Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko spotykana jest MR mniejsza niż dmc budki. Sam byłem pewny że mając 300 kg ladownosci, nie przekroczę dmc budki. Po wjechaniu na wagę okazało sir, że zamiast max 1500 miałem 1660. Zaraz mały rekonesans, co niepotrzebne wyleciało i tak uzyskałem 100 kg mniej

Te 60 kg to samej wody pitnej miałem. Do tego 15l w spluczce, 2l w kocie i już 80 kg jest

Te 60 kg to samej wody pitnej miałem. Do tego 15l w spluczce, 2l w kocie i już 80 kg jest

Te 60 kg to samej wody pitnej miałem. Do tego 15l w spluczce, 2l w kocie i już 80 kg jest

 

Wg Ciebie buda na pusto warzy tyle co DMC? U mnie MR to 1160 kg - tyle ważyła mi przyczepa zapakowana na wakacje bez lodówki i zbiornika na wodę. DMC przyczepy 1300, natomiast MW to 1050 kg - czyli masa pojazdu gotowego do drogi - i tutaj już uwzględnione mam wszystkie dodatki i mover bo tyle +- waży realnie mi przyczepa na pusto.

Nie kolego, Grand scenic mój ma 1200 w pozycji O1.ale F3 3050 faktycznie... jesli przyczepa ma 1100 DMC, zestaw 3050 to zostaje 1950 na DMC auta? Masa własna holownika 1530 to zostaje 420 na auto? dobrze to licze?

 

Nie, to nie tak. Cały zestaw może ważyć najwiećej 3050. A jak teraz masy rozłożysz to zależy tylko od Ciebie. Sama budka nie może ważyć więcej niż 1100 a auto nie więcej niż 2050 czy ile tam masz. 

Ale namotali, już całkiem zgłupiałem  :]

Mój Felix w Q1 ma 1500, w F3 ma 3500, MW Felixa G - 1490kg. Adrianna ma MW czyli G - 690kg, F2  czyli DMC ma 1000kg - wychodzi ładowność przyczepy 310kg. To chyba mogę Felixem ciągnąć Adriannę ?  :]  A ile mogę doładować Felixa?

 

A jakie DMC ma ten Felix?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że Felixa mogę obciążyć jedynie do 510 kg łącznie z osobami. To nie jest za dużo, chociaż normalnie jeździmy w dwie osoby.Przy 4 osobach byłoby gorzej  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Ciebie buda na pusto warzy tyle co DMC? U mnie MR to 1160 kg - tyle ważyła mi przyczepa zapakowana na wakacje bez lodówki i zbiornika na wodę. DMC przyczepy 1300, natomiast MW to 1050 kg - czyli masa pojazdu gotowego do drogi - i tutaj już uwzględnione mam wszystkie dodatki i mover bo tyle +- waży realnie mi przyczepa na pusto.

 

 

Nie mówię o budzie na pusto tylko o masie rzeczywistej.

Nie, to nie tak. Cały zestaw może ważyć najwiećej 3050. A jak teraz masy rozłożysz to zależy tylko od Ciebie. Sama budka nie może ważyć więcej niż 1100 a auto nie więcej niż 2050 czy ile tam masz.

 

Jacku 1950 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o budzie na pusto tylko o masie rzeczywistej.Jacku 1950 :)

Scenic ma DMC 2250 chyba. Skąd Ci się wzięło to 1950 kg?

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle zostaje na załadunek holownika żeby zmieścić się w 3050 z F3 z budka 1100

 

No nie jest to prawda. Od F3 nie odejmujemy DMC budki. To nie tak. Cały zestaw może ważyć najwiecej 3050 kg, i jak rozłożymy masy to zależy tylko od nas. Sama budka nie może ważyć w tym wypadku więcej niż 1100 kg - to jej maksymalna techniczna możliwa waga. Jeśli budka zostanie załadowana na maxa i waga osiągnie wspomniane 1100 kg to wtedy faktycznie na auto zostanie 1950 kg. W innym wypadku, tzn kiedy budka np nie będzie załadowana w całości, a jej waga to powiedzmy 1000 kg to na auto zostanie już więcej właśnie o te 100 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak sobie czytam ten temat i powoli zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem kupując przyczepę:ph34r:
Nie mam doświadczenia w jeżdżeniu takim składem, oczywiście było trochę przyczep ale to było ciąganie okazjonalne motocykli czyli inna masa i lepsza aerodynamika.
Jakoś strachliwy nie jestem ale przyznam, że dla lajkonika jakim się czuję, temat jest mocno "zastraszający" - "Na co mi to było" - takie głosy słyszę w głowie jak to czytam:wacko:

A teraz już trochę bardziej na poważnie - Auto: DMC 2180 /MW1583/, Cepka: DMC 1300 - na styk prawie 3500.
Czytając Wasze wypowiedzi zakładam, że jest to zestaw spokojnie do zaakceptowania.

Stosując się do Waszych wskazówek czyli rozłożenie mas w przyczepie, cięższe bagaże w aucie itd. powinno być OK.
Przyczepa jeszcze na placu u sprzedającego, oczywiście pierwsze co zrobię to przegląd podwozia, złącza, koła.

Coś czuję, że ta pierwsza podróż będzie mocno stresująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do zaakceptowania spokojnie... Pamiętaj : pakuj jak najwięcej do auta (oczywiście tak aby go nie przeciążyć), na dyszlu przyczepy z 50-70kg (to musisz wyczuć), odpowiednie (jak napisałeś) rozmieszczenie mas w budzie i prędkość do 90 km/h . Wtedy jesteś bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw do zaakceptowania spokojnie... Pamiętaj : pakuj jak najwięcej do auta (oczywiście tak aby go nie przeciążyć), na dyszlu przyczepy z 50-70kg (to musisz wyczuć), odpowiednie (jak napisałeś) rozmieszczenie mas w budzie i prędkość do 90 km/h . Wtedy jesteś bezpieczny.
Witam

Nigdy nie jesteś bezpieczny bo może okazać się że te 50 kg nacisku na hak okaże się o 15 kg za mało, czujność nade wszystko.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem 50 a może 70 ...Musi wyczuć.

To ogólne zasady. Wiadomo, że nigdy nie jesteś bezpieczny w 100%.

Ale tak "skonfigurowany" zestaw daje dużo więcej bezpieczeństwa. Zawsze się do tego stosuje i pojęcie wężykowania praktycznie nie występuje.

Ale dobra, nie wiem , czy w tym wątku nie jest to powtórzone po raz enty :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.