Skocz do zawartości

Przedmuchanie instalacji wodnej


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Szykujac sie do zimy zastanawiam sie nad przedmuchaniem instalacji wodnej. Pomysl mam taki: zrodlo powietrza podlaczyc do jednego z kranow. Otworzyc zatyczki na grzewaczu truma oraz na pompce w zbiorniku i sru..... :). 

Mam pewne watpliwosci. Po pierwsze czy wystaczy kompresor samochodowy? Bo mysle ze to za slabo. Po drugie czy jesli wezme wiekszy kompresor to czy instalacja, a w szczegolnosci kran, wytrzyma?, Jak oxlaczyc kran zeby pompka sie nie wlaczala (bezpieczniki, aku?) i jal odlaczyc pompke od rurki..? A moze ktos ma onny pomysl i widzi bledy w moim zalozeniu? Nie wiem czy woda zaqsze przechodzi przez ogrzewacz Trumy czy to jakas "odnoga"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, w79 napisał:

Szykujac sie do zimy zastanawiam sie nad przedmuchaniem instalacji wodnej. Pomysl mam taki: zrodlo powietrza podlaczyc do jednego z kranow. Otworzyc zatyczki na grzewaczu truma oraz na pompce w zbiorniku i sru..... :). 

Mam pewne watpliwosci. Po pierwsze czy wystaczy kompresor samochodowy? Bo mysle ze to za slabo. Po drugie czy jesli wezme wiekszy kompresor to czy instalacja, a w szczegolnosci kran, wytrzyma?, Jak oxlaczyc kran zeby pompka sie nie wlaczala (bezpieczniki, aku?) i jal odlaczyc pompke od rurki..? A moze ktos ma onny pomysl i widzi bledy w moim zalozeniu? Nie wiem czy woda zaqsze przechodzi przez ogrzewacz Trumy czy to jakas "odnoga"? :)

Już myślałem że w takich tematach nie będę brał udziału, bo są aktywniejsi Koledzy ode mnie z wiedzą co najmniej lepszą niż moja, a tu sru...

No dobra, skoro bardzo chcesz dmuchać w instalację...

Lepiej i skuteczniej zadziała pompka do dmuchania w materac niż sprężarka. Czyli nie ciśnieniem, tylko ilością a jak nie masz pompki to wydech z odkurzacza starego typu z ujściem bocznym.

Ilość powietrza jest duża a ciśnienie bezpieczne.

.

Ja wodę tylko wypuszczam przez odpowiedni zawór z uniesionymi kranami i nikt mnie nie przekona że powinienem zrobić coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że mnie nie zrozumiałeś.

Sprężarka daje mało powietrza z dużym ciśnieniem.

Pompka/odkurzacz daje dużo powietrza z małym/bezpiecznym ciśnieniem.

Ilość powietrza nie równa się ciśnieniu a tylko duża ilość przepchnie wodę skutecznie.

Nawet płuca są lepsze od sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem, pisze jeno ze nie mam pompki do materaca ani odkurzacza z odpowoednim wylotem:) 

2 godziny temu, Voku napisał:

Ale z trumy nie masz zaworów do spuszczania wody?

Mam, mam, pisalem o zatyczkach:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nigdy nie przedmuchiwałem. Odkręcam krany i podnoszę zawór w okolicach pompki i wszystko spływa. Z bojlera na pewno też bo leci dużo a zbiornika wody w przyczepie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepka już w garażu czeka na zimę. Zanim ją wstawiłem to otworzyłem zawór spustowy i odkręciłem krany - wszystko zleciało. ale po przeczytaniu postów poszedłem jeszcze dmuchnąć tak paszczękowo i trochę jeszcze zleciało. Na mrozie na pewno by zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.