Skocz do zawartości

szukam kempingu w Jastarni


mark

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

W Jastarni na polu namiotowym "Draga" bo tak bym to nazwał :-] byliśmy ostatni raz w sierpniu 2000r w czasie, kiedy to zatonął ”Kursk”. Sama Jastarnia bardzo urokliwe miejsce :ok: co do pola namiotowego to pamiętam, że było czysto i spokojnie :ok: Łazienki bardzo zadbane i gorąca woda 24h bez żadnych opłat i prąd był za darmo :ok: Miejsca na polu było nie wiele :ok: a z tego, co obecnie widzę http://www.jastarnia.com.pl/p,s,camping.html to doszły jeszcze drewniane domki postawione wzdłuż płotu. Najbliżej było do zatoki, którą zresztą było widać za płotem, a do morza to jak dla nas to już mała wyprawa chodź nie można narzekać. Na zdjęciu 2 z 7 widać jak kiedyś wyglądało to pole nawet pamiętam, że staliśmy zaraz za płotkiem placu zabaw :] Jak dla naszej załogi Jastarnia ma to coś w sobie :ok: lecz 430km :-] z Poznania jakoś nie przekonuje jeździć tam częściej i tym bardziej te korki od Władysławowa :ok:

 

Ps. Co do „Cyprysów” to, jeśli dobrze pamiętam to jest to pole po lewej stronie przed wjazdem do Jastarni. Utkwiło mi to w pamięci, bo przy samym polu są tory kolejowe.

 

Ps. Kolega mark był tam jak się domyślam 2008/2009r, więc może coś aktualnego opisze o „Dradze”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Timtim. W Jastarni byłem na przełomie lipca i sierpnia 2008. W tym okresie znalezienie miejsca graniczy raczej z cudem. Ja miałem zarezerwowaną miejscówkę "Pod cyprysami". Tak jak pisał Robicar jest to kemping pomiędzy torami kolejowymi, a główną ulicą. Poza tym nie bardzo odpowiadała nam czystość w sanitariatach. W poszukiwaniach trafiłem do Dragi. Królują tam serferzy gdyż jaest nad zatoką. Warunki sanitarne niezłe, ale miejsc dla nas nie było. W Jastarni jest jeszcze "Maszoperia" , ale namiarów nie mam. Dodam tylko,że z Cyprysów wyjechałem następnego dnia i zakotwiczyłem w Chłapowie za Władysławowem na "Alexie" która każdemu mogę polecić chociaż aby zejść na plażę trzeba pokonać ok 200 schodków. W razie pytań możesz dzwonić lub pisz na priv.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszoperii nie polecam. Miejsce wydaje się byc cudowne ale tylko do pierwszego opadu deszczu.... chyba że lubisz przemieszczanie się pontonem po kemppingu to co innego :hehe:

Może w tym roku coś poprawili albo poprawią ale w zeszłym roku to był prawdziwy dramat. Miałem 5 do 8 cm wody w przedsionku i wszystkie rzeczy stojące na podłodze były mokre. Dodam tylko, że niezależnie w której części kempingu stałeś sytuacja była podobna (no może z malutkimi wyjątkami). Poza tą "drobną" niedogodnością toalety i prysznice na super poziomie a pozostała infrastruktura kempingu też :piwko: (drink bar, tania jadłodajnia, wypożyczalnia sprzętu sportowego).

Ładnej plaży niestety nie było gdyż od zatoki jakieś brudne wodorosty wyrzucało na brzeg i w związku z tym klimat brzegowy nie zachęcał do wypoczynku nad wodą.

Co innego po drugiej stronie półwyspu od strony morza gdzie plaża jest czysta i miejsca dużo no ale trzeba najpierw dojść w to miejsce jakieś 400 - 500 metrów.

 

Polecam za to kemping "Horyzont" w Chłapowie gdzie spędziliśmy resztę urlopu, no ale to nie półwysep....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja po niedzieli startuję, tylko nie mam koncepcji jeszcze gdzie zakotwiczę :ok:

Polecam kemping OLAND na granicy Chłapowa i Rozewia jadąc na zachód po lewej stronie. Kemping zajmuje duży obszar, nie ma ścisku. Można sobie wybrać miejsce pod drzewami lub w odkrytym terenie. Nie trzeba rezerwować wcześniej. Na terenie kempingu są konie i można sobie pojeździć. Czyste sanitariaty, prysznice bez ograniczeń i przystępne ceny. Jeżdżę tam co roku na 2 - 3 tygodnie. Jedyny mankament to dostęp do morza, trzeba przejść przez ulicę i ok. 200 stopni w dół na plażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj wróciłem z Jastarni ,miejsce na przyczepę ciężko znaleźć :oslabiony: objechałem prawie wszystkie ,i padło na "rodzinne pole namiotowe" na ulicy Mickiewicza ,prawie na końcu Jastarni , małe spokojne pole ,czysto,blisko morza i sklepów , miła obsługa :bzik: a najważniejsze w tych upałach że przyczepa stała (jeszcze stoi) w cieniu :bzik: o polu na ogrodowej między ulicą a torami ,nawet szkoda pisać !!!! już byłem rozłożony idę załatwiać papierkowe sprawy ,a tu się dowiaduję że pieluchy od dziecka mam wynosić do koszy na plaży :bzik: absolutnie żadnych odwiedzin znajomych, jak to pani powiedziała nie będzie sprzątać po obcych :ok:,prysznic płatny czynny do 22,za prąd płacić ale najlepiej nie używać , no i ten pociąg 3 metry za płotem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wróciłem z Chłapowa. Byliśmy na polu Keja, które mogę z pełnym przekonaniem polecić każdemu. Sanitariaty czyste sprzątane kilka razy dziennie, właściciele bardzo mili, niedaleko do sklepu i restauracji (obok Alexy). Codziennie wieczorem muzyka pod zadaszeniem - można potańczyć. Nasza mała jak usłyszała muzykę to była pierwsza do tańczenia :ok: i czasami spać nie chciała iść tylko tańczyć. Jeśli chodzi o plażę to średnia - piasek nie bardzo, ludzi duuużżżooo, więc jeździliśmy albo do Ostrowii na 28 zejście -plaża super, woda cieplejsza, ludzi w granicach rozsądku lub za Chałupy do Kuźnicy zejście 27 lub 29 - plaża jak z pocztówki, woda też dużo cieplejsza, ludzi naprawdę mało, wręcz pusto, minus to opłata za parking 3 zł/h na 27, 10 zł do 7h na 29, ale było warto przejechać się i zapłacić za parking. Generalnie we Władysławowie jest Lidl, Biedronka, Polo czynne 24h, także nie trzeba zakupów przed wyjazdem wielkich robić. W okolicy jest sporo atrakcji - we Władysławowie: wesołe miasteczko, rejsy statkami (ok 10 zł za 40 min rejs), latarnia morska w Rozewiu, obelisk najdalej wysuniętego na północ punktu w Polsce w Jastrzębiej Górze. Jeśli chodzi o ceny na kempingach to są zbliżone.

 

Więcej info http://www.polwysep.pl/keja/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.