Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Cezarr napisał:

Są takie fajne naklejki dla takich jak Ty, będziesz je odklejać cały dzień ????     

 

:ok:

może czas pomyśleć nad kursem doskonalenia techniki jazdy jak kolega ma problemy z parkowaniem , zajmowanie dwóch miejsc parkingowych to porostu buractwo i tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie fajne naklejki dla takich jak Ty, będziesz je odklejać cały dzień      
 

Takie naklejki A4 zdejmuje sie w 3 minuty nożykiem. Mniejsze jeszcze szybciej ??
Poza tym to raczej domena frustratów frankowych w zamkniętych osiedlach a nie w galeriach i supermarketach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Ja się mieszczę na jednym miejscu. Może czas przejść na dietę. 


Masz rację, bierz się z kopyta. Ja mieszczę się na linii oddzielającej miejsca parkingowe. Samochód natomiast ma ciasno.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
:ok:
może czas pomyśleć nad kursem doskonalenia techniki jazdy jak kolega ma problemy z parkowaniem , zajmowanie dwóch miejsc parkingowych to porostu buractwo i tyle ...


Problemem jest nie technika tylko ilość miejsca dla pasażerów, żeby nie obijać sąsiadów i nie przeciskać. Jak nie zaczniemy się szanować to inni będą nas traktowali jak bydło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, chris_66 napisał:


Takie naklejki A4 zdejmuje sie w 3 minuty nożykiem. Mniejsze jeszcze szybciej ?emoji56.png?
 

Widzę że masz wprawę w tym. Ale już wyżej kolega dobrze określił takie zachowanie. Oczywiście akurat Twój wpis i zachowania mnie absolutnie nie zdziwiło. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście akurat Twój wpis i zachowania mnie absolutnie nie zdziwiło.

Coraz ciężej mi cię zadowolić ale staram się.
A podsumowując moje zachowanie to nie widzę powodu do stosowania się do narysowanej kreski na ziemi jeśli przeszkadza mi ona w wyjsciu z samochodu. Mogę co najwyżej uznać ją jako linię centralną, jak na płycie lotniska do prowadzenia samolotów ?
Ciepłe pozdrowienia z termali w soboslo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ruszyć głową i wypuścić pasażerów przed zaparkowaniem? 
Pisał frustrat frankowy z osiedla!


Całkiem fajny pomysł na wypuszczanie rodziny prosto na ulicę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Myślę że takim parkowaniem zaprzeczasz to co napisałeś wcześniej.
Ale rób jak chcesz, Pozdrawiam :hej:


Nie wydaje mi się, nie lubię być wsadzany do za ciasnej klatki tylko dlatego że komuś się tak podoba i narysował miejsca parkingowe szerokości samochodu,żeby zmieścić ich jak najwięcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

Nie wydaje mi się, nie lubię być wsadzany do za ciasnej klatki tylko dlatego że komuś się tak podoba i narysował miejsca parkingowe szerokości samochodu,żeby zmieścić ich jak najwięcej.

Nie wiem czy nie regulują tego jakieś przepisy, ale również można by było jechać po drodze jak się chce nie patrząc na linie.
Ale tak jak napisałem to Ty decydujesz i Ty narażasz się na konsekwencję, aha i jednak jest za to mandat, czyli oprócz
braku szacunku do innych użytkowników dróg dodatkowo łamiesz przepisy. I tu się zgodzę że mandat jest za mały
kwota powinna być większa, a punkty również większe, niestety większość tych parkingów są na terenie sklepów
a tam policja raczej nie jeździ.

Cytat

  Takie zachowanie w sytuacji, gdy w polskich miastach brakuje miejsc parkingowych jest nie tylko wysoce nieeleganckie, ale również stanowi wykroczenie przeciwko prawu. Kierowca pojazdu, który zajmuje więcej niż jedno miejsce parkingowe może zostać ukarany mandatem w wysokości 100 zł oraz 1 punktem karnym. Kara niestety nie jest surowa, więc nie jest wystarczającą motywacją to tego, by starannie parkować pojazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga to co innego, raczej po niej jedziesz a nie otwierasz drzwi i wypuszczasz pasażerów.
Pokaż mi jak możesz się poruszać wokół samochodu o szerokości 195cm na miejscu parkingowym 230 cm. Nowe przepisy wprowadziły szerokość 250 cm, trochę lepiej, ale tylko na nowych albo remontowanych parkingach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdecydowanej większości parkingi są na terenach prywatnych jak sklepy, galerie czy osiedla i decydując się na parkowanie zgadzamy się na tamtejsze reguły! Poza tym niestosowanie się do linii jest to ogromnym brakiem kultury i szacunku dla innych! Mam nadzieję, że szukając wolnego miejsca trafią Ci się tacy sami ignoranci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chris_66 napisał:

Droga to co innego, raczej po niej jedziesz a nie otwierasz drzwi i wypuszczasz pasażerów.
Pokaż mi jak możesz się poruszać wokół samochodu o szerokości 195cm na miejscu parkingowym 230 cm. Nowe przepisy wprowadziły szerokość 250 cm, trochę lepiej, ale tylko na nowych albo remontowanych parkingach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ale to też regulują przepisy skoro jest za to mandat, czyli Ty łamiesz przepisy i widocznie nie dostałeś jeszcze mandatu
albo nie pompowałeś czterech kół na parkingu ? Jakbyś tak zrobił na parkingu dla ciężarówek to masz normalnie łomot
zanim by policja zdążyła przyjechać, a uwierz mi że czasami jest ciasno i to bardzo.
Ja nie twierdzę że na parkingach jest dużo miejsca bo nigdzie tak nie napisałem, ale skoro są linie to trzeba je respektować i już
tego wymaga kultura osobista i szacunek dla innych użytkowników,  a przede wszystkim przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać mandat trzeba znajdować się na terenie miasta, gminy czyli publicznym. Galeria i supermarket to prywatne i tam najwyżej kulawy ochroniarz może trochę pokrzyczeć.
Nie znam patologicznego środowiska kierowców tirów to nie wiem jak to u nich jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać mandat trzeba znajdować się na terenie miasta, gminy czyli publicznym. Galeria i supermarket to prywatne i tam najwyżej kulawy ochroniarz może trochę pokrzyczeć.
Nie znam patologicznego środowiska kierowców tirów to nie wiem jak to u nich jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
No chyba, że masz wyznaczoną strefę ruchu, jak na wielu drogach wewnętrznych, które też nie są drogi publicznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.