Skocz do zawartości

Cieknący dach


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani, kupiliśmy w zeszłym roku przyczepę hobby 610 i niestety ale dach zaczyna przeciekać :( Jak myślicie Jak zabezpieczyć ten dach żeby to zrobić raz a dobrze? Pozdrawiam serdecznie Olka, Miłego Dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Cieknący dach
16 minut temu, aleksa32 napisał:

Witajcie Kochani, kupiliśmy w zeszłym roku przyczepę hobby 610 i niestety ale dach zaczyna przeciekać :( Jak myślicie Jak zabezpieczyć ten dach żeby to zrobić raz a dobrze? Pozdrawiam serdecznie Olka, Miłego Dnia

Cały dach jest jak durszlak, czy może jakimś daszkiem zacieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że coś z uszczelkami jest nie tak, poprzedni właściciel ponoć je robił ale niestety chyba coś mu nie poszło... :( kapie też przy kominkach wentylacyjnych i klamka od szyberdachy...

Ja to bym najlepiej na całą powierzchnię coś przykleiła no ale nie wiem czy można, czym to zrobić i czy to ma sens...

Tylko czym to uszczelnić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takim wypadku to najlepiej pod wiatę wstawić, albo do stodoły. 

Bądźmy poważni - albo wymieniasz wszystkie uszczelniacze i robisz to porządnie, albo szukasz prowizorki. Gdzieś na budowie widziałem, że chłopaki po prostu wysmołowali dach przyczepy, ale co tam się działo latem to wolę nie myśleć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poprzedni kemping stal w garażu ale ten jest taki duży że nie da rady...:( przykryj go dziś folia i przymocuje gumy, żeby nie podwiewało. Ten pan robił uszczelki jakimś klejącym silikonem nie wiem co to jest... powiedzcie czym najlepiej zrobić Te uszczelki?

Kemping jest bardzo wygodny i zależy mi na tym żeby go naprawić

O tym akurat nie pomyślałam myślałam bardziej o jakiejś takiej grubszej plandece albo o banerach takich jak się robi reklamy... oczywiście w kolorze białym a nie czarnym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aleksa32 napisał:

No poprzedni kemping stal w garażu ale ten jest taki duży że nie da rady...:( przykryj go dziś folia i przymocuje gumy, żeby nie podwiewało. Ten pan robił uszczelki jakimś klejącym silikonem nie wiem co to jest... powiedzcie czym najlepiej zrobić Te uszczelki?

Kemping jest bardzo wygodny i zależy mi na tym żeby go naprawić

O tym akurat nie pomyślałam myślałam bardziej o jakiejś takiej grubszej plandece albo o banerach takich jak się robi reklamy... oczywiście w kolorze białym a nie czarnym??

Do uszczelniania pod listwy aluminiowe 

Sikalastomer 710 

Dekalin 8936

Lub uszczelka z położonym już uszczelniaczem butylowym.

Daszki dachowe - Dekalin 1512

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę usunąć wszystkie uszczelki i założyć od nowa, tylko co zrobić z tym dachem który w dwóch miejscach jest jak by delikatnie zarwany i tam zbiera się woda... W załączniku wyśle zdjęcia...

20190206_162933.jpg

20190206_163028.jpg

20190206_163041.jpg

20190206_163155.jpg

20190206_163017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cieknie przy szyberdachu i kominkach, to można je w łatwy sposób odkręcić i położyć nową taśmę butylową powinno być ok.

Na zagłębienia w dachu pomaga ustawienie przyczepy pod kątem ( spad ). Chyba, że budka stacjonarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Po wkrętach przechodzących przez klin maskujący listwy widać, jak ktoś profesjonalnie do niej podchodził. Jeśli to przyczepa stacjonarna to stawiaj wiatę - może to coś pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z tą przyczepa jeździmy kupię nowe uszczelki i wymienie mam nadzieję że to pomoże, bo żal mi biedaczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To ja dodam swoje...

Szyberdachy, kominki, antena, listwy narożne - wszystko na nowo pouszczelniane dobrym środkiem, pewnej nocy w czasie deszczu, zaczęło mi kapać dosłownie na głowę. "Lekko zdenerwowany" bo przecież są nowe uszczelnienia - zacząłem sprawdzać skąd leci. Okazało się, że dach w szafkach puszcza, Sybko po powrocie podoszczelniałem wszysko dookoła taśmą bitumiczna (jak burak :)) bo już zgłupiałem... Okazało się że dalej leci a mam klimatyzację dachową, spawdziłem uszczelnienie przy wlocie od środka przyczepy - sucho. No więc postanowiłem ją zdjąć i się okazało...

Dwie duże dziury że palca można włożyć i kilkanaście nowych purchli pod obudową klimy... Tam sobie woda wlatywała i wyciekało w rogach szafek, na szczęście uszkodzenia są prawie nie widoczne. Napisałem to abyście koledzy pod klimą też sprawdzali co się dzieje... :).

IMG_20190808_180108.jpg

IMG_20190808_180124.jpg

IMG_20190808_201514.jpg

IMG_20190808_201521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 20:29, aleksa32 napisał:

My z tą przyczepa jeździmy kupię nowe uszczelki i wymienie mam nadzieję że to pomoże, bo żal mi biedaczki...

i pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.