Skocz do zawartości

Postepowanie wyjaśniające


Andriu

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mój znajomy kupił przyczepę od pośrednika, umowa została spisana na poprzedniego właściciela, teraz nie może jej zarejestrować gdyż ktoś gdzieś się dopatrzył dwóch różnych umów na jedna przyczepę, sprzedający wyrejestrowując przedstawił umowę z pośrednikiem. znajomy jest załamany, miał tylko odebrać "twardy" dowód i w środę na wczasy, teraz został bez dowodu rej. bo tymczasowego WK mu nie przedłużył. Jesli ktoś ma jakieś rozeznanie co w takiej sytuacji robić i na co być przygotowanym, to piszcie, a tak swoją drogą to sądziłem że taka kombinacja z umowami kupna sprzedaży to jest standart u handlarzy i nie słysałem żeby ktoś się tego czepiał :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to jest jak pośrednik opłaca skarbówkę i wówczas pisze umowę już na siebie ,a nie na poprzedniego właściciela w chwili gdy już sam wcześniej z nim spisał umowę na siebie.teraz będzie dochodzenie kto za kogo sie podpisał itd.

 

Można tak spisać umowe gdy z poprzednim wlaścicielem umówisz się bez spisania umowy dla niego i wyślesz już mu umowę spisaną z nowym nabywcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie będzie to takie proste... Umowa między pośrednikiem a właścicielem przyczepy jest w wydziale komunikacji a zatem nie da się napisać nowej pomiędzy tobą a poprzednim właścicielem... Tak czy inaczej za to jest prokurator (podrobienie podpisu do 5 lat) :piwko: Jedyne co teraz możesz zrobić to zeznać że o niczym nie wiedziałeś a pośrednik twierdził że to przyczepa jego np. wujka. Jeśli pójdzie wam na ręke kierownik wyd. komunikacji to musisz napisać drugą umowę między pośrednikiem i tobą i z obydwoma (sprzedawca- pośrednik i pośrednik ty) rejestrować tą przyczepę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiu, fiu fiu! Andriu,

według mnie w tym wszystkim zawinił pośrednik, który najpierw kupił przyczepkę sam od poprzedniego właścicela ( ma umowę K-S, którą poprzedni właściciel zgłosił w swoim WK ) a następnie sprzedając przyczepę Twojemu znajomemu, sporządził kolejną umowę K-S tej przyczepki z tym znajomym, ... i tutaj okazało się jak bardzo chytrym i łasym na pieniądze był ten pośrednik a jednocześnie Twój znajomy bardzo nierozważny!

1. Pośrednik zgłaszając w US zakup przyczepki bez zamiaru jej rejestrowana na siebie zapłąciłby tylko 40 zł opłaty skarbowej a następnie legalnie sporządził by kolejną umowe K-S z tym znajomym i sprawa byłaby czysta...

2. Twój znajomy mogł przed zakupem skontaktowac sie z byłym właścicielem czy zgłosił fakt sprzedaży w swoim WK i miałby sprawę jasną...

3. W tej sytuacji nie pozostaje mu nic innego ( w przypadku postepowania wyjasniajacego ) zeznac w prokuraturze ze to pośrednik zlozyl podpis za poprzedniego wlasciciela a znajomemy nic nie wiedzial o jakis matactwach... chyba, że ...

4. Twoj znajomy i ten pośrednik ( wspólnie ) dogadaja sie z poprzednim właścicielem, ze posrednik kupił przyczepke a nastepnie oddał ja a potem kupil ja ten znajomy i stad cale zamieszanie ! Moze to jest jakies wyjscie ?? :piwko: ale sprobójcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał całego zamieszania jest taki że mój znajomy zwrócił przyczepę sprzedającemu a tamten ją przyjął, w ydziale komunikacji musial napisać jakieś oświadczenie że odst epuje od umowy i owe postępowanie zostało umorzone, na urlop pojechał z namiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.