Skocz do zawartości

Knaus Sport FS czy FU? Różnica Sport vs Sudwind


danielpoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chodzi o taką oto przyczepkę http://otomoto.pl/oferta/knaus-sport-450fu-knaus-sport-450fu-salon-polska-klima-mover-antena-mikrofala-ID6yosCR.html

Czy ten model przyczepy nie powinien mieć symbolu 450FS a nie FU? Chodzi mi oczywiście o układ wnętrza. Przewertowałem net i wszędzie mi wyskakuje że taka wersja to właśnie FS a FU to bardziej klasyczny układ czyli podkowa z tyłu, na środku po przeciwnej stronie kuchnia no a francuz+ łazienka z przodu przyczepy.

Drugie pytanie czym dokładnie różni się seria Sport od Sudwind w tych rocznikach. Pewnie jakieś detale na plus dla wersji Sudwind no ale właśnie jakie i czy bardzo istotne?

Pytanie trzecie, czy ktoś dostrzega jakieś skazy i wady tej konkretnej sztuki :)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielpoz ,  na 100%   FS.
 
Co do różnicy między modelami to zerknij tu:
 http://forum.karawaning.pl/topic/5711-knausiaki/page-5?hl=%2Bróżnica+%2Bsport+%2Bvs+%2Bsudwind#entry151472
 
Odnośnie tej zalinkowanej przyczepy to wydaje mi się ,że ma małą lodówkę :hmm:  Sporty ,które były oferowane w sprzedaży na PL przez PRO CAMP  miały w standardzie  lodówkę 145 L zamiast 105L. I teraz pytanie czy jest ona z polskiego salonu czy też w 2009  już nie były tak fajnie wypasione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielpoz ,  na 100%   FS.

 

Co do różnicy między modelami to zerknij tu:

 http://forum.karawaning.pl/topic/5711-knausiaki/page-5?hl=%2Bróżnica+%2Bsport+%2Bvs+%2Bsudwind#entry151472

 

Odnośnie tej zalinkowanej przyczepy to wydaje mi się ,że ma małą lodówke :hmm:  Sporty ,które były oferowane w sprzedaży na PL przez PRO CAMP  miały w standarcie  lodówkę 145 L zamiast 105L    . I teraz pytanie czy jest ona z polskiego salonu czy też w 2009  już nie były tak fajnie wypasione .

Czyli dobrze mi się wydawało tymi symbolami. Co do lodówki, to przeglądając przyczepy na mobile, wszystkie 450 miały małe ale za to w modelu 500 były już dwukomorowe. W tej konkretnej jest mała i taka już musi niestety zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras

Czyli dobrze mi się wydawało tymi symbolami. Co do lodówki, to przeglądając przyczepy na mobile, wszystkie 450 miały małe ale za to w modelu 500 były już dwukomorowe. W tej konkretnej jest mała i taka już musi niestety zostać.

 

 

PS nie wiem o co chodzi ale posty wyświetlają się połowicznie....

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwukomorową 145L  :yay: .

Z tymi lodówkami to było tak .   

W 2007  i 2008 Knausy które były  sprzedawane w PL a dokładnie niektóre modele w zależności od zabudowy wnętrza  miały   w standarcie lodówki 145L zamiast 105L.  I dla przykładu taka FS w DE , która stała na placu u   dilera (osobiście widziałem i rozmawiałem )  miała w standarcie 105L. Była możliwość w opcji  powiększenia lodówki ale za dopłatą okolo 800 Euro ! 

W tym okresie Knausy w PL były naprawdę lepiej wypasione jak w DE, niemożliwe ale prawdziwe.

 

 Z tego co widzę po fotkach tej zalinkowanej przyczepy , to wydaje mi się  ,że jest tam  lodówka 105 L  :hmm:

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Z tego co widzę po fotkach tej zalinkowanej przyczepy , to wydaje mi się  ,że jest tam  lodówka 105 L  :hmm:

Nie wiem ile ma litrów ale powiedzmy że to taka standardowa. Popularna w wielu innych przyczepach. 145 to już taki rarytas :)

 

Gdzie znajduje się w FS zbiornik na wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na wodę jest zamontowany  pod łózkiem , obok luku bocznego na fotce widać jego wlew.

Woda do kranów i jednocześnie do prysznica ( o ile jest :) ) i do spłukiwania WC.

 

Voorkant.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.