Skocz do zawartości

Przetwornica 12/230 volt do zasilania TV.


Kozica75

Rekomendowane odpowiedzi

Być może "w tym szaleństwie jest metoda".

Przykładowo monitor segmentu mid-range zasilany na wyjściu 19V.

https://www.acer.com/pl-pl/monitors/entertainment/r0/pdp/UM.HR0EE.014

Porównując do TV 24 "kamperowych" Plusy:

1. Dzięki węższym ramkom 27" będzie miał praktycznie taką samą wielkość jak kamperowe 24".

2. Zbliżony pobór mocy

3. Lepsze kąty widzenia

4. Dużo większą jasność (350cd/m2 vs 180-250cd/m2 w "kamperowych")

5. Wyższą rozdzielczość (2560 x 1440 vs HD lub HD ready)

6. Nowocześniejszy design

image.png.d3eed404c48400e802dee78aef067774.png

 

1. Minusem będzie cena

- najtańszy 12V 24" to koszt od 500zł+150zł stick

- monitor mid range 800-1000zł + 150zł + 100zł zasilacz (bardziej cena "Minstrala").

2. Brak DVB-T (jeśli to dla kogoś minus)

 

Porównując funkcjonalnie z wspomnianym Minstralem 23.8 na papierze wydaje się to znacznie lepsza opcja, zakładając że nie oglądamy DVB-T. 

Jest jakiś haczyk? Tzn. te Minstrale kamperowe są lepiej przystosowane?

Czy taki monitor będzie bardziej od Minstrala wrażliwy na ewentualne problemy przyczepowo kamperowe?

- temperatura

- wilgotność w przyczepie/kamperze

- ewentualne wstrząsy podczas jazdy itp.

Czy monitor zasilony z 12 przez markowy laptopowy zasilacz 12v/19v ma jakies minusy / może się odbijać na żywotności urządzenia? Jest to gorsze rozwiązanie od zasilania zapalniczkowego w dedykowanych TV  12V (a'la Minstral)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Lunarii napisał(a):

Czy monitor zasilony z 12 przez markowy laptopowy zasilacz 12v/19v ma jakies minusy / może się odbijać na żywotności urządzenia? Jest to gorsze rozwiązanie od zasilania zapalniczkowego w dedykowanych TV  12V (a'la Minstral)?

Tego niestety nie wiem, Ja testowałem to pod kątem sporadycznej pracy zdalnej z kampervana - do tego potrzebny mi jest duży monitor (a nie telewizor), więc w takim profilu użycia jestem "skazany" na monitor.

Natoamist taki monitor ma jeszcze jedną zaletę: możesz kupić w Proporcjach ekranu: 21:9 (panorama) i ze stramingów możesz oglądać filmy w tym rozmiarze, co daje super efekt w porównaniu do zwykłych proporcji 16:9, gdzie filmy są albo  okrojone po bokach do 16;9 albo są pomniejszone, żeby 21:9 się zmieściły (czarne paski u góry i u dołu filmu)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Lunarii napisał(a):

Ewentualnie może lepszą opcją jest wykorzystanie czegoś takiego? https://allegro.pl/oferta/przetwornica-12v-11-16v-do-19v-10a-step-up-12356363509

Można użyć, ale do jednego TV/monitora nie ma sensu, to sie różni tylko tym, że może zasilić urządzenia o dużej mocy: nawet do 200W. Monitor ma moc zalezy od wielkości: 15-25W, więc taka przetwornica jest mocno przewymiarowana. Ale jakbyś chciał zasilić jednocześnie laptpa, stację dokującą, router, ze dwa monitory to wtedy można użyć takiej jednej przetwornicy zamiast kilku zasilaczy i będzie to korzystne
 

1 godzinę temu, Lunarii napisał(a):

Prośba o opinie na temat puszczania TV z ładowarki laptopa 12v/19v? Obarczone ryzykiem dla telewizora? Spadki napięcia lub jakieś inne problemy takiego rozwiązanie?

nie ma znaczenia, jak wymaga napięcia stałego 19V to nie ma znaczenia czy zalislisz z zasilacza sieciowego czy z samochodowego, byle by miał 19V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że ten przetwornik 11-16V na 19V jak rozumiem pracuje stabilnie niezależnie czy akumulator w zależności od stanu naładowania ma akurat 12.4V czy 14V. Jest do tego przystosowany (11-16V) robi 19V. Czy zasilacz od laptopa równie dobrze będzie sobie radził z tym problemem? Czy on będzie pracował stabilnie tylko przy w pełni naładowanym aku/włączonym alternatorze? A może na siłę szukam problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ten format monitora fajna sprawa.

