Skocz do zawartości

czy błotnik powinien zakrywać część felgi


cityflipper

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Commander napisał:

Ja również mam koło schowane niemalże po felgę. To co pokazujesz na drugim zdjęciu dotyczy zapewne innej osi z większą ładownością... Można to rozpoznać od razu po 5 śrubach w kole. Zakładam że masz 4 podobnie jak ja....

tak moje koła są montowane na 4 śruby. Zastanawiam się czy czasem nie kupić dystansów i dłuższych śrub, ale poczekam z decyzją, bo chcę zrobić w połowie września przegląd zawieszenia przyczepy tzn, wahaczy, amortyzatorów, hamulców i nowego zaczepu bo wydaje mi się ,że amortyzator jest zbyt "miękki". Mam co prawda nowy zaczep 90 S/3  z amortyzatorem 750-1000 kg ale jesli to będzie możliwe wymienię go na mocniejszy.. Zobaczymy. Jutro jadę na Roztocze jakieś 300 km, więc jeszcze się przyjrzę nowym oponom i temperaturze kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja dziś rozmawiałem z firmą WIOLA z Knurowa na temat wymiany osi w moim Burstnerze. Wysłałem im nr z tabliczki znamionowej i czekamy na odpowiedź co do ceny i dostępności w AL-KO. W ubiegłym tygodniu miałem u siebie człowieka poleconego przez DUNI z Nowego Sącza, który przejrzał nasza przyczepkę dokładnie ( chodzi o odklejanie się poszycia z jednej strony budy), ale będziemy tego ruszać bo nic złego, poza niestety wizualną się z tym nie dzieje. Natomiast pogadaliśmy też o tych moich kołach - Na oko oczywiście ciężko to stwierdzić ale wyraźnie odchylona do wewnątrz góra koła może swiadczyć o skrzywieniu wahacza...Niestety:( nie wiem czy aby nie pomogło to w nagrzewaniu się koła - bo to właśnie to strzeliło mi w Serbii). Tak więc wkrótce sę wszystko wyjaśni co do cen i terminu wymiany osi.  Dużo jeździmy i dużo zamierzamy jeździć z tą przyczepką więc nie chcę mieć problemów z podwoziem, hamulcami i oponami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Commander napisał:

Poprawne myślenie. W kwestii bezpieczeństwa dziadować się nie da. 

Oś...myślę że min 3 klocki. 

tak mniej więcej powiedzieli ale wszystko  będą wiedzieć po numer z tabliczki. musi być dokładnie taka sama -  podobno są bardzo różne więc niezbędne jest wysłanie tabiczki bo musi być taka sama. Do campingów osie są dużo droższe niż do bagażówek,  mają inne mocowania itp. Moja jest do 1000 kg - może nie będzie kosztować 3 tys. Ale zobaczymy:)

 

20190909_123559.jpg

20190909_123549.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to oś Alko to jest dostępna , mówię  to z własnego doświadczenia ponieważ wymieniałem w dosyć wiekowej przyczepie gdzie alko musiało dorobić części do ramy żeby oś zamocować . Co do ceny wg mnie przekroczy wymienioną sumę . Usługę wykonała Wiola , bez zarzutu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2019 o 18:17, szwedki napisał:

Jeżeli jest to oś Alko to jest dostępna , mówię  to z własnego doświadczenia ponieważ wymieniałem w dosyć wiekowej przyczepie gdzie alko musiało dorobić części do ramy żeby oś zamocować . Co do ceny wg mnie przekroczy wymienioną sumę . Usługę wykonała Wiola , bez zarzutu .

Oś jest dostępna i  już dostałem pro formę do wpłaty zaliczki i zamawiam. Cena  - z montażem muszę zapłacić 4000 zł.:( No ale..."jak się ma statki to się ma wydatki":) mam nadzieję, że będę przynajmniej spokojnie śmigał z cepką jeszcze przez parę lat..

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dzwonili z Wioli z informację ośka przyjeźdża 23 października. Przyczepę odstawiam 19 -tego więc niestety, w tym sezonie jeszcze tylko jeden wyjazd z cepką w przyszłym tygodniu a potem po wymianie Osi już chyba ją "zapakuję" w pokrowiec...:(

@cityflippera o jaką przyczepę pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 17.05.2020 o 13:52, cityflipper napisał:

pytałem o szacunkową wartość przyczepy, do której miała być zamontowana oś za 4000 zł

ceny takich przyczep jak moja z rocznika  2008 w dobrym stanie to ok 8-1000 tys EUR. Wszystko zależy od stanu i wyposażenia   W mojej jest wszystko to co ten model imał instalowane fabrycznie, plus kompletna nowa oś,  nowe amortyzatory, nowy najazd, stabilizator AKS 1300, zbiornik na wodę 44 litry.

Wyposażenie dodatkowe to Mover Enduro EM 302, Truma TT2,  instalacja solarnia z akumulatorem żelowym 80 Ah, dwuletnie pokrowiec dedykowany do tej przyczepy i wiele, wiele innych nowych gratów

Na polskim rynku taka przyczepa to ok 25 tys złotych więcej chyba nie. oczywiście gdyby liczyć to co się do niej dołozyło to..pewnie wysżłoby ze dwa razy więcej niż jej realana wartość. . I żeby nikt nie miał złudzeń każda dodatkowa rzecz zakupiona do przyczepy to nie jest inwestycja tylko coś jakby strata - pieniądze wydane dla radochy i własnej satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2020 o 23:09, pawel1966 napisał:

... i żeby nikt nie miał złudzeń każda dodatkowa rzecz zakupiona do przyczepy to nie jest inwestycja tylko coś jakby strata - pieniądze wydane dla radochy i własnej satysfakcji.

No tak, ale za jakiś czas będzie łatwiej "wyskoczyć" z takiej doinwestowanej.

Ok, przy tej wartości przyczepy to ta wymiana osi jeszcze się wchłonie. Ale przy 10tys to już bym się łapał za głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cityflipper napisał:

No tak, ale za jakiś czas będzie łatwiej "wyskoczyć" z takiej doinwestowanej.

Ok, przy tej wartości przyczepy to ta wymiana osi jeszcze się wchłonie. Ale przy 10tys to już bym się łapał za głowę. 

Gdyby była w złym stanie ogólnym to bym tego nie robił. to oczywiste. Ale jeszcze nie jest zła i nie będzie stała w miejscu więc podwozie i hamulce muszą być w pełni sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.