Skocz do zawartości

Poszukiwanie przyczepy (maju)


maju

Rekomendowane odpowiedzi

To ja też :)

 

Adria z Łodzi:

http://olx.pl/oferta/sprzedam-przyczepe-kempingowa-CID5-IDagxT7.html#8eded0e1fd

 

Ma tradycyjną chłodziarkę (tylko na 230V) - to już wypatrzyłem.

Nową (12/230/gaz) można zakupić za ok 1500zł (zgadza się?) - więc tyle trzeba doliczyć do ostatecznej ceny zakupu.

Zakładam, że instalacja gazowa jest doprowadzona, bo oryginalnie była pewnie inna chłodziarka.

 

Jakieś spostrzeżenia?

A może ktoś już ją oglądał? Wygląda na godną uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze fotek nic podejrzanego nie wygląda.

Poproś kogoś z forumowiczów z Łodzi, aby oglądnął Ci wstępnie.

Ważne aby była sucha i układ Ci odpowiadał.

Są wakacje może nie być łatwo, ale ..... .

Powodzenia i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ale czy przyczepy tak spadły z ceny ? 16 tys za 2001 ? To nie za mało za 2001 r ? Są ludzie z Łodzi może będą mieć czas.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 tys za 2001 ? To nie za mało za 2001 r ?

Chłodziarka o większej pojemności to jednak więcej niż 1500zł, raczej 2500.

Jak się doda jej koszt to już wychodzi ponad 18tyś.

Jeśli więc przyczepa jest ok, a sprzedający uwzględnił już w cenie braki, to cena robi się już mniej podejrzana.

Dodatkowo rózne marki, różnie się cenią. A Adrii nie ma za wiele. Ciężko z czymś porównać...

 

 

Pisząc w tym poście właśnie podpytuje lokalnych czy mają jakieś informacje o tej przyczepie.

Bardziej dyskretnie chyba się nie da prosić o poradę/ pomoc.

Jeśli ktoś ma poświęcić swój czas na oględziny czegoś dla obcej osoby, to po prostu nie wypada być nawet trochę nachalnym.

Jeśli ktoś będzie miał ochotę pomóc/ zabrać głos to to uczyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat w tym zakresie :

http://forum.karawaning.pl/topic/13244-forumowicze-pomagaj%C4%85-ogl%C4%85da%C4%87-przyczepy/

Trzeba pytać i prosić osobiście, na PW lub e-mail czy tel. , ale osobiście !!!

Nikt ci kolego życia układał nie będzie :niewiem:

Musisz zwrócić się do konkretnej osoby, bezpośrednio :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli nie ma obecnie nikogo, kto mógłby przyczepę obejrzeć, to warto napisać do sprzedającego z prośbą o więcej zdjęć z zewnątrz oraz wewnątrz (w dobrej rozdzielczości).

Ciekawe, dlaczego widoczna jest tylko jedna ściana i to częściowo - otwarte drzwi zasłaniają narożnik :hmm:

Z pobieżnego spojrzenia, ta przyczepa jest ogromnie sfatygowana, zwłaszcza jak na r 2001.

Po meblach widać, że wnętrze miało (ma) bardzo dużo wilgoci, co może być wynikiem nieszczelności (byłych lub obecnych), ewentualnie bardzo intensywnej eksploatacji (wypożyczalnia), a może jedno i drugie  :hmm:

W wielu miejscach lakier na meblach jest złuszczony i wytarty, drzwiczki są krzywe lub odstają, wew. listwy krawędziowe parapetu są wyrwane, łazienka jest fatalnie uszczelniana silikonem, lodówka w tak młodej przyczepie została "zużyta" i wstawiono domową (co już zauważyłeś), blaty mebli w różnych miejscach odstają, są krzywe i z uszkodzoną powierzchnią (miejscami wklęsłą lub wybrzuszoną), WC jest "zapuszczone" i w wersji z pompką ręczną (ciekawe, jak wygląda podłoga pod brodzikiem), z zewnątrz miejscami "brzydkie" uszczelnienie i chyba delikatnie pokrzywiona listwa Alu (prawy tylny narożnik).

