Skocz do zawartości

oplacalnosc przyczepy w stosunku do domkow, pokoi itp


gogi123

Rekomendowane odpowiedzi

To ja powiem tak: są rzeczy które się opłacają i takie które warto. Przyczepy czy kampera nie opłaca się posiadać ale na 100% warto.

 

 

w życiu się nie spodziewałem po Arturze tak wzniosłych słów :]  ale bardzo trafnie to ujął :blagac:

Edytowane przez cichy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu się nie spodziewałem po Arturze tak wzniosłych słów :]  ale bardzo trafnie to ujął :blagac:

A czy kolega Marcin przypadkiem tak po cichutku mnie nie chciał obrazić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się, bo za żadne pieniądze, nie mógłbym np. spędzić nocy pod Połoniną Wetlińską, na „Helu”, czy 100 m od wyciągu narciarskiego.

Opłaca się, bo mogłem odwiedzić wiele miejsc znanych mi z dzieciństwa, gdzie nie ma bazy turystycznej.

Koczowałem pod starym, zrujnowanym klasztorem i obserwowałem wieczorem taniec nietoperzy wokół dzwonnicy.

Bywałem w miejscach bardzo urokliwych, zupełnie nieznanych turystycznie i dzikich.

Poznawałem dziwne jeziorka ukryte w lasach, opuszczone i zalane kamieniołomy z czystą wodą i bez żywego ducha.

Podczas takich wypraw zapomina się, o wydatkach na psującą się ciągle budę, w postaci również czasu, poświęconego na naprawy i „patenty”.

Opłaca mi się, ponieważ w mojej budzie nic już się zepsuć nie może, bo wszystko się już kiedyś zepsuło i zostało niefachowo, czyli skutecznie naprawione.

Wiedza, którą trzeba łyknąć, by serwisować budę i móc nią powozić, też się opłaca, bo można ją wykorzystać w innych obszarach.

Opłaca się tym, co mają działkę w ładnym miejscu, ale nie zaryzykowaliby postawienia i pozostawienia tam domku, bez opieki, więc dojeżdżają na wypoczynek z budą.

Sam dojeżdżam na działkę i to taką drogą, że naśladowców nie widziałem – to też mnie kręci.

Opłaca się mieć poczucie, że w każdej chwili mogę oddychać morskim, czy górskim powietrzem.

Opłaca się póki jeszcze można próbować odkrywać nowe miejsca na dziko, gdzie wiadomo, że żadnego „pokoju” nie dostaniemy.

Opłaca się dla posiadaczy psów, kotów, czy pcheł, których nie wpuściliby do pensjonatu.

Mniejsze rachunki zapłacą ci, co mogą parkować budę przy domu i mogą tam sobie spokojnie majsterkować w wolnym czasie.

Nie opłaca się kupowanie budy i mocnego, dużego samochodu, jeśli mieszka się w blokowisku i wyjeżdża raz w roku do „kurortu”.

Katastrofą jest odwiedzanie autoryzowanych serwisów z powodu najdrobniejszej awarii, więc nie opłaca się to nikomu, kto nie ma pojęcia, o mechanice i materiałach.

Podobnie nie opłaca się posiadać motocykla, żaglówki, baby  i większość rzeczy, które kręcą i nie pozwalają nam zdziadzieć.

post-3287-0-14925200-1463396778_thumb.jpg

post-3287-0-77773400-1463396913_thumb.jpg

post-3287-0-40720700-1463397198_thumb.jpg

post-3287-0-78786700-1463397381_thumb.jpg

post-3287-0-71126900-1463397678_thumb.jpg

post-3287-0-93206500-1463397813_thumb.jpg

post-3287-0-22365300-1463397881_thumb.jpg

post-3287-0-01045900-1463397935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie napisane - nie musi się opłacać, ale warto!

 

Dodam od siebie, że z perspektywy 7 pełnych sezonów w budce i kamperze (5 - budka, 2 - kamper) - nie zamieniłbym tego rodzaju wypoczynku na inny! :]

 

A temacie opłacalności - to się nie zgadzam! Jak to się nie opłaca. Przecież opłacam: OC, AC, przeglądy.  :yay:  To Wy nie opłacacie, że Wam się nie opłaca? :ee:

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tymi słówkami kombinujecie?

Nie opłaca się abonamentu RTV bo nie ma środków przymusu. Resztę się opłaca bo się nie opłaca nie opłacać.

Uff.... :pad:

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weteranie karawaningu "adamkwiatek' napisałeś pięknie, aż mi szczena opadła...

Twój post przekonał mnie do zakupu przyczepy, gdyż wahałam się do chwili obecnej.  Dzięki :blagac:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.