Skocz do zawartości

Wymiana/naptawa piezoelektryka w lodówce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z odpaleniem lodówki na gaz. Starter naciskam i pstryka ale nie pojawia się iskra.

Czy wymienić trzeba cały starter (jak tak to jak się do niego dobrać?).

Czy morze poprostu coś nie styka?

Czy ktoś z Was walczył już z taką usterką?

Będę wdzięczny za każdą dobrą radę.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Poczytałem.

Ale u mnie strzela głośno jak zwykle tylko iskrę przestał dawać.

Jak się do niego dostać? Od zewnątrz przez kratki nawiewu powietrza? Nie chcę wyciągać lodówki.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdemontowaniu dolnej kratki, u dołu po prawej stronie zobaczysz blaszaną, termiczną osłonę palnika. Odkręcić ją i przy palniku zobaczysz biały iskrownik przymocowany/ dociśnięty przykręcaną blaszką. Odkręcić tą blaszkę, wyjmij iskrownik. Kabel jest wsuwany niczym wężyk na trzpień. Po przeciwnej stronie jest metalowa końcówka z której przedkskuje iskra w palniku. Dotknij tej końcówki i poproś kogoś by nacisnął zapalarkę przy lodówce. Jeśli poczujesz wstrząs :) znaczy, że prąd dochodzi do iskrownika. Spróbuj przetrzeć/ lekko zeszlifować końcówkę z której przeskakiwać powinna iskra. Może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju trzeba to rozebrać jak pisze ADRIAn i solidnie wszystko wyczyścić. Być może upaliła się końcówka iskrownika przy palniku i za daleko jest od masy. Mógł spaść przewód z iskrownika przy przycisku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADRIAn, ed - dzięki za pomoc.

Wygląda na to, że działa.

 

Ale jeszcze jedno pytanie.

Rozbierając kratki z zewnątrz widać kominek palnika.

Czy czasem nie powinien być on połączony z kratką wylotu spalin?

U mnie kończy się on z 15-20 cm nad palnikiem. Czyli spaliny zostają za lodówk.

Czy tak powinno być?

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdybyś dał jakieś fotki :hmm:

Czy w Twojej górnej kratce wentylacyjnej lodówki jest wydzielony komin dla lodówki?

post-8228-0-91258000-1467172304_thumb.jpg

 

Jeśli tak, to z całą pewnością powinieneś mieć pełne podłączenie:

post-8228-0-43210400-1467172381_thumb.jpg

 

Takie i podobne elementy komina można dokupić:

post-8228-0-88819100-1467172429_thumb.jpg

 

Jeżeli Twoje dwie kratki wyglądają podobnie, jak ta:

post-8228-0-33866900-1467172605_thumb.jpg

czyli górna kratka nie posiada wydzielonego komina, to prawdopodobnie może być tak, jak napisałeś.

 

Osobiście nie widziałem takiego rozwiązania, ale na forum widziałem kilka wpisów, że ktoś tak właśnie miał (ma).

Jeśli to faktycznie rozwiązanie producenta, to przy takim sposobie odprowadzania spalin, trzeba zawsze dobrze sprawdzić uszczelnienie wokół całej lodówki względem zabudowy, aby spaliny nie miały możliwości dostania się do wnętrza przyczepy.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer,

 

wielkie dzięki za tak szczegółowy materiał.

teraz to jestem już mądry. :-)

 

Kratkę górną mam z wydzielonym kominkiem.

Tylko brakowało tej srebrnej rurki ze "stopą".

Pogrzebałem na dole i znalazłem brakującą rurkę luzem.

metalowy kołnierz też się znalazł tylko wewnątrz górnej kratki.

Teraz wystarczy tylko je zespawać i kominek jak nowy.

 

I jeszcze jedno pytanie. Ta czarna prosta rurka jest opcjonalna? Można ją usunąć?

Jak ją zdjąłem to wszystko pasuje. Jak ją zostawiam to otwór w kratce wychodzi trochę za nisko.

Pewno była wepchnięta na siłę i dlatego się ułamała.

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna, prosta rurka jest opcjonalna, ponieważ w różnych zabudowach wysokość wylotu komina trzeba dopasować do otworu w kratce i robi się to dodając rurkę, ewentualnie reguluje się długością wsunięcia jednej rurki w drugą.

Komina nigdzie się nie spawa :nono: , wszystko ma być mocno spasowane na wcisk.

 

Jeszcze jedno. Sprawdź, czy na tym kawałku wystającej rury komina, który masz obecnie, zobaczysz zawieszoną końcówkę drutu, który jest wewnątrz komina. Na drugim jego końcu (tym wewnątrz komina) powinien być zaczepiony "zawirowywacz" spalin.

To kilkucentymetrowy kawałek płaskiej blaszki zwiniętej, jak warkocz. To ważny element komina lodówki.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drucik ze ślimaczkiem jest na miejscu.

Chociaż przez chwilę zastanawiałem się po co tam siedzi i czy go nie wywalić. Ale ostatecznie został na swoim miejscu.

 

Jak mówisz "nie spawać" to OK. Pokombinuję inaczej jak namówić rurkę aby nie wypadała z tej dziurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.