To tyle, co tak na szybko mi się nie podoba. Oczywiście wszystko do sprawdzenia, ale gdy dołoży się 2,5 tys na nową lodówkę, to tak, jak Kolega napisał - zakup nie jest już atrakcyjny. Dalej: biorąc pod uwagę nie najlepszy stan i  dodatkowe wydatki, gdyby wyszedł jeszcze brak szczelności, to ...  :niewiem: Naklejka "Racing ..." na tylnej ścianie może (nie musi) wskazywać na trochę inny sposób wykorzystywania przyczepy, niż standardowa turystyka :hmm:   

IMHO

 

post-8228-0-46163500-1468362272_thumb.jpg

 

post-8228-0-35617000-1468362277_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pytać i prosić osobiście, na PW lub e-mail czy tel. , ale osobiście !!!

[...]

Musisz zwrócić się do konkretnej osoby, bezpośrednio :swieca:

Właśnie tego chcę uniknąć - takie bezpośrednie pisanie do osoby jest mniej komfortowe dla niej.

Wywieram w ten sposób pewną presję - a po co mam kogoś stresować.

W końcu po to są fora aby osoby zainteresowane odpowiedzią jej udzieliły.

Pozostałe bezstresowo mogą się nie udzielać.

Tak bardziej wypada - ale to moje zdanie...

 

 

Dzięki Kristofer.

Podałeś konkretne fakty, które już wystarczająco dużo mówią o sprzęcie.

To w zasadzie wyczerpuje temat tej przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego chcę uniknąć - takie bezpośrednie pisanie do osoby jest mniej komfortowe dla niej.

Wywieram w ten sposób pewną presję - a po co mam kogoś stresować.

 

Maju, rozumiem Cię i szacun za podejście.

Pamiętaj tylko, że nikt z Nas nie czyta 100% tematów na forum i osoba która mogłaby Ci pomóc, może do tematu nie zajrzeć przez najbliższy rok.

Ale oczywiście, rób jak Ci sumienie mówi.

 

Przyczepa stoi w drugim końcu miasta ode mnie (a ja na dodatek mieszkam poza Łodzią), wiem bo już ze 4 tygodnie temu o nią dzwoniłem bo jeden z kolegów prosił o pomoc ale potem zrezygnował bez oglądania, przekonaliśmy go do innej oferty :). Obecnie niestety nie mogę sobie pozwolić na wycieczkę w te rejony Łodzi :( aby Ci pomóc. 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa stoi w drugim końcu miasta ode mnie [...], wiem bo już ze 4 tygodnie temu o nią dzwoniłem bo jeden z kolegów prosił o pomoc [...], przekonaliśmy go do innej oferty

 

Mnie też można przekonać do innej oferty, jeśli rzeczywiście warto :)

Ważne aby była w normalnym stanie, a nie jakaś padlina.

Generalnie wymagania mam bardzo mało sprecyzowane, więc jest spory rozrzut w poszukiwaniach.

 

Masa (DMC) najlepiej do 1300kg (obecnie nie mam ograniczeń, ale przyszłościowo lepiej mieć coś co pociągnie nawet przeciętny samochód).

Długość może być z 5 metrów wewnątrz, lepiej większa niż mniejsza.

Obowiązkowo WC (opr. z zewnątrz), jeśli będzie prysznic to super (ech, kobiety...)

Najlepiej popularna marka, nie jakiś wynalazek.

Rocznik... powiedzmy od 1998 - aby jakoś współcześnie wyglądała.

Cena 10 - 20 tyś, najchętniej coś koło 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nim bylo prościej, on już tamtą obejrzał i była super a tą chciał jako drugą luknąć. My byliśmy nad jeziorem i chciał czekać. Uświadomiliśmy go że zanim obejrzy tą to tamta już pewnie zniknie i dla tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju miałeś fajną angielkę pare dni temu na all. http://www.allegro.pl/ShowItem2.?item=6327047602

Poszła w jeden dzień więc była chyba sucha.

Raczej dlatego, że była podejrzanie tania i podejrzanie lekka. Sama waga gotowego pojazdu do jazdy wg specyfikacji to 1106 kg. A tu DMC 1030 i 310 KG ładowności, czyli przyczepa waży 720 kg? Aha. Niezły wałek

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.