Skocz do zawartości

Część do lampy tylnej Hella do Hobby


MichuP

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć, chciałbym podłączyć tylne światło przeciwmgielne - mam podciagnięty przewód i miejsce na żarówkę w lampie.

Po rozebrany lampy okazało się, że brakuje elementu - styku "+" do żarówki w plastikowym mocowaniu.

 

Czy może ma ktoś taki element na zbyciu albo gdzie można go kupić? 1055fbf667d1a2131a1c7ea0eeb06a05.jpgc55947b1a6325112aac8d644ee77cce1.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylutowanie konektorka do żarówki nie pomoże ponieważ ta blaszka mocuje żarówkę.
Jeśli nie zdobędę gdzieś tej części to będę musiał dorobić jakoś.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówkę wkładasz w listwę i przekręcasz więc powinna tyrzymać. Czyli minus masz a do plusa żarówki wlutowujesz z 10 cm kabelka i podpinasz bezpośrednio do kabla przeciwmgielnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówkę blokuje potrzebna cześć i bez niej niestety nie da rady (zdjęcie).
Może porostu ją przykleję. Led powinien posłużyć kilka lat, tym bardziej że przeciwmgielne światła są raczej rzadko używane.
A przy " +" skorzystam z rady i przylutuję kawałek kabelka z konektorkiem.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak nieśmiało zauważę, że przed taką modyfikacją powinieneś sprawdzić, czy Twoja lampa posiada homologację dla tego typu  światła w tym miejscu. Jeśli nie ma, to nie możesz takiej przeróbki dokonać. Druga sprawa, to "żarówki" typu LED, którymi wiele osób tak chętnie zastępuje żarówki standardowe. Jeśli już ktoś koniecznie chce takie zamontować, to również muszą posiadać wytłoczoną na trzonku, stosowną homologację ECE. Innych stosować nie wolno.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kristofer napisał:

Witam!

Tak nieśmiało zauważę, że przed taką modyfikacją powinieneś sprawdzić, czy Twoja lampa posiada homologację dla tego typu  światła w tym miejscu. Jeśli nie ma, to nie możesz takiej przeróbki dokonać. Druga sprawa, to "żarówki" typu LED, którymi wiele osób tak chętnie zastępuje żarówki standardowe. Jeśli już ktoś koniecznie chce takie zamontować, to również muszą posiadać wytłoczoną na trzonku, stosowną homologację ECE. Innych stosować nie wolno.

IMHO

nawet jak LED mają homologację to i tak lampa homologowana jest do zwykłej żarówki, więc legalnie się nie da 

teraz pytanie czy stara zmatowiała lampa będzie świeciła z homologowaną żarówką czy nową LED ? która nie musi mieć odblasku 

 

@MichuP o którą lampę chodzi ? w jednej powinien być kpl mocowań, w drugiej jest pusto - ma świecić jedno p. mgielne po lewej stronie (patrząc na tył budki)

też kiedyś chciałem ożywić drugą stronę, ale raczej pod kątem zrobienia tam STOPów, bo te oryginalne są słabo widoczne 

może przełożyć "bebechy" z jakiejś uniwersalnej lampy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, konrad_b napisał:

@MichuPnawet jak LED mają homologację to i tak lampa homologowana jest do zwykłej żarówki, więc legalnie się nie da

 

Dokładnie, jak piszesz, dlatego lampa w której było fabrycznie źródło LED, musi w razie awarii mieć identyczne "źródło" z odpowiednią homologacją, a nie dowolne. To samo dotyczy każdej dowolnie innej lampy oświetlenia drogowego. Jeżeli była homologowana dla żarówki standardowej, to tylko z taką może pracować - kwestia przepisów oraz bezpieczeństwa. Nawiasem mówiąc, nie spotkałem jeszcze białego odpowiednika LED dla oświetlenia drogowego, które miałoby wiarygodną homologację ECE i było produkowane przez uznanego na rynku producenta. Myślę, że takich żarówek po prostu nie ma.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o lewą lampę ale to nie ma znaczenia dla mocowania żarówki.

O homologacji żarówki Led (znak E) można zapomnieć. Na 20 letniej lampie też oznaczeń nie widzę.
Na przeciwmgłową żarówkę P21W jest wolne miejsce w kloszu i jest podciagnięty fabryczny (?) kabelek w wiązce do lewej lampy. Brakuje tylko blaszki mocującej, o którą pytam.


Co do żarówek led P21/5W mam wątpliwości. Barwa stopów i pozycyjnych przechodzi w kolor różowy i ledy świecą w moim odczuciu słabo zwłaszcza pozycyjne. Chyba wrócę do zwykłych żarówek z tyłu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MichuP napisał:

Chodzi o lewą lampę ale to nie ma znaczenia dla mocowania żarówki.

O homologacji żarówki Led (znak E) można zapomnieć. Na 20 letniej lampie też oznaczeń nie widzę.
Na przeciwmgłową żarówkę P21W jest wolne miejsce w kloszu i jest podciagnięty fabryczny (?) kabelek w wiązce do lewej lampy. Brakuje tylko blaszki mocującej, o którą pytam.


Co do żarówek led P21/5W mam wątpliwości. Barwa stopów i pozycyjnych przechodzi w kolor różowy i ledy świecą w moim odczuciu słabo zwłaszcza pozycyjne. Chyba wrócę do zwykłych żarówek z tyłu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

u mnie w jednej lampie było, w drugiej pusto

tak jak pisałem, ciężko będzie dokupić, możesz poszukać u gości co handlują częściami do przyczep 

szukałem jakiś czas i odpuściłem, bo nawet nie wiadomo o co pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.