Skocz do zawartości

Ta jedyna


strzelik

Rekomendowane odpowiedzi

Sam kiedyś na taką poliwalem :)

Bardzo fajny układ.

 

Zważ i dopiero później myśl co i jak (chyba że to jeszcze nie Twoja budka).

Dodam że o ile gdzieś ważą to w 95% ważą przyczepę razem z autem i sprawdzają sumaryczne dmc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobrej stacji OSK ci zważą nacisk na koło - odpinasz przyczepę, ważą ci dwa koła i ważysz nacisk koła podporowego na podłoże zwykłą wagą domową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej na jakiś skład węgla czy złomowisko?

Poza tym już widziałem że rolki potrafiły dodać lub odjąć koło 50kg na koło...

 

a ja nie znam uczciwego skladu opalowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a SK nie...

 

głupoty piszesz - każda waga ma określony interwal do kontroli.... a GUM to sprawdza dość regularnie.

 

 

http://www.kfch.pl/s/p/artykuly/70/70/20161019%20Przyrz%C4%85dy_pom._podlegaj%C4%85ce_legalizacji.pdf

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na tabliczce 1100 kg :( jak tylko przyczepa "zjedzie" z zimowiska,to jadę na wagę. 

 

   W pobliżu mam skład opału, więc najwygodniej będzie tam zajechać.  

Na tabliczce jest Masa własna 1100 kg oraz DMC 1100 kg. Jak już wcześniej pisałem jest to oryginalna tabliczka więc raczej nie było żadnych kombinacji z masami. 

Edytowane przez strzelik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tabliczce stoi jak byk 1360. Na przeglądzie stwierdzili że tabliczka oryginalna. Pisałem do dystrybutora, wysyłałem zdjęcia tabliczki i tez twierdził że oryginalna. A w oficjalnym katalogu z 2004 roku stoi że ma 140 kg więcej, czyli 1500. Gdyby faktycznie miała więcej, to auto i tak ją zgodnie z przepisami pociągnie, w viatolla i tak nie wejdę, ale wkurza mnie ta rozbieżność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tabliczce stoi jak byk 1360. Na przeglądzie stwierdzili że tabliczka oryginalna. Pisałem do dystrybutora, wysyłałem zdjęcia tabliczki i tez twierdził że oryginalna. A w oficjalnym katalogu z 2004 roku stoi że ma 140 kg więcej, czyli 1500. Gdyby faktycznie miała więcej, to auto i tak ją zgodnie z przepisami pociągnie, w viatolla i tak nie wejdę, ale wkurza mnie ta rozbieżność. 

Ja mam 1500 kg, chciałem obniżyć o 100 kg. Pisałem za pośrednictwem dystrybutora do producenta. Niestety Fendt się nie zgodził  :(. Odpisali, że w mojej wersji nigdy nie było mniej niż 1500 DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie znam uczciwego skladu opalowego...

 

 u mnie sprawa wygląda nieco inaczej. Poprzednią przyczepę ważyłem jednego dnia w kilku miejscach. Na początek u znajomego, który twierdził, że przy tej masie błąd pomiarowy nie przekroczy 10kg. Było to w punkcie skupu złomu a konkretnie miedzi. Tam nie ma miejsca na duże pomyłki. Wynik był identyczny z tym, który zobaczyłem 30 min później w punkcie skupu złomu stalowego, sprzedaży węgla i jeszcze jakiejś fabryce. Teoretycznie wszystkie te wagi muszą być legalizowane i dokładne i moim zdaniem takie są. Wiadomo, że znajdzie się ktoś kto oszukuje, ale to łatwo wyłapać jadąc w 2-3 miejsca. Z kolejną przyczepą odpuściłem sprawdzanie okolicy i pojechałem na wagę tam gdzie miałem najbliżej i było dużo miejsca do manewrowania. Dodam jeszcze, że nie zauważyłem wpływu na wynik zależnie od sposobu wjazdu na wagę - czy na moverze czy cały zestaw.  Ostatnio znalazłem kwit z ważenia przyczepy kilka dni po zakupie, rozbieżność między katalogiem a wagą na sprzedaży węgla wynosiła 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty piszesz - każda waga ma określony interwal do kontroli.... a GUM to sprawdza dość regularnie.

 

 

http://www.kfch.pl/s/p/artykuly/70/70/20161019%20Przyrz%C4%85dy_pom._podlegaj%C4%85ce_legalizacji.pdf

Kolega Misio ma rację , na stacji kontroli pojazdów tylko dwa urządzenia podlegają okresowej legalizacji i waga do nich nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.