Skocz do zawartości

Problem z lodówką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpaleniem lodowki na gazie przy obecnej temperatury na zewnątrz 0 stopni, po drugie przyczepa  pod plandeką więc również otwory wylotowe są zasłonięte , mam pytanie ,czy są jakieś czujniki uniemożliwiające prace lodówki w wyżej określonych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa, ale jest chyba jakiś termostat który nie odpala lodówki poniżej jakiejś temperatury. U mnie dopiero po nagrzaniu wnętrza budki kratki zrobiły się ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odsłoń plandekę na obydwu kratach pieca, bo jak dobrze pójdzie to się stopi, w najlepszym razie, albo zrobisz sobie kuku. Jeśli kratki wylotowe są zasłonięte, to w kominku lodówki nie będzie przepływu spalin, buchnie na chwilę płomień raz i wypali dostępny tlen, a dalej palić się nie będzie z braku dopływu powietrza, dopiero po chwili znowu będzie co najwyżej przy kolejnych próbach buchnięcie płomienia na moment i szlus. Jak nie odsłonisz górnych kratek, to palić się nie będzie chciało. I jak już odsłonisz te kratki, to odpowietrz porządnie instalację (akurat robienie tego palnikiem lodówki to najgorsza możliwa opcja, może to trwać bardzo długo, lepiej kuchenką abo piecem, tyle że musiałaby być dobra wentylacja, a w piecu odkryty komin, a nie sądzę żebyś chciał ściągać całą plandekę z budy).

A jeśli nie będzie chciało palić, to już trzeba szukać dalej. Na gazie raczej nie ma w lodówce zabezpieczeń temperaturowych, tzn. czujnika temperatury, który odcinałby zasilanie, tam płomyk ma się palić ciągle.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandeka odsłonięta efekt taki jak powszednio. Jaki jest dostęp do palnika , od której strony, od kratek czy trzeba demontować lodówkę?

Edytowane przez Arturo43 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa, ale jest chyba jakiś termostat który nie odpala lodówki poniżej jakiejś temperatury. ...

Ale pomocny post, "nie wiem' i "chyba"  :lol:

 

Lodówka działa najnormalniej w świecie o każdej porze roku i w każdych warunkach atmosferycznych :D odkryj kratki i szukaj ... po nitce do kłębka ;)

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być że jakiś paproch wpadł na dyszę. U mnie lata wstecz lodówka odpalała a któregoś razu ni chu chu i co się okazało?

Okazało się że piękna wysuszona mucha leżała na dyszy w palniku. 

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.