Skocz do zawartości

Hobby 400C Moja pierwsza przyczepa:)


BATON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokładnie 23 grudnia 2016 roku pojechałem obejrzeć przyczepę która miałem na oku i stwierdziłem że jest właśnie dla mnie ! Kupiłem ją w Wigilię co stało się jednym z największych prezentów jakie kupiłem w życiu:)

 

Wybór padł na przyczepę Hobby 400C z 1989 roku. Szukałem właśnie takiej z jasnym wnętrzem. 

 

DMC 1000KG

MASA WŁASNA 742KG

 

Zasadniczo zrobiłem z nią dopiero ok 250 km więc co mogę powiedzieć... Posiada przedsionek pełny co było dla mnie kryterium przy kupnie. Mam nadzieję ,że nie wtopię bo starałem się zajrzeć wszędzie ale wiadomo jak to jest. To moja pierwsza przyczepa i akurat w wigilię nie miał nikt czasu na jeżdżenie jako doradca. W środku czysta i nie zniszczona. Pachnie po prostu niczym więc to chyba dobrze. Widać że poprzedni właściciele dbali o sprzęt i ja też mam taki zamiar. 

wklejam kilka zdjęć zaraz po zakupie. Co do ceny to dałem 6300 i mam nadzieję że będzie dobrze służyć. 

 

Pozdrawiam.

post-24607-0-36865700-1485364023_thumb.jpg

post-24607-0-31321800-1485364046_thumb.jpg

post-24607-0-82185000-1485364077_thumb.jpg

post-24607-0-77378500-1485364125_thumb.jpg

post-24607-0-29709500-1485364173_thumb.jpg

post-24607-0-64791200-1485364204_thumb.jpg

post-24607-0-75487100-1485364237_thumb.jpg

post-24607-0-23965400-1485364269_thumb.jpg

post-24607-0-00587900-1485364306_thumb.jpg

post-24607-0-50522000-1485364346_thumb.jpg

post-24607-0-76603700-1485364378_thumb.jpg

post-24607-0-55121800-1485364520_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny stan aż dziwne że 89 rok w takim stanie, nie wiedziałem że tak się basista otwiera w starszych rocznika jak rogi dobre i parapet twardy to można powiedzieć że ideał na zdjęciach.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara fajny prezent pod choinkę :ok:   powiedz mi tylko czy to salonka?

 

Szczerze to nie za bardzo mam pojęcie co to jest  salonka?! Szukałem odpowiedzi na to pytanie ale wprost nikt nie napisał. Jest jedno pomieszczenie i siedziska w kształcie litery U które przekształca sie w spanie. Ale to Pewnie wiesz he he:) 

 

Ładny stan aż dziwne że 89 rok w takim stanie, nie wiedziałem że tak się basista otwiera w starszych rocznika jak rogi dobre i parapet twardy to można powiedzieć że ideał na zdjęciach.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 No stan tej przyczepy fakt jak na te lata dziwnie dobry. Pomyślałem ,że może była remontowana ,ale jak porównywałem obicia szafki itd w środku z tym co budowało Hobby to wygląda na stan oryginalny. Aha nie rozumiem tego zdania. "nie wiedziałem że tak się basista otwiera w starszych rocznika"  Mam tak kogos na gapę? Kto ,co to jest basista?  Pytanie typowego świeżaka wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o bakiste czyli ten otwierany bagażnik z przodu przyczepy. A salonka to przyczepa z jednym łóżkiem w kształcie U

W ksztalcie U to jest podkowa... Salonka to dwa pojedyncze lozka/wersalki rozkladane do spania w jedno duze lozko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakista w starych modelach właśnie tak się otwiera...cała i spora japa się robi- spore rzeczy można wcisnąć. Ja swoją Hobbitkę z 1986 r miałem ładną, ale nie tak jak Twoja. No i ładna była do pierwszego wyjazdu :) Potem okazała się niepraktyczna- układ jak Twoja , tylko model Prestige ( dębowe meble i obicia Ludwik XIV ;)  )

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakista w starych modelach właśnie tak się otwiera...cała i spora japa się robi- spore rzeczy można wcisnąć. Ja swoją Hobbitkę z 1986 r miałem ładną, ale nie tak jak Twoja. No i ładna była do pierwszego wyjazdu :) Potem okazała się niepraktyczna- układ jak Twoja , tylko model Prestige ( dębowe meble i obicia Ludwik XIV ;)  )

 

Fakt otwór spory i można sporo napchać przez to chyba trzeba uważać aby nie przesadzić z wagą :P Jeśli chodzi o to czy układ spania/siedzeń w układzie U jest niepraktyczny to chyba masz racje.  Zdaje sobie sprawę ze to albo to i nie znajdę tu kompromisu. Puki moja Rodzina to 2+1 to jakoś damy radę. 

 

 

Fajnie ,że tak nawiasem mówiąc wyposażenie przyczepy jest całkiem ok. Bo te od handlarzy to zazwyczaj golasy . 

 

A tu miałem :

przedsionek pełny (jeszcze nie rozłożyłem)

podgrzewacz wody

tv zamocowany na stałe +dekoder dvbt +antena mocowana przy przedniej szybie

butla z gazem 

zbiornik na wodę 

radio samochodowe z głośnikami 

oświetlenie LED

i inne pierdoły oraz to co było w standardzie .

 

Ps. Dzięki za komentarze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz- póki Rodzina 2+1 to starczy bo wyro jest naprawdę spore, ale z dwójką dzieciaków to już na ciasnego śledzia  spanie i na komendę przewracanie się na lewy, czy prawy bok :)

Ma Ciebie cieszyć, Tobie się podobać i sucha ma być!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma Ciebie cieszyć, Tobie się podobać i sucha ma być!!

 Święta prawda :) Wszystko wyjdzie w praniu jak jest.

 

Super. Gratuluję.

Przy masie 1 T i stosunkowo lekkim holowniku pomyśl o stabilizatorze al-ko, no i zobacz na rocznik i parametry opon.

Dzięki. Na wiosnę (czyli za chwil parę) zobaczę oponki czy są z tego wieku. No i czy są wzmacniane bo za często mam przyjemność zmieniać opony na trasie w pracy. Średnio 4-5 w roku. :( Jeśli chodzi o wagę to jak będę maił chwilę to zważę moją przyczepkę aby wiedzieć ile tak naprawdę waży cały zestaw. Mój Chevy na pusto waży 1410kg (sam go ważyłem) więc tragedii nie ma.DMC 1760. Więc jak normalnie go spakuję na wyjazd to mam już DMC. Przejeżdżę trochę i zobaczę jak się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Hobby De Luxe c 742kg z 1988r.W środku jak nowa i prowadzi się super.Była juz w wielu miejscach Europy. ŁOŻYSKA mają nie do zajechania. Meble mahoń z drzewa.Smarujemy zawsze tłok na dyszlu bo jak będzie gorąco to smar wycieka i może przyczepą szarpać bo tłok będzie suchy.Najważniejsze to aby była sucha.Co do WC to ja kupiłem na allegro wiaderko z klapą i jest bardzo praktyczne bo służy nam tylko do siusiania w nocy.Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.