Skocz do zawartości

Kip HY-LINE SOLAR POWERED - 410 - 1993r.


Th0rn

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze lepszy sposób , ciągniesz z akumulatora taki przewód 2,5 mm i podpinasz przetwornicę z 12 na 220 v ,

220 V z przetwornicy do pierwszego lepszego gniazda 220V w przyczepie i lodówka może chodzić w trakcie jazdy na 220 V , lepiej chłodzi na 220 V

 

A jak w nocy podjedziesz na CPN , wejdziesz do przyczepy , zapalisz oświetlenie na 220 V , -

 

zobaczysz miny osób obserwujących Ciebie - BEZCENNE :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na 12V musze tylko kabelek poprowadzic bo gdzies pod podloga chyba przerwany

 

Chyba nic nie przerwanego... lodówka za dużo ciągnie prądu, solar nie da rady dostarczać tyle energii. U mnie nie działa na 12V. Prawdopodobnie jak podłącze wtyczkę pod samochód i odpale p. mgielne to powinno działać. Ale musze sprawdzić.

 

 

Wg mnie lodówe pal na gaz i się nie zastanawiaj - ja tak robie cały czas :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Burstnerce nie miałem wyjścia bo lodówka na 12 V wcale nie chłodziła

 

Ale jednak jak masz 220 V to tego światła jest więcej , wystarczy że odpalisz taką świetlówkę 21 W czy normalną żarówkę 60 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11, podobnie i u mnie sprawdzałem i lodówka nie chodzi na 12V i nawet nie szukam dlaczego , bo na dziko odpalam na gaz , chodzi na 230 i gaz i wystarczy . Temat został ruszony i mogę pomyśleć jak ewentualnie w czasie drogi na 12 , tym bardziej , że w aucie mam gniazdo na 13 pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze wprost i najbardziej prosto jak umiem...w aucie mam 7 pinow w przyczepie tez...tylko z bolcami ale tam przelotka i fruwa...ok nie bede przerabial gniazdka ale ale....u mnie sprawa stracona z przetwornica bo cos sie jest skopane..tak jak dzis gadalem z Wirkiem...u mnie nie trzeba przepinac przetwornicy zeby miec prad w gniazdkach...na zachodzie komus musialo to strzelic i albo to duzy koszt naprawy albo co...i mam tak ze w momencie podpiecia kabla pod gniazdo na przyczepie mam 220V od razu w gniazdkach a przetwornica wylaczona...nadmienie ze w momencie wlaczenia przetwornicy cos niesamowicie pierdzi a swiatelka 12V przygasaja...takze wyglada na to ze moj przelacznik od przetwornicy jest teraz bezuzyteczny...tak jak mowi kolega Jarek chyba nie mam jak zrobic...rozumiem ze na gaz to tylko na postoju na dziko...pod warunkiem ze porzadny przeglad instalacji mi zrobia bo sie zwyczajnie szczerze powiem boje tego gazu...ok 12V nie dziala bo za duze obciazenie...wiec mylilem sie z przerwanym kablem...ok..ale nowe doswiadczenie no..mam nadzieje ze spotkamy sie w Warce i wam pokaze o co chodzi itd. zastanowimy sie wspolnie co i jak i bede mial pare wskazowek...bo do serwisu zeby robili Primusa i instalacje gazowa oddaje juz po majowce wiec jak mi pomozecie dojsc co i jak to kazda wskazowka pomocna...pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn, w Warce zapraszam do swojej budki zobaczysz jak u mnie to wszystko działa i porównasz w końcu mamy takie same i będziesz wiedział czy sam sobie z tym dasz radę , czy potrzebny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn, w Warce zapraszam do swojej budki zobaczysz jak u mnie to wszystko działa i porównasz w końcu mamy takie same i będziesz wiedział czy sam sobie z tym dasz radę , czy potrzebny serwis.

Wirek mowilem ci z gazem ja sie nie chce grzebac...nich zrobia to fachowcy co do tej lodowki to az faceta poprostu w serwisie zapytam o co kaman...i powie mi czy zrobi jak nalezy...a jak tak to za ile :ok:

co do miejsca w warce kipy stoja parami? :)) ja bede albo 29 wieczorem poznym albo 30go raniutko...tralalalala :))) juz sie nie moge doczekac :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn, a odpalałeś lodówkę na gaz?? nie ma obawy nie wybuchnie Primus tez nie wybuch jak odpasz , więc spróbuj jak działa lodówa na gaz , to OK , bo serwis niepotrzebnie skroi Ciebie za sprawdzenie a jeszcze coś wymyśli , że potrzeba coś poprawić i dodatkowe koszty . Odpal lodówkę i sprawdź po jakimś czasie czy chłodzi.

 

W Mielnie odpalałem tą Twoja lodówkę i zapala , nie miałem tyle czasu sprawdzić czy chłodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz ja i tak chce przeglad instalacji gazowej...bo przy tej ilosci przerobek w tej przyczepie to niech obejrza dokladnie co i jak....powiedzieli 200zl...jeszcze na to sie moge zgodzic...w sensie przejrzenie...sprawdzenie instalacji i czy nic gdzies sie nie ulatnia i jak cos uszczelnienie...wiesz wysadzic sie w powietrze nie jest trudno raczej...ale jakos to bedzie panie panie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Th0rn, sprawdzenie na pewno nie zaszkodzi , a wręcz jest wskazane.

Nawet szykuje się , że takie przeglądy mogą być obowiązkowe - podobnie jak w domu sprawdzają . Jadąc do niektórych krajów zachodnich bez przeglądu gazowego , odstawiają Twoja budkę z dala lub nie wpuszczają na kamp, ale mimo wszystko bym sprawdził prze wjazdem na serwis , będziesz wiedział na czym stoisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym Ci ten przegląd gratis , 200 zł to lepiej na :ok: przeznacz , masz pełną butlę gazu ?

Odkręć zawór , powinien wtedy ,, syknąć " wszelkie rurki z gazem dostaną ciśnienie , oczywiście wszelkie urządzenia gazowe mają być wyłączone , lecz zawory dolotowe do nich otwarte , następnie zamknij zawór butli , otwórz i wypij jedno :ok:

Następnie znowu po około 10 min / czas na wypicie :) / otwórz zawór butli

Jeśli znowu usłyszysz ,,syknięcie " to znaczy że ten gaz który wpusciłeś do instalacji gdzieś się ulotnił , jeśli nie ,, syknie " masz szczelną instalację gazową

 

 

Po wszystkim możesz wypić :) z radości że zaoszczędziłeś 200 zł . lub ze złości że musisz je jednak wydać :):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta wzglednie dziala...no i ja nie mam telewizora
Nie no nie żartujcie ogrzewanie na gaz macie-macie, lodówke na gaz macie- macie , kuchenke na gaz macie- macie a telewizora na gaz nie macie ?????????? szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.