Skocz do zawartości

Przejazd z Triestu na Pule np. do Camp Laterna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy zestawem z cepka (powyzej 3,5 t.) można przejechać  bez winiet w Słowenii i Chorwacji. Dojechać np. do campingu Laterna
google maps podpowiada ze "bez opłat" można ale proszę o odpowiedź doświadczonych podrózników.

Pozdrawiam
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, PiotrWielki7 napisał:

Witajcie

Czy zestawem z cepka (powyzej 3,5 t.) można przejechać  bez winiet w Słowenii i Chorwacji. Dojechać np. do campingu Laterna
google maps podpowiada ze "bez opłat" można ale proszę o odpowiedź doświadczonych podrózników.

W Chorwacji nie ma winiet a bramki. W Słowenii płacisz za holownik, to samo na Węgrzech, w Austrii i Czechach. Na Słowacji jedynie będziesz musiał kupić winietę na przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PiotrWielki7 napisał:

Czy zestawem z cepka (powyzej 3,5 t.) można przejechać  bez winiet w Słowenii i Chorwacji.

W zasadzie niemal wszędzie na kontynencie dojechać można bez winiet, tylko omijać trzeba drogi płatne;-) 

Z tytułu Twojego postu wynika, że chcesz przejechać z Triestu na Pulę bez opłat, znaczy się omijając autostrady.

Parę lat temu tak jechałem, ale jestem poniżej 3,5 t. więc nie wiem, czy powyżej bym przejechał.

Musisz sprawdzić w internetach...

Tylko wtedy, co ja jechałem, nie było jeszcze A9 chyba...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu  masz zrzut ekranu z Openroute z nachyleniem trasy. Odkąd jest A9 to chyba wzdłuż wybrzeża już za darmo się nie da, tylko przez góry, a tam jest dość górzysto...;-)

Oczywiście niektóre ekstremalne nachylenia trzeba zweryfikować, bo openroute pokazuje nachylenie po ziemi - czyli pomija wiadukty i tunele).

Co do ograniczeń do 3,5 t na tej trasie to nie wiem...

Zrzut ekranu (2).png

Jeszcze jedno - w zasadzie wszystkie miejsca z nachyleniem 16%+ to będą właśnie tunele i wiadukty, ale to łatwo można sprawdzić powiększając w tym miejscu mapę - precyzyjniej np. w googlemaps w widoku 3D.

Ale górkami nie musisz się chyba przejmować, bo jeśli nie TLC 150 to kto??;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Ja jechałem kilka lat temu właśnie omijając drogi płatne w Słowenii i Chorwacji, ale zestaw poniżej 3,5 tony i krótka przyczepa. 

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za odpowiedzi, pomocne odpowiedzi
Google maps podpowiada jak jeździć bez opłat ale wiem ze nie zawsze sie to potwierdza (posty o dojeździe do Chorwacji)
My będąc niedaleko Wenecji myślimy o wizycie w Chorwacji bliskiej nas czy np. popularny tutaj camping Laterna i pokazać dzieciom kamieniste plaże

Chciałbym na ten krótki odcinek nie płacić winiet szczególnie w Słowenii czyli rozumiem
bo w Chorwacji płace za ile przejadę -bramki-

Czy mogę tutaj ufać google maps i tak przejechać przez Słowenię?
(lub podobnie drogą 44 )

Pozdrawiam

Piotr

Triest - Camping Laterna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.