Jump to content
Ewka07

Czy można zwiększyć DMC?

Recommended Posts

Ewka07

Mam 100 kg ładowności dla DMC 1350. Ale w bakiscie mam opis 1700. Na kilku aukcjach widziałem swój model przyczepy z opisem ładowności właśnie do 1700 (gdzie w opisie było tak - można zmienić do 1450) czy to można jakoś zwiększyć? Autem mogę ciągnąć do 1500. Pytam ponieważ 100 kg ładunku to niewiele jak na graty ma dłuższy urlop.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

BartoszK

jak zarejestrowana w PL to temat bardzo ciezki ale wykonalny... jesli nie jest zarejestrowana - to prosciej...

Misio

Zapytaj się dilera przyczepy o homologację i zmianę/poprawienie DMC...

Heniekag

Poszukaj na forum temat by dokładnie kilka razy opisywany.

Chyba gdzieś tu.

Edited by Heniekag (see edit history)

Ewka07

Tam wszyscy piszą o tym że za dużo waży. A moja waży mniej a chcę mieć większą ładowność.

DOMINO7

Pierwsza normalna osoba, która chce zwiększyć DMC zamiast obniżać

BartoszK

najpierw zweryfikuja jaka masz oś i UN, AKS i opony ...

Kristofer

Tam wszyscy piszą o tym że za dużo waży. A moja waży mniej a chcę mieć większą ładowność.

Dostałeś podpowiedź do odpowiedniego tematu - chcesz wiedzieć, a nie czytasz :oslabiony:

Ewka07

Tak zgadza się chcę wiedzieć ale czytać o tym konkretnym temacie. Wszyscy piszą o nadwadze jak to w życiu. Mało kto o szczupłych ;). Tylko wszyscy odchudzanie odchudzanie. Poszukam gdzieś jeszcze. Jest 66 stron do przeczytania a juz pierwsze 6 nje w temacie. Ale dziękuję mimo to.

chris_66

Tak zgadza się chcę wiedzieć ale czytać o tym konkretnym temacie.

Tematów było kilka bardzo konkretnych, poszukaj sama

Wysłane z telefonu

Commander

Cześć.

Ja się za to zabrałem i utknąłem bo mam oś do 1000 kg. A moje pobożne życzenie było 1100 kg.

Więc tak.

1. Decyzja ile chcesz mieć.

2. Kontrola tabliczki na osi i znaków na UN.

3. Mejl do producenta na ile wystawi papiery i za ile. Nowa homologacja i tabliczka z nowymi masami koniecznie!

4. Znalezienie kumatego diagnosty. Też ciężko... Ja mam kumpla, który jest szefem serwisu VW i niedawno zrobił uprawnienia.

5. Wizyta w WK celem ustalenia czego jeszcze chcą...

W moim przypadku producent czyli Burstner wystaw mi co chcę, jak przyniosę papier z zakupu i montażu nowej osi. Mam zonka bo musiałbym zmienić felgi i opony, a to już robi się z osią suma. UN wymieniłem już na mocniejsze i stoję w rozkroku.

strus251

Ewka, zacznij od kontaktu z Kanusem i to od razu polecam w Niemczech a nie w Polsce (jak przeczytasz te 66 to zorientujesz się, że u Nas czasami diler wymyśla jakieś opłaty (jak np w Hobby) lub mówi, że się nie da a tam się da).

Jeżeli Knaus da Ci nową homologację i tabliczkę znamionową to trzeba w urzędzie poprosić o "wyprostowanie dokumentów" bo masz inaczej według homologacji. Wtedy ten konkretny WK powie Ci jak ma zamiar utrudnić Ci wykonanie tej czynności.

W teorii jest to do zrobienia ale nigdzie nie dostaniesz odpowiedzi dokładnej ponieważ co producent cepki co jej model a przede wszystkim co konkretny WK to inne utrudnienia.

Znam przypadek, gdzie nie chcieli obniżyć DMC bo nie i już, kolega załatwił sobie kwit od rzeczoznawcy, że ma nową oś o mniejszym nacisku (wymiana w związku z awarią) i zamiast 1050kg ma 1000kg i nie potrzebował kat B+E oraz viaTOLLa.

Ale normalnie na papiery z Hobby się nie dało chociaż dostał od nich taką homologację. To są właśnie WK w PL.

P.S.

Jesteś Nim czy Nią?? Pytam poważnie bo patrzę na nick a do tego czasem mam wrażenie że w postach używasz raz rodzaju męskiego a raz damskiego w stosunku co do Siebie. Nie wiem które jest błędem.

Ewka07

Nick jest żony ;) ja używam Tapatalk i jestem również na forum Opel Vectra stąd raz rodzaj męski raz żeński.

Dziękuję za link Rafał.

Kristofer

Dziękuję za link Rafał.

Jeśli dotyczy to odnośnika z posta #13, to nie jestem Rafał :]