Skocz do zawartości

Mikrowłącznik z kranu w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki kran i slychac pstryk ale nie łaczy. Jak go rozebrac?

20230422_183011.jpg

W dniu 18.06.2008 o 05:17, szary11 napisał(a):

Takim załączaniem i rozłączniem może się zmostkować wkońcu i włączyć się trwale... albo wyłączyć. Tak mi się wydaje. Niemniej obie sytuacje są niekorzystne i trzeba coś z tym zrobić.

 

A tak na marginesie wszystko da się rozebrać :krzykacz: Jeszcze nie widziałem kranu, który byłby tak złożony by nie dało się dostać do środka. Pokombinuj, ewentualnie wrzuć fotki to coś doradzimy :policja:

Mam taki kran jak go rozebrac. Styki slychac ale nie laczy

20230422_183011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alex Black napisał(a):

Styki slychac ale nie laczy

Korozja styki zżarła?

Nowy taki kran kupisz za około 50 zł. Naprawdę warto robić partyzantkę dla takich pieniędzy?
Żeby Ci kiedyś nie zwarło - zalejesz przyczepę czy co tam masz, zatrzesz pompkę.

P.S.
Tak w ogóle to te krany są rozbieralne, tylko po co? :)

 

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piotrowin napisał(a):

Korozja styki zżarła?

Nowy taki kran kupisz za około 50 zł. Naprawdę warto robić partyzantkę dla takich pieniędzy?
Żeby Ci kiedyś nie zwarło - zalejesz przyczepę czy co tam masz, zatrzesz pompkę.

P.S.
Tak w ogóle to te krany są rozbieralne, tylko po co? :)

 

Prawdopodobnie wystarczy przeczyścić styki. Być może troszkę zaśniedziały tylko...

A poza tym to też tak mam, że staram sie naprawić co się da, nawet jak wiem, że to nieopłacalne. Takie zboczenie chyba jeszcze ze starych czasów, że sie nie wyrzuca, tylko próbuje najpierw naprawić. A może nazwać to "ekologią". Nie mylić z tym co nazywane jest "ekologią" w mediach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie dotyczące mikroprzełącznika ale trochę z innej beczki :)

Czy ktoś próbował do zwykłego kranu dołożyć mikroprzełącznik :) ? 

I nie pytam przez pryzmat oszczędności :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, coxWlkp napisał(a):

do zwykłego kranu dołożyć mikroprzełącznik

Da się. Kupujesz zwykły kran (50zł.), do tego np. taki wyłącznik (65 zł). Przyda się jeszcze Dremel.
Kran rozbierasz. Potem rzeźbisz i rzeźbisz żeby w kranie zmieścić wyłącznik.
Następnie wywalasz wszystko do śmieci i kupujesz gotowy kran z mikrowyłącznikiem.
I gotowe. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrowin napisał(a):

Da się. Kupujesz zwykły kran (50zł.), do tego np. taki wyłącznik (65 zł). Przyda się jeszcze Dremel.
Kran rozbierasz. Potem rzeźbisz i rzeźbisz żeby w kranie zmieścić wyłącznik.
Następnie wywalasz wszystko do śmieci i kupujesz gotowy kran z mikrowyłącznikiem.
I gotowe. :)

 

Tak sądziłem :) ale może komuś się udało … ma fotki oraz dokumentację i działa :) 

Ja mam doświadczenie w uplastycznianiu termicznym mocowania wlewki w celu wygięcia … efekty podobny jak opisałeś z tym, że obecnie czekam aż mikrowyłącznik przestanie pracować.

 

Najważniejsze najpierw grzejemy, później wyginamy i ewentualnie na końcu skracamy :). Niezachowanie tej kolejności skutkuje kupnem nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Prawdopodobnie wystarczy przeczyścić styki. Być może troszkę zaśniedziały tylko...

A poza tym to też tak mam, że staram sie naprawić co się da, nawet jak wiem, że to nieopłacalne. Takie zboczenie chyba jeszcze ze starych czasów, że sie nie wyrzuca, tylko próbuje najpierw naprawić. A może nazwać to "ekologią". Nie mylić z tym co nazywane jest "ekologią" w mediach ;)

Rozebralem. Papuer scierny 1000 . Delikatne szlifowanue i na ta chwile dziala. Pozyjemy zobaczymy jak dlugo  . Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alex Black napisał(a):

Rozebralem. Papuer scierny 1000 . Delikatne szlifowanue i na ta chwile dziala. Pozyjemy zobaczymy jak dlugo  . Dzieki za pomoc

Można prysnąć też preparatem typu "contact spray". Może na dłużej będą styki czyste. Ja taki preparat mam praktycznie zawsze w przyczepie, bo czasami przydaje się, żeby prysnąć we wtyczkę i/lub gniazdo haka. 

14 godzin temu, piotrowin napisał(a):

Da się. Kupujesz zwykły kran (50zł.), do tego np. taki wyłącznik (65 zł). Przyda się jeszcze Dremel.
Kran rozbierasz. Potem rzeźbisz i rzeźbisz żeby w kranie zmieścić wyłącznik.
Następnie wywalasz wszystko do śmieci i kupujesz gotowy kran z mikrowyłącznikiem.
I gotowe. :)

 

Bardzo dobra metoda. Bardzo często ją stosuję, i to nie tylko w przyczepie. To taka choroba, i żadne leki nie pomagają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.