Skocz do zawartości

Jaka przyczepa dla 2+2 do około 6000zł?


Norbert777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jako że moje ostatnie "wakacje z przyczepą" miały miejsce jakieś 15 lat temu kiedy posiadałem niewiadówka 126 a teraz szukając przyczepy mam kompletny mętlik w głowie proszę Was o poradę.

Chciałbym zakupić przyczepę dla rodziny z dwójką małych dzieci.

Mam mondeo MK3 kombi więc tylko 115KM i masie około 1600kg , skłaniam się raczej do przyczep z tych lżejszych ale nie malutkich.

Czy dobrze się domyślam, że ciągnięcie przyczepy powiedzmy DMC 1200kg to dla auta i kierowcy mordęga, nie wspominając o manewrowaniu na jakimś trawiastym campingu?

Z małżonką ustaliliśmy że mają być dwie sypialnie, kuchenka, lodówka, jakaś łazieneczka z ewentualnym wc używanym tylko w sytuacjach awaryjnych (dzieci).

Gdyby była możliwość myśląc przyszłościowo podpięcia wody i ścieków to i prysznic byłby mile widziany.

Przeglądam allegro i podobne serwisy od 2 tygodni ale spowodowało to tylko kompletną dezorientację.

Jest wiele przyczep ale ciężej o takie które nie wyglądają zewnętrznie jak i wewnętrznie jak za gierka.

My celujemy w wyglądowo ciut nowocześniejsze na zewnątrz i wewnątrz. Przedsionek byłby dodatkowym atutem ale w razie braku chyba z czasem da się dokupić go do każdej przyczepy?

No i budżet. Celowałem w coś około 6 tyś.

Na co uważać, czemu się przyjrzeć...a może ktoś poleci przyczepkę pasującą do naszych potrzeb i możliwości?

Przyczepka miała by raz do roku pokonywać trasę w sumie 1000km nad morze i z powrotem.

Poza sezonem niestety będzie stała pod chmurką.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Myślę że to jest kwestia definicji tego co jest współczesne. Pewnie dla każdego coś innego ;)

Może niech Norbert wrzuci jakieś zdjęcie wnętrza które uważa za współczesne żeby było wiadomo o czym mowa.

 

Poza tym nie napisałem że jest to niemożliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

"Jaka przyczepa dla 2+2 do około 6000zł?"

Tego typu pytań było na forum już całe mnóstwo - są tematy, polecam czytać :ok:

Jest tak, jak Koledzy już napisali. W budżecie do 6 tys., to chyba tylko przyczepy do rocznika 1986 - 87, praktycznie gołe, bez wyposażenia, jedynie standardowa kuchenka, zlew, piecyk i lodówka. Łazienka, jeśli już będzie, to często w formie ciemnej klitki, w której mieści się tylko przenośna, malutka toaleta turystyczna. Poza tym, nie zawsze te wszystkie sprzęty są sprawne.

W takiej cenie, to w zasadzie można wszelkie sprawy wyglądu pominąć, a skupić się jedynie na szczelności całej przyczepy oraz sprawności i braku uszkodzeń ramy i zawieszenia. Jeśli taką przyczepkę znajdziesz, :hmm:  co łatwe jednak nie będzie, :nono:  to resztę można już poprawić, usprawnić i wizualnie dostosować do upodobań we własnym zakresie.

Podsumowując: szukasz przyczepy do 5 tys. zł., ponieważ w wybranym zakresie cenowym, zaraz po zakupie powinieneś mieć chociaż 1 tysiąc na pozostałe wydatki związane z rejestracją, przeglądem, wymianą opon, zaczepu (jeśli jest standardowy), amortyzatorów (jeśli są), być może remontem UN, przeglądem elektryki (przynajmniej tej dla świateł zewnętrznych), regulacji układu hamulcowego (ale w tak wiekowej przyczepie bez wymiany wielu elementów może się nie obyć) itd.
Moim zdaniem, w w/w kwocie, zakup przyczepy z podstawowym i działającym wyposażeniem, o opisanej wielkości i szczelnej oraz sprawnej technicznie, aby nie wymagała wkładu finansowego - nie jest możliwy.
Mimo wszystko, bardziej rozsądnym by było przynajmniej dwukrotne zwiększenie budżetu, choćby przez odłożenie zakupu na rok, czy dwa i zakup przyczepy młodszej i w zdecydowanie lepszym stanie, tym bardziej, że ma stać pod chmurką, co w tak wiekowej przyczepie może się objawić przeciekami już po jednej, czy dwóch zimach. Nie mając zdolności majsterkowicza, wiedzy, a tym bardziej miejsca na remonty, taka przyczepa będzie już do spisania na straty, ponieważ jej remont zlecony jakiejś firmie, grubo przekroczy jej wartość.
IMHO

PS
Polecam Ci przeczytanie części różnych tematów na forum, dotyczących zakupów ("Kącik kupującego"). Poświęć na lekturę przynajmniej tydzień, a zaręczam, że będziesz w tym temacie dużo "mądrzejszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majsterkowania się nie boję bo mam do tego "smykałkę" :-)

Podwojenie budżetu niestety w tym roku niemożliwe...

Poczytam, poszukam, może trafię "perełkę"....a nie to zaryzykuję namiot.

Wagowo do mojego bolidu w jakie przyczepy się pakować najlepiej?

Znalazłem kilka DMC 1200kg ale zastanawiam się czy to nie za wiele dla auta 1500-1600kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam najpierw proszę  kolego uzupełnij profil :miga: taki zwyczaj :] co do przyczepy polecam angielkę wiem bo miałem opinie mają różne ale ja sobie chwaliłem mają bardzo bogate wyposażenie ja swoją kupiłem za 8.600 zł miałem ją 3 latka i spoko rodzina 2+2 spoko łóżka piętrowe łazienka, kibelek, prysznic, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majsterkowania się nie boję bo mam do tego "smykałkę" :-)

Podwojenie budżetu niestety w tym roku niemożliwe...

Poczytam, poszukam, może trafię "perełkę"....a nie to zaryzykuję namiot.

Wagowo do mojego bolidu w jakie przyczepy się pakować najlepiej?

Znalazłem kilka DMC 1200kg ale zastanawiam się czy to nie za wiele dla auta 1500-1600kg?

 

Majsterkowanie, majsterkowaniu nie równe. Dla jasności: mowa nie jest o zrobieniu półki w domu, ale o wyzwaniach tego typu:

http://forum.karawaning.pl/topic/19466-remont/?p=424162

W kwestii samochodu: podaj rok produkcji, przebieg, rodzaj paliwa i dane z DR - F1, F2, F3, O1

 

PS

O "angielkach" napisane są już całe tomy wiadomości na forum. Nie będę ponownie się o nich wypowiadał, wszystko jest opisane.

Napiszę tylko tyle: wszystko jest kwestią pułapu cenowego i szczęścia. Pozytywne (i szczere) opinie, to jak igła w stogu siana ;)

Wiara w znalezienie szczelnej, sprawnej przyczepy i na dodatek spełniającej wyżej opisane założenia jest daleko posuniętym i mało realnym optymizmem (wielokrotnie to pisałem) - patrz choćby wątek remontowy na forum. :pad:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dużo na forum jest użytkowników marzycieli. Nowym się nie dziwię. Należy posłuchać Kristofera realisty. Producenci na szczelność nowej przyczepy nie dają dożywotniej gwarancji, ponieważ podczas przemieszczania się skręcana konstrukcja jest narażona na rozszczelnienie i po pewnym czasie wymaga wymiany uszczelnień i ponownego skręcania, czego użytkownicy nie robią. Może się przyzna na forum ktoś, kto taką operację przeprowadza w wymaganym przedziale czasowym?

Jeżeli się ktoś znajdzie to będzie wyjątkiem. Więc liczenie, że stara przyczepa po zakupie będzie długo szczelna jest mrzonką, dla zapewnienia sobie dobrego samopoczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.