Skocz do zawartości

HOBBY CZY ADRIA


zoltar1

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomóżcie

Chcę kupić przyczepę dla 2 osób i dwóch psów,koniecznie z oddzielnym prysznicem i łazienką z tyłu przyczepy.Chcemy pozwiedzać Europę,Skandynawię czyli bardziej mobilnie.Nie lubimy stać długo w jednym miejscu.

Po długim przeglądaniu stron www,forum,analizowaniu wspólczynnika 1,33 itd zawęziłem wybór do 2 przyczep:

1.Hobby 540 WLU przyczepa krótsza około 6 metrów o szerokości 230 cm 

2.Adria Adora 613 HT przyczepa około 6,7 metrach o szerokości 250 cm.

Bardziej podoba nam się układ w Adrii ale jest dłuższa i szersza.Zbudowana na podwoziu AL-KO DMC-1900 kg bardzo duża ładowność,gwarancja na szczelność 7 lat

Hobby węższa,krótsza zbudowana na podwoziu knotta,DMC-1750 kg,gwarancja nie wiem.

Większość sprzedawców z,którymi rozmawiam nie poleca Hobby,ze względu na słabą jakość wykonania,słabe materiały,że się rozpadają meble itd.

Czy można liczyć na Wasze przemyślenia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś najnowsze modele knausa na 2019 r ?

Sudwind 650PEB ma zbliżone parametry i identyczny układ jak ta Adria tyle że to przyczepa dwuosiowa,  knaus jako jedyny daje 10 lat gwarancji na szczelność, problemów z jakością dotychczas raczej nie było

https://www.knaus.com/de-de/caravans/suedwind/grundrisse-daten/650-peb/serienausstattung/

tu prezentacja  podobnego układu 650 PXB:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, temat rzeka. Widziałeś te przyczepy na żywo ?

Osobiście oczywiście celowałbym w Adrię, ale to moje zboczenie. Mam i chwale sobie. Oczywiście podajesz wymiary bez dyszla, bo 613 HT będzie miała ponad 8 metrów. Ładowność Adrii ok 400kg nie do przebicia. Jeżeli nie ważycie po 100kg+ na osobę to nie widzę opcji aby nie dała rady. Przegląd gwarancyjny ok 350zł do przeżycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Suzu4x4 napisał:

A widziałeś najnowsze modele knausa na 2019 r ?

Sudwind 650PEB ma zbliżone parametry i identyczny układ jak ta Adria tyle że to przyczepa dwuosiowa,  knaus jako jedyny daje 10 lat gwarancji na szczelność, problemów z jakością dotychczas raczej nie było

https://www.knaus.com/de-de/caravans/suedwind/grundrisse-daten/650-peb/serienausstattung/

tu prezentacja  podobnego układu 650 PXB:

 

Bardzo fajna,zresztą widziałem tą przyczepę.Ale dla mnie niestety za ciężka 1700 kg MRO plus dodatki plus szpej wyjdzie ze 2100 kg.

32 minuty temu, maarec napisał:

heh, temat rzeka. Widziałeś te przyczepy na żywo ?

Osobiście oczywiście celowałbym w Adrię, ale to moje zboczenie. Mam i chwale sobie. Oczywiście podajesz wymiary bez dyszla, bo 613 HT będzie miała ponad 8 metrów. Ładowność Adrii ok 400kg nie do przebicia. Jeżeli nie ważycie po 100kg+ na osobę to nie widzę opcji aby nie dała rady. Przegląd gwarancyjny ok 350zł do przeżycia.

Ta twoja Altea ile ma długości i szerokości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zoltar1 napisał:

Bardzo fajna,zresztą widziałem tą przyczepę.Ale dla mnie niestety za ciężka 1700 kg MRO plus dodatki plus szpej wyjdzie ze 2100 kg.

Ta twoja Altea ile ma długości i szerokości ?

232 szerokości a z bagażnikiem rowerowym ok 8,2m. Układ nie dla Ciebie, bo to bardziej 2+2 lub 2+3. MW 1122, 1700 dmc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.