Skocz do zawartości

Nowy (pierwszy) zestaw


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Etam, inni też mają. W Norwegii jest jakieś ograniczenie z tego co mi wiadomo.

 

Wg mnie przelicznik ma sens. Na Węgrzech widziałem zestaw z Austrii -  jakiś tam Tabbert (około 5 metrowy) i ciągnął go Hyundai ix20. I co z tego, że był w zgodzie z ichnimi przepisami, skoro taki zestaw to czysty idiotyzm.

 

Pomijam takie idiotyzmy. Jednak jak jest wpisane w dowodzie 2200 to tyle powinienem ciągnąć bez wyróżnienia czy to hamulec najazdowy czy nie. Nie chodzi mi też, że pustym autem będę ciągnąć przyczepkę o wadze 2200. Do takich tematów mam większe holowniki. Chodzi mi teraz o sytuację gdy wymienię przyczepę na dmc 1800 to już po ptokach, albo inny holownik z tych, które posiadam, albo kupno np. vana lub suva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomijam takie idiotyzmy

 

 

Ale dlaczego idiotyzm? Ciągnął zgodnie z wpisem w DR przecież. Więc wszystko było ok. 

 

Ja dlatego uważam, że ogranicznik jest ok, bo ogranicza takie patologie.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego idiotyzm? Ciągnął zgodnie z wpisem w DR przecież. Więc wszystko było ok. 

 

Ja dlatego uważam, że ogranicznik jest ok, bo ogranicza takie patologie.

 

Ten dowód to chyba na Ukrainie kupiony hehe. Rozumiem, że wpis w dowodzie był. Jednak, nie odważyłbym się takim małym autkiem ciągnąć taką budkę. Po prostu ryzykowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak jest wpisane w dowodzie 2200 to tyle powinienem ciągnąć bez wyróżnienia czy to hamulec najazdowy czy nie.

Tym tokiem...To może w ogóle przyczepa bez hamulca? Mimo że jest przepis o tym iż przyczepa nie lekka musi mieć jakiś hamulec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym tokiem...To może w ogóle przyczepa bez hamulca? Mimo że jest przepis o tym iż przyczepa nie lekka musi mieć jakiś hamulec...

Nie pisałem o przyczepie bez hamulca. Stwierdzam jedynie że zapis w dowodzie wprowadza w błąd. Oczywiście, moim zdaniem, holownik powinien być cięższy od przyczepy która aktualnie ciągniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o przyczepie bez hamulca. Stwierdzam jedynie że zapis w dowodzie wprowadza w błąd. Oczywiście, moim zdaniem, holownik powinien być cięższy od przyczepy która aktualnie ciągniemy.

Ale nie ma błędu. Możesz ciągnąć przyczepę z hamulcem o wartościach dokładnie takich jak w DR. Tylko , że hamulec najazdowy nie spełnia ustawowych kryteriów dla hamulca. Musi być hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy w momencie hamowania. Hamulec najazdowy taki nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma błędu. Możesz ciągnąć przyczepę z hamulcem o wartościach dokładnie takich jak w DR. Tylko , że hamulec najazdowy nie spełnia ustawowych kryteriów dla hamulca. Musi być hamulec uruchamiany z miejsca kierowcy w momencie hamowania. Hamulec najazdowy taki nie jest

Ja to wiem. Zakładam, źe 95% kierowców nie ma o tym pojęcia. Wiem też, że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego stosowania ;)

 

 

No widzisz w autach terenowych tak nie ma, 3,5t na haku a DMC np. 2800kg.

Wiem, mam dwie terenówki. Tutaj chodziło mi o względy bezpieczeństwa. Tzn dmc pojazdu 2800, przyczepa z hamulcem najazdowym max 2800, chyba że homologacja ogranicza. Kowalski to terenówki zaczepi 3,5 t przyczepę i uprzejmy mundurowy zawali mu mandat bo ten nie będzie mieć świadomości, że z hamulcem najazdowym nie może mieć takiej cięźkiej przyczepy.

 

Tylko o to mi chodzi

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.