Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze przyczepy


Janusz K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie będzie lżejsze.

 

Sprawdź ile waży kasetowa markiza.

To zależy. Powyżej masz Mareec który ma kasetę a Adam ma worek.

 

Kaseta rzecz jasna jest cięższa niż worek. Worek ze ścianami będzie ważyć do 30 kg. Czyli z dwa razy mniej niż przedsionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Powyżej masz Mareec który ma kasetę a Adam ma worek.

 

Kaseta rzecz jasna jest cięższa niż worek. Worek ze ścianami będzie ważyć do 30 kg. Czyli z dwa razy mniej niż przedsionek

Jaki przedsionek 4.5m waży 60kg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko sprawdziłem.. markiza thule 24kg plus namiot pod nią około 20 kg.

Mi nie wychodzi lżejszy zestaw a tylko wygoda i zaoszczędzony czas.

Markiza workowa Thule 3.5 metra to 13.5kg

Namiot do niej to 14 kg

 

Razem mamy 27.5 kg

 

Caravanstore ZIP 3.6 metra czyli komplet wór i ściany to waga 28.8 kg.

 

Sama markiza waży 11.3 kg

 

Fiamma ZIP 3.5 metra czyli kaseta i ściany n to waga 46.3 kg czyli kaseta robi dużą różnicę.

 

Ale dla mnie to i tak mniej niż mój przedsionek, który waży z 60 kg więc różnica jest duża.

Jaki przedsionek 4.5m waży 60kg???

 

Mój na całą długość cepy. Jakiś model ISABELLA to jest. Dwa worki po 30kg, w jednym rurki i inny badziew, a w drugim dach, ściany, firany itp.

 

Te nowsze może są i lżejsze, ale nie oszukujmy się, bo zazwyczaj z przyczepą dostajemy stary i ciężki przedsionek.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki oryginalne do mojego przedsionka musiałem rozłożyć na dwa worki bo kłopot było to dźwigać...same rurki koło 60kg (ale przyczepka niby prawie metr dłuższa...)


A cienkie i lekkie przedsionki tracą z 40% swoich atutów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markiza workowa Thule 3.5 metra to 13.5kg

Namiot do niej to 14 kg

 

Razem mamy 27.5 kg

 

Caravanstore ZIP 3.6 metra czyli komplet wór i ściany to waga 28.8 kg.

 

Sama markiza waży 11.3 kg

 

Fiamma ZIP 3.5 metra czyli kaseta i ściany n to waga 46.3 kg czyli kaseta robi dużą różnicę.

 

Ale dla mnie to i tak mniej niż mój przedsionek, który waży z 60 kg więc różnica jest duża.

 

Mój na całą długość cepy. Jakiś model ISABELLA to jest. Dwa worki po 30kg, w jednym rurki i inny badziew, a w drugim dach, ściany, firany itp.

 

Te nowsze może są i lżejsze, ale nie oszukujmy się, bo zazwyczaj z przyczepą dostajemy stary i ciężki przedsionek.

Porównujesz krótkie markizy do przedsionka 4.5? :look:

 

Więc aż sprawdziłem, moja  isabella rozmiar 950, worek ze szmatami waży 21kg a z rurkami 11kg(karbon) też jest stary i gruby. Gdzie te 60kg???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz krótkie markizy do przedsionka 4.5? :look:

 

Więc aż sprawdziłem, moja isabella rozmiar 950, worek ze szmatami waży 21kg a z rurkami 11kg(karbon) też jest stary i gruby. Gdzie te 60kg???

No karbon jest lżejszy. Na karbonowych rurek nie mam, a metalowe - pewnie aluminium.

 

Nie wiem jakiej długości mam przedsionek. A dlaczego porównuje do 3.5 metra? Bo taką markizę mógłbym założyć u siebie stąd takie porównanie.

 

Nie da się porównać długości 1 do 1 bo na żadną przyczepę nie założysz markizy na całą długość ściany tak jak ma to miejsce przy przedsionku.

 

I żeby nie było. Porównałem wagi do swojego i markizy workowej, która prawdopodobnie kupę. Faktycznie przy kasecie różnice się zacierają

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonowe rurki to jednak rzadkość i do tego spore koszty (i tu mówimy w innych tematach o niskich cenach karawaningu)...a stelaż na przyczepę 430 to pewnie 3 patykowy...na 4,5 już częściej "pięcionożny"...i nagle wychodzi że rurki to 18kg w karbonie (jak weźmiemy jeszcze garaż karbonowy to mamy z 24kg...). Karbon jest lżejszy od klasycznych rurek około 1/4-1/3 (wiem że też są bardzo lekkie alu ale tych też nie ma aż tak dużo i też widziałem jak potrafią przy silniejszym wietrze się "złamać") czyli mamy około 60kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie markiza kasetowa waży ok 24kg (4.5m). Ścian nie ważyłem, są lekkie, ale sprawdzę kiedyś dokładnie. Rurki aby rozstawić ściany są 4, z aluminium i ważą z 6 kg. Jak będzie możliwość to to sprawdzę. U mnie nie chodzi już o te kg a o wygodę. Ładowności mam w aucie 900kg a przyczepie 580 kg. Tylko silnik połowę za mały;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonowe rurki to jednak rzadkość i do tego spore koszty

Rozumiem że markiza plus ścianki to groszowa sprawa :hehe:  Przyzwoity przedsionek to około 5tyś zł czy jesteś wstanie kupić markizę i ścianki w tej cenie? Wątpię.

a stelaż na przyczepę 430 to pewnie 3 patykowy...na 4,5 już częściej "pięcionożny"...i nagle wychodzi że rurki to 18kg w karbonie

Przyczepa 450 Też 3patykowy a jeśli by nawet 5 to chcesz powiedzieć że dwie dodatkowe rurki ważą 7kg skoro całość waży 11kg? :look:

 (jak weźmiemy jeszcze garaż karbonowy to mamy z 24kg...).