Ja bazuję na TV, jest i TV, i streaming po sticku, i wyjście audio na jacku, do którego podłącza się transmiter BT na głośnik BT dający się postawić tam, gdzie się jest - a tego zwykle w monitorze już nie ma (w TV na wyjściu jest zawsze audio z tego źródła, z którego "leci" obraz). Lepszy dźwięk niż przez skrzeki z monitora/TV i do ucha, a nie jazgot na całą cepę (młody śpi mając ciszę mimo TV w szafce niemal nad głową, a my w drugim końcu cepy mamy i wizję, i fonię - tv wisi na uchwycie, który wysuwa się z szafki prawie 80 cm do wnętrza budy w stronę podkowy, b. duża różnica, ogląda się jakby miał kilka cali więcej, albo przez drugie drzwiczki - do młodego, na czas transportu całość nieści się w szafce).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatecznie mam taki zestaw:

Monitor 27 cali R270USMIPX (WQHD, 350 nitt)

Xiaomi Stick 4k

Uchwyt Caratec 350S 

Zasilacz na 12V do 15-19V  "Hama slim" - ma wbudowany dodatkowy port USB 2A, który zasila Xiaomi Stick, natomiast w zestawie końcówek była pasująca jako tako do Acera, sprawdziłem napięcie i polaryzacje tak jak radziliście. W zasadzie takie samo napięcie jak zasilacz oryginalny na 220V.

 

Jeszcze nie zamontowałem na uchwycie, ale swieci super.

Sam monitor ma obraz niezły, bardzo jasny o świetnych kolorach, ale minusem jest nierównomierne podświetlenie (widoczne jak sie człowiek przyjrzy na ciemnym tle). Drugi minus to słaby wbudowany głośnik, który brzmi fatalnie, w razie czego w zanadrzu mam taki głośniczek na bluetooth. Czy było warto tak kombinować? I tak i nie. Z jednej strony DVB-T do niczego mi niepotrzebne, a chciałem mieć możliwość też popracować przy tym "zdalnie" od czasu do czasu, więc duża rozdzielczość i jasność mają przewagę na kamperowymi TV. Z drugiej wspomniane wady - głośnik/brak pilota. No, ale dopiąłem swego. Mam bez ramkowy lekki monitor, więc może ściana wytrzyma mój montaż:) Nie chciałem wysyłać monitora do deallera, bo nie wiadomo czy by przeżył, a jednocześnie montaż uchwytu w ciemno jest dość ryzykowny bo TV 27" wchodzi na styk i jeszcze musi wykonać obrót do łóżek piętrowych, więc będzie musiał być przymocowany idealnie.

Dealler twierdzi, że nie ma fabrycznego miejsca na montaż tv, ściana jest w całym przekroju taka sama. Polecili użyć takich śrub, które najpierw przewiercam przez ścianę otwory, a następnie od strony łazienki przybijam je w drewno, mają takie ząbki. Czy ktoś wie jak to się nazywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 09:35, burstnerclub napisał(a):

[Teorerycznie...] Z silnikami indukcyjnymi sie zgodze, trumavent nie ruszy z takiej zwyklej przetwornicy.

Nie wypowiadam się, czy "dobrze, czy nie dobrze". Posiadam jakąś prostą przetwornicę 300W, z aproksymowaną sinusoidą (czyli formalnie trapezem. Używam jej głównie do zasilania lutownicy 40W, ale podłączałem także, wielokrotnie do wewnętrznej instalacji 230VAC. Wszystko "chodzi" prawidłowo, Trumawent bez zarzutu, startuje bez problemu z poz. Max, jak i Min. obrotów. Napięcie utrzymuje się stabilnie na poz. 230V (miernik TrueRMS) do chwili przekroczenia maksymalnego obciążenia. Na oscyloskopie sygnał ma kształt "pozaokrąglanego" trapezu. 

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.