Skocz do zawartości

WILGOĆ !


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda okropna, zimno i wilgotno. Postanowiłem sprawdzić jaka jest wilgotność w przyczepie ?

Wynik mnie zaszokował ... prawie 90% ! Jeśli pogoda się nie poprawi i będzie można ,,budkę" przewietrzyć to kiepsko widzę materace , wykładziny itp.

post-48099-imported-1e289249-f4b7-4d5b-b1b5-6e1cf1bf14ff_thumb.jpg

post-48099-imported-f98cf1d6-463c-4f88-b694-6dae8c4777dd_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Polskę to wilgotnośc 90 % nie powinna Cię szokować . Takowa utrzymuje sie w naszej strefie klimatycznej przez wiekszośc część roku . Toć to nie Syberia / ok 20 % / czy strefa pustynna krajów arabskich /ok.10 % / poza okresami deszczowymi ! Pozdrawiam i bardzo się nie przejmuj ! Za to u nas nie ma skorpionów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach obliczeniowych zimowych, przy doborze central wentylacyjnych w Polsce przyjmuje się wilgotność bezwzględną na poziomie 100% :hop1:, więc nie ma się czym przejmować bo sporą część roku i tak masz większą wilgotność.

 

Kolejną sprawą może być dokładność przyrządu pomiarowego i sposób wykonania pomiaru, ale to już temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jeszcze nie wyciągnąłem soli z przyczepy ,fakt chłodno ,mokro :hop1:

 

Nie rozumiem ....

Trzymasz sól od zeszłego sezonu w przyczepie ? Może trzymanie soli zmniejsza wilgotność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie stosuję ..... stosuję klimatyzację która osusza powietrze w samochodzie , próbowałem stosować osuszacze chemiczne , ale nie zdały egzaminu , teraz włożę 10 , 15 , kg. soli i zobaczymy ....... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uśmiech to tak w ogóle ?

Widocznie źle stosowałeś , a mi około 1 kg soli kamiennej nie koniecznie jodowanej w zupełności wystarczyło ,Dobry osuszacz chemiczny można zdobyć w armi ,ze stacji radarowych :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje radarowe a wilgotność powietrza w przyczepie campingowej .......

Proponuję nowy temat , myślę , że będzie interesujący i będzię miał dużą oglądalność ...

 

Ptaku , tak na serio to widzimy że nie nadajemy na tych samych falach i ja będąc człowiekiem bardzo tolerancyjnym proponuję abyśmy złożyli broń , zakopali topory wojenne , nie brali udziału w postach zainicjowanych przez nas wzajemnie nie mając wiedzy i doświadczenia w wybranym temacie . Ja na okręgowej stacji z wszelkimi uprawnieniami pracuję już 6 lat , Ty nie posiadając wiedzy w pzedmiotowej sprawie , nie wiem dlaczego , / chodzi Ci o ilość postów / kwestionujesz moje wypowiedzi , piszesz że diagnosta jak nie umie czytać to po co jest diagnostą ? Potem przepraszasz wszystkich diagnostów w Polsce , daj spokój , jesteś z pewnością super carawaningowcem , kolegą , ale nie jesteś znawcą , profesorem , doktorem w każdej dziedzinie wiedzy . Nie wiem jaki zawód wykonujesz ale ja z pewnością nie dorastam Ci do pięt ! Skończmy to i spotkajmy się przy :hop1:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.