Jak weźmiemy jeszcze ze 3 przystawki to dopiero będzie masa....

czyli mamy około 60kg...

taaa

 Ładowności mam w aucie 900kg a przyczepie 580 kg.

Często to nadmieniasz a ja ciągle nie mogę zrozumieć jakim cudem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem że markiza plus ścianki to groszowa sprawa :hehe: Przyzwoity przedsionek to około 5tyś zł czy jesteś wstanie kupić markizę i ścianki w tej cenie? Wątpię.

 

Markiza workowa to koszt 1200 zł. 3 ściany kupisz już za około 1000 zł. Za 5k to już z porządną kasetą kupisz.

 

A chyba nie trzeba wspominać jaką przewagę ma sama markiza w stosunku do przedsionka.

 

 

Przyczepa 450 Też 3patykowy a jeśli by nawet 5 to chcesz powiedzieć że dwie dodatkowe rurki ważą 7kg skoro całość waży 11kg? :look:

 

Jak weźmiemy jeszcze ze 3 przystawki to dopiero będzie masa....

 

taaa

No Ty masz lekki karbon i całość u Ciebie waży 40 kg. Ale myślę, że większość ma jednak ciężkie przedsionki i ich waga jest bliższa tym 60 kg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozkladalismy nasza markize właśnie workowa i jest mega. W poprzedniej mieliśmy przedsionek ale w życiu go nie rozlozylam. Jego rozmiary mnie przerosly. Kupilam daszek z bokami i było ok.

Teraz, ta markiza to 2 min i jest rozłożona. Mam boczne ścianki w kufrze i 4 nogi, dokupie gdzieś jeszcze przód i nie widzę potrzeby wozić tego całego stolarza i materiału. Tylko my to po kilka dni w jednym miejscu. Jak ktoś stacjonarne 2tyg. To może i jemu się chce to wszystko rozkładać i składać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markiza workowa to koszt 1200 zł. 3 ściany kupisz już za około 1000 zł. Za 5k to już z porządną kasetą kupisz.

 

 

W moim przypadku 5.5kzł(z montażem) sama markiza kasetowa. 1000zł?Nawet nie wiedziałem że ściany Thule lub Fiamma są tak tanie.

A chyba nie trzeba wspominać jaką przewagę ma sama markiza w stosunku do przedsionka.

 

 

A chyba nie trzeba wspominać jaką przewagę ma sam przedsionek w stosunku do markizy.

 

Po co w w ogóle porównywać dwa zupełnie inne produkty do zupełnie innych zastosowań  :hmm:

No Ty masz lekki karbon i całość u Ciebie waży 40 kg. Ale myślę, że większość ma jednak ciężkie przedsionki i ich waga jest bliższa tym 60 kg

Nie, całość waży 32kg. Przy rozmiarze 950?

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że ściany Thule lub Fiamma są tak tanie.
Ale tylko Thule i Fiamma produkują ściany do markiz? Nie. Dlatego napisałem, że komplet ścian można kupić już za 1000 zł.

 

Po co w w ogóle porównywać dwa zupełnie inne produkty :hmm:
Produkty może i są inne, ale mogą pełnić te same funckjonalności. Czyli przedsionek w może być tylko samym daszkiem kiedy nie założymy ścian, i markiza może być przedsionkiem kiedy do niej ściany dołożymy. Czyli porównujemy przedsionek do markizy ze ścianami przecież. Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko Thule i Fiamma produkują ściany do markiz? Nie. Dlatego napisałem, że komplet ścian można kupić już za 1000 zł.

 

 

Czyli sam przyznajesz, że markiza plus ściany, jednak może znacznie przekroczyć koszt przedsionka.

 

 

Produkty może i są inne, ale mogą pełnić te same funckjonalności. Czyli przedsionek w może być tylko samym daszkiem kiedy nie założymy ścian, i markiza może być przedsionkiem kiedy do niej ściany dołożymy. Czyli porównujemy przedsionek do markizy ze ścianami przecież.

 

Ale jaki problem używać jednego i drugiego w zależności od potrzeb? Jeżeli potrzebujemy samego daszku to otwieramy markizę ale jeżeli chcemy mieć duży i przestronny namiot to zdecydowanie lepszy będzie przedsionek. To tak jak wieczne i bezsensowne kłótnie co lepsze przyczepa czy kamper skoro to dwa zupełnie inne produkty i powiedzmy do innych celów. Coś uniwersalnego zawsze jest do du... ;)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.