny?

Nie sprawdziłem jakie dokładne jest zuzycie paliwa ale jest to NAPWEWNO   BARDZO MAŁO , na wyprawe zabrałem pełny zbiornik w agregacie i 10 l benzyny w kanisterku i te paliwo starczyło mi na cały wyjazd , agregat chodził przez okolo 10 dni po 2-3 godz. dziennie w trybie ECO ,grzał wode do prysznica i do zmywania po obiedzie ,przy okazji doładowujac aku przez prostownik 8 A. Nastepnym razem nie biore kanisterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marmatjul OK ! Dzięki -0,35 - 0,4 litra na godzinę tak jak podają w  danych to chyba prawda. Bo ja miałem 10 litrów plus pełny zbiornik i jeszcze jest połowa zbiornika po tych 20 godzinach. No i zamierzam go uzywać również do tego samego, czyli podgrzania wody i podładowania akumulatorów.. Ale na razie jestem bardzo zadowolony z tego nabytku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bury Kocur napisał:

Nie boisz się jechać przez sowietów ?

Pzdr

Włodek

No dobra - jeden malutki skrót: prom Talin - Helsinki ;) 

Choć z drugiej strony przez Rosję :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już doczytałem, że wizy są zbyt drogie, by tylko cały Bałtyk objechać ;) Gra nie warta świeczki.

8 minut temu, jacek00 napisał:

Ci co byli w Rosji twierdzą, że to najbezpieczniejszy kraj w jakim byli

Tam też mnie ciągnie, ale to już chyba bez dzieciaków i kampervanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.