Jump to content

Recommended Posts

bartek0001

Witam!

Czy może ktoś z forumowiczów kupował zieloną kartę na granicy węgiersko-serbskiej? Ja niestety przez głupotę i chęć zaoszczędzenia paru stówek wykupiłem OC w AXA Direct. Kontakt z firmą jest niemożliwy a wyjazd tuż tuż. Większość towarzystw daje zieloną kartę gratis u przedstawiciela , a tutaj przedstawiciele mają zablokowany dostęp do danych klientów zawierających polisy online. Tak więc zapytuję czy może coś wiadomo o kosztach zakupu na granicy , czy można ją kupić np na Słowacji i czy taka zakupiona karta jest ważna tylko w kraju zakupu czy obejmuje wszystkie kraje? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

strus251

W czym masz problem z kontaktem z AXA? Dzwonisz i odbierają, można napisać @, można wysłać gołębia pocztowego.

Coś dziwnego opisujesz. 

maarec

rozumiem, że to o Twojej sprawie rozmawiałem dzisiaj z kol. Ufolzem.

dzwoniłem do mojej managier z AXA i uzyskałem informację, że możesz zamówić kuriera na własny koszt, który obierze od nich Z.K. z centrali w Warszawie tylko musisz to pilnie normalnie przez infolinię ustalić.

Nic więcej nie da się zrobić, no chyba, że jechać do Warszawy.

bartek0001

Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Udało się zakupić zieloną kartę na okres 18 dni w Hestii. Tak więc sprawa się rozwiązała. Strus251 - niestety dzwonisz i nie odbierają , piszesz i nie odpisują , pozostaje chyba tylko kontakt listami poleconymi. Ale najważniejsze , że załatwione i można wyruszać w trasę. Dzięki !

reflexes

Przy okazji. 

Też mam OC w AXA Direct, wszystko załatwiane przez internet, a polisa i potwierdzenie otrzymane na maila i wydrukowane. W Polsce nie ma problemu, przerabiałem ale mam wątpliwości czy takie świstek wystarczy w razie kontaktów z policją w Cro i krajach tranzytowych (SK, HU)? W żadnym z nich nie jest wymagana od nas zielona karta. 

maarec

Przy okazji. 

Też mam OC w AXA Direct, wszystko załatwiane przez internet, a polisa i potwierdzenie otrzymane na maila i wydrukowane. W Polsce nie ma problemu, przerabiałem ale mam wątpliwości czy takie świstek wystarczy w razie kontaktów z policją w Cro i krajach tranzytowych (SK, HU)? W żadnym z nich nie jest wymagana od nas zielona karta. 

tak, pod warunkiem, że nie dojedziesz do Bośni w drodze do Dubrovnika. W Bośni ZK dla auta i przyczepy.

w tej chwili w większości firm jak drukuję polisę dla klienta jest już na niej podpis elektroniczny - przeważnie dyrektora departamentu sprzedaży.

reflexes

tak, pod warunkiem, że nie dojedziesz do Bośni w drodze do Dubrovnika. W Bośni ZK dla auta i przyczepy.

w tej chwili w większości firm jak drukuję polisę dla klienta jest już na niej podpis elektroniczny - przeważnie dyrektora departamentu sprzedaży.

Ok, wielkie dzięki za info.

Tomiy

Przy okazji. 

Ale ZK możesz zamówić na infolinii - prześlą poczta.

reflexes

Ok. Może to dobre rozwiązanie. Dzięki.

Edited by reflexes (see edit history)

bartek0001

Powodzenia w próbach dodzwonienia się na infolinię  :] .  Po 4 godz. zwątpiłem. 

reflexes

Na Axa Direct trzeba wysłać wiadomość, a oni rzekomo oddzwaniają w tej sprawie. Zobaczymy. 

Tomiy

Ja nie wiem jak dzwonicie. Stare LU mam, obecnie przejeło ich AXA. Dzwoniłem na infolinie wczoraj ok 12. Oczekiwanie zajeło 15 min, rozmowa 1 minutę. Sprawa załatwiona. ZK idzie pocztą.

reflexes

Na początku tygodnia jakoś wysłałem wiadomość do Axa https://www.axadirect.pl/kontakt/zamowienie-zielonej-karty.html o zieloną kartę i dostałem właśnie info, że dzisiaj do mnie wyślą Pocztą Polską. 

Edited by reflexes (see edit history)

mafik

Pamiętam, jak 4 lata temu przez gapiostwo zostawiłem ZK na holowanik i przyczepę w domu, na granicy SRB musialem zakupic, koszt koło 60€.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

pplaw

Sparawdzali nam ZK na auto i przyczepe na granicy z Czarnogora.