Skocz do zawartości

Świeżaka ta pierwsza - Knaus Eifelland Holiday


MaOs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Po sześciu miesiącach poszukiwań, przy bardzo dużym wsparciu udzielonym przez Forumowiczów (głównie na priw i tel), zakupiłem swój pierwszy ogonek  :yay:

 

Pozwólcie, że Wam przedstawię...  

 

Knaus Eifelland Holiday 560 - przyczepa sprowadzona z Danii, zakupiona przeze mnie w często tu wychwalanym Białogardzie.

 

Rok produkcji: 2004

MW: 1125 kg. (ważenie z przedsionkiem i markizą dało wynik 1220 kg.).

DMC: 1400 kg.

 

Przyczepa posiada m.in.:  duże łóżko małżeńskie, stolik dzienny rozkładany na dodatkowe spanie, łóżko piętrowe dla szkrabów, łazienkę z kabiną prysznicową z wc, kuchnię, ogrzewanie z nadmuchem po całej przyczepie, przedsionek oraz markizę. 

 

Sami zobaczcie... -  

 

post-21600-0-81585600-1490481211_thumb.jpgpost-21600-0-23840300-1490481212_thumb.jpgpost-21600-0-69882300-1490481212_thumb.jpgpost-21600-0-09005800-1490481213_thumb.jpgpost-21600-0-19244400-1490481211_thumb.jpg

 

Na załączonych zdjęciach nie widać jedynego jej minusa - lekkich wgniotek nad przednim oknem po gradzie. Na początku bardzo mi to przeszkadzało, ale człowiek szybko się jednak przyzwyczaja i teraz już sam o tym zapominam.

 

Ogólnie rzecz ujmując, oczekiwania mojej rodziny przyczepa spełnia w 100%  :jump:

 

 

Przy tej okazji chciałbym również podziekować za niesamowite wsparcie, które otrzymałem od Forumowiczów. Zaskoczeniem dla mnie było to, że tak chętnie pomagacie takiemu nieznajomemu "świeżakowi" (to są moje początki z karawaningiem) i to zupełnie bezinteresownie. Dzięki Waszej pomocy kilkukrotnie uchroniłem się przed popełnieniem zakupowych błędów - naprawdę bardzo Wam dziękuję :bravo::thank:

 

Pozdrowienia i do zobaczenia na szlaku,

Maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek - jest jeszcze jeden większy minus od wgniotek po gradzie...

 

Przyjrzyj się pęknięciu poszycia za dolnym oknem piętrusa z boku, było to kiedyś już naprawiane i widać ze z czasem temat się odezwie ....

Pisałem o tym w http://forum.karawaning.pl/topic/22911-bia%C5%82ogard/page-35?do=findComment&comment=520427

 

Swoja droga przyczepa bardzo przestronna i dobrze zachowana - GRATULACJE !

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, bardzo fajna. Mam prawie identyczny układ, sprawdza się. Nie ładuj ciężarów do pietrusa.

 

Dokładnie - najcieższe rzeczy do siedzisk na srodkowej czesci - na sam tył tylko lekkie rzeczy - raczej jako przeciw waga do nacisku na hak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzy tym rozmiarze i układzie fajnie aby holownik miał dopuszczalne 100kg nacisku jeżeli przyczepa też może tyle może.

 

Na osi mam bilet, akumulator, zbiornik z wodą i szafki kuchenne. Za przeciwwagę służą rowery na tylnej ścianie (przeważnie 1 duży i 1 dziecięcy). Łóżko na przodzie pomieści wszystko - trzeba więc pakować z rozsądkiem. Schowek w pietrusie jest idealnym miejscem na antenę sat, trojnog i np kaski na rower i inne duże a lekkie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjrzyj się pęknięciu poszycia za dolnym oknem piętrusa z boku, było to kiedyś już naprawiane i widać ze z czasem temat się odezwie ....

Pisałem o tym w http://forum.karawaning.pl/topic/22911-białogard/page-35#entry520427

 

Kurcze, trochę mnie teraz przestraszyleś. Widziałem to pęknięcie, ale jest na tyle małe i nie wygląda groźnie, że z naprawą chciałem poczekać na spokojnie do jesieni.

Myślisz, że powinienem to robić na już? W sumie to z takim rzeczami chyba nie ma co czekać?

 

 

Pzy tym rozmiarze i układzie fajnie aby holownik miał dopuszczalne 100kg nacisku jeżeli przyczepa też może tyle może.

.

No u mnie jest 75 kg - hak montowałem w zeszłym roku i zupełnie do tej wartości jakoś nie przywiązywałem uwagi... Widzę, że muszę się jeszcze naprawdę dużo nauczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, trochę mnie teraz przestraszyleś. Widziałem to pęknięcie, ale jest na tyle małe i nie wygląda groźnie, że z naprawą chciałem poczekać na spokojnie do jesieni.

Myślisz, że powinienem to robić na już? W sumie to z takim rzeczami chyba nie ma co czekać?

 

 

No u mnie jest 75 kg - hak montowałem w zeszłym roku i zupełnie do tej wartości jakoś nie przywiązywałem uwagi... Widzę, że muszę się jeszcze naprawdę dużo nauczyć.

Hak to nie wszystko. Możesz mieć hak na 150kg ale homologacja auta zabroni więcej jak 75kg. Holujac zaladowany zestaw radzę trzymać się tych 70kg. Pokaż fotkę tego pęknięcia.

 

Sprawdziłeś wagę na pusto po zakupie? Przy 1400dmc ładowności nie będzie za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak teraz zrobić fotki - prawdopodobnie dopiero w następny weekend będę mógł wrzucić.

 

Z DMC raczej nie powinno być problemu - przy odbiorze podjechaliśmy na wagę i z przedsionkiem i markizą wyszło 1220 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, z bardzo ciekawym układem wnętrza (osobny prysznic).

I ciekawy sposób montażu markizy...

 

fakt nie zauważyłem tej markizy... proponowałbym sprawdzić czy wkręty od nowej listwy poszły w drewno czy tylko w styropian... do tego czy zostało to uszczelnione. Sprawdzić teraz, nie za 2 lata pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem do następnego weekendu - podjechałem zrobić kilka fotek tego pęknięcia.

Jest to lewy tył, na wysokości dolnego okna, zaraz nad łączeniem poszycia:

 

post-21600-0-48825000-1490639546_thumb.jpgpost-21600-0-92858000-1490639563_thumb.jpgpost-21600-0-75204800-1490639605_thumb.jpgpost-21600-0-59491300-1490639618_thumb.jpg

 

I co o tym myślicie na podstawie zdjęć?

 

Odpowiadając:

Montaż markizy - nie trzeba ściągać markizy, żeby rozłożyć przedsionek, wiec chyba fajne - wyjdzie w praniu.

 

Jakość montażu - Sprawdzę sposób jej montażu, ale to już dopiero w weekend.

 

Cena - niewiele się różniąca od tej z ogłoszenia.

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-560-eifelland-holiday-ka-pitrowe-z-duym-maeskim-kiem-ID6yMrrj.